Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is igaza van...

Szerintetek is igaza van rokonomnak, hogy emiatt nem hajlandó velem szóba állni? (kutya ügy, szerinte kínzom a kutyát)

Figyelt kérdés

Szóval van egy kislány extra mini yorkie babám aki most egy éves :) Hat hetes korától van nálam szóval már elég régen. Kezdetektől fogva pelusra volt szoktatva és ez a mai napig is így van. De szerintem evvel nincsen semmi gond így legalább a drágám bármikor üríthet amikor akar :) Amúgy mindenhova magammal viszem a kicsikémet a táskába. Kutyákkal nem igazán találkozik mert fél tőlük meg az idegen emberektől is. De akit megkedvelt azt nagyon imádja. Nagyon aree. És van egy rokonom (akinek mellesleg egy dobermannja van.. hát soha nem engedném oda hozzá az én bébymet) és szerinte kínzom a kutyát. Meg hogy nem fog addig hozzám szólni amíg nem biztosítok normális életkörülményeket a kutyámnak. Pedig szerintem nagyon is boldog, hogy mindig velem lehet. Sokat veszekedtünk emiatt és az után fajult el odáig a dolog, hogy nem szól hozzám többet. Képes az utcán is elmenni mellettünk úgy hogy hozzám se szól. Bezzeg az ő kutyája nagyon okos... Semmivel nem jobb az én picimnél. Jó tud egy két parancsszót meg járnak kutyák közé meg iskolába de nagy kunszt...

szóval szerintetek is igaza van rokonomnak?

Köszy a válaszokat 22/N


2010. okt. 28. 20:16
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
96%

A kérdező kommentje:

Nem vagyok hülye liba!!


... ezt tökéletesen igaz... a világért nem sérteném meg azzal a libákat, hogy egy ilyen végtelenül önző állatkínzót hozzájuk hasonlítok....

2010. okt. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
97%
basszuskulcs. remélem ez egy kamu kérdés...
2010. okt. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit kell itt fikázni. Nem is szaporítótól van. 60ezer forintért vettem a kicsikémet. És egyáltalán nem vágyik kutya közelébe mert mikor találkoztunk kutyával kéreckedett fel az ölembe. Barátnőm csivijével jól elvannak viszont:) Bőven elég neki legalább egyméret. Pont egyforma kilók :)
2010. okt. 28. 20:37
 14/43 anonim ***** válasza:
97%
Na jó, ez kamu. Ennyire debil ember nem lenne képes arra, hogy megkülönböztesse a billentyűzetet a tyúkürüléktől...
2010. okt. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
96%
Hát én besírok! Akkor elárulom neked, hogy egy minőségi yorki tenyésztőtől nagyon alsó hangon 100 ezer ft-nál kezdődik, de szerintem még ettől is több! Pff, az 5 és fél kilós kandúrom darabokra cincálná...Szerinted ez normális? Még egy olyan kisméretű kutyának is, mint a yorki, el kellene tudnia zavarni egy macskát! Dehát mit várunk egy szaporított genetikai hulladéktól...mondjuk ez nem a "kutyád" hibája...
2010. okt. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 MME ***** válasza:
100%

Szia! Hmm... én csak egy dolgot akarok hozzátenni. Tanítsd szobatisztaságra légy szíves! Két dolog miatt is.


Az egyik, hogy nagyon egészségtelen a pelenka, mert tönkreteszi a bőrét, ami nagyon fájdalmas, el is fekélyesedhet, a baktériumok pedig mérgezik, gyengítik az egész szervezetét, megrövidíted az élet, és ami amúgy sem lesz túl vidám, a saját ürülékében, pisijében kénytelen járni, akkor is nagyon káros, ha fél óránként cseréled, amit én nem hiszek. A flóráját is tönkreteszi, az immunrendszerét is, fertőzésveszélyes, mert soha nem tud kitisztulni. Ez soha sem történik meg egy kutyával tisztességes tartási körülmények között, pláne nem a legérzékenyebb részeinél, még egy elhanyagolt, láncon tartott kutya sem kénytelen ezt elviselni, ilyen még ott sincs! Egyébként az állatvédők tényleg elvehetik tőled a kutyát, hisz a saját ürülékében tartod, lényegtelen, hogy hányszor cseréled a pelusát!


A másik ok, hogy legalább addig, amíg kiviszed:

- mozog a kutya,

- friss levegőt szív és ingerek érik,

- találkozik fajtársakkal, és még több emberrel, akár új barátságok, baráti körök is kialakulhatnak, hiszen megismerkedsz más kutyatartókkal, segíthetitek egymást, stb.


És neked segítened kell a kutyádon! Hidd el, boldogtalan, hogy ennyire korlátozott az élete, ez tényleg kínzás, hiszen szinte mindenből kimarad!

Még nem tapasztalta meg azt (te sem), hogy milyen felszabadító érzés a többi kutyával futni, játszani, és lehet 40 kg-os barátja is, a lényeg, hogy jól szocializált kutyatársa legyen, és akkor egyáltalán nincs ok az aggodalomra!


Gondold át, mit veszítetek, csak próbáld ki, hogy hogy tetszik neki a normális élet, és majd meglátod a különbséget.

2010. okt. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 MME ***** válasza:
96%

Figyelj, te magad okozod a kutyát problémáját, te nevelted rá a félelemre, miattad nem tud kapcsolatot kialakítani olyan kutyákkal, amelyek felett ő nem tud kontrollt tartani, mert egy kilóval is nagyobbak nála!

Tudod, mért? Mert félted tőlük, erősíted a félelmét, nem engeded, hogy a saját lábára álljon és maga oldja meg, egyszerűen kiveszed a szituációból... Tönkretted, itt az ideje javítani, ha tényleg szereted... de kezdem felfogni, hogy ez tényleg csak kamu kérdés lehet...

2010. okt. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
Na látom ide se értelmes emberek járnak. Akik nem tudják mi a jó a kutyámnak. Nem is ismeritek, nem tudjátok, hogy boldog-e így. Hiába mondom, hogy az nem hiszitek el.
2010. okt. 28. 21:01
 19/43 anonim ***** válasza:
45%

Kedves MME !

A kutya NEM pelenkában van, hanem kutyapelenkára van szoktatva.

A többiek meg rojtosra üthetik a billentyűjüket, akkor is vannak és lesznek is sokan, akik kisajátítják maguknak teljesen a kutyájukat.

És ebben az a pláne, hogy az ilyen kutyák, mivel nem tudják, van más fajta élet is, így érzik jól magukat.

2010. okt. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, hiába regisztáltál még egyszer, és szövegelsz immár duplán, akkor sem hiszem el, hogy ennyire sötét emberek vannak a világon...
2010. okt. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!