Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is igaza van...

Szerintetek is igaza van rokonomnak, hogy emiatt nem hajlandó velem szóba állni? (kutya ügy, szerinte kínzom a kutyát)

Figyelt kérdés

Szóval van egy kislány extra mini yorkie babám aki most egy éves :) Hat hetes korától van nálam szóval már elég régen. Kezdetektől fogva pelusra volt szoktatva és ez a mai napig is így van. De szerintem evvel nincsen semmi gond így legalább a drágám bármikor üríthet amikor akar :) Amúgy mindenhova magammal viszem a kicsikémet a táskába. Kutyákkal nem igazán találkozik mert fél tőlük meg az idegen emberektől is. De akit megkedvelt azt nagyon imádja. Nagyon aree. És van egy rokonom (akinek mellesleg egy dobermannja van.. hát soha nem engedném oda hozzá az én bébymet) és szerinte kínzom a kutyát. Meg hogy nem fog addig hozzám szólni amíg nem biztosítok normális életkörülményeket a kutyámnak. Pedig szerintem nagyon is boldog, hogy mindig velem lehet. Sokat veszekedtünk emiatt és az után fajult el odáig a dolog, hogy nem szól hozzám többet. Képes az utcán is elmenni mellettünk úgy hogy hozzám se szól. Bezzeg az ő kutyája nagyon okos... Semmivel nem jobb az én picimnél. Jó tud egy két parancsszót meg járnak kutyák közé meg iskolába de nagy kunszt...

szóval szerintetek is igaza van rokonomnak?

Köszy a válaszokat 22/N


2010. okt. 28. 20:16
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Mivel előttem már mindent leírtak, én csak elmesélem mi történt velünk nemrég.


A kutyafuttatón közeledtünk a 80 cm / 60 kg ("kis")kutyámmal egy aranyos 2,5 kg-os szőrpamacs felé, amit a gazdája gyorsan felkapott. Együtt sétáltunk tovább és pár perc alatt sikerült meggyőznöm, hogy tegye le a kutyáját, nem lesz semmi baja. "De megtámadja a nagy kutyákat..." Persze. Csak jelezte az enyémnek, hogy "kényelmetlen a közelséged, menj arrébb!" Fél perc múlva már olyan természetességgel sétáltak és szaglásztak együtt, mintha világ életükben ezt csinálták volna.


Sose késő beismerni, hogy eddig rossz úton jártál, úgyhogy légyszíves változtass! Menj el egy jó kutyasuliba, ott segítenek szocializálni a kutyádat, hogy valóban boldog kutyaéletet élhessen!

2010. okt. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
97%

Igen, igaza van, lehet hogy 16 éves, de a kutyákhoz ért, nem úgy mint te. te nem is kutyát tartassz hanem gyerekpótlékot.

1.6 hetesen nem szabadott volna elhozni

2.kutyát nem kényszerítünk pelusra, mert kutya, lusta vagy levinni az a bajod, az csak magyarázás h így bármikor pisilhet blablabla

3.szocializálni kellett volna és kell kutyákkal, kicsikkel, nagyokkal, és emberekkel is minél többel

4.nem táskában vinni hanem pórázon! ez egy kutya, nem plüssállat hogy táskába cincáld.

2010. okt. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

Le kell lombozzalak, hogy a kis taknyos rokonodnak abszolút igaza van.


1. Azért fél a kutyád a többitől meg az emberektől, mert nincs velük rendszeres kapcsolata.

2. Kutyatáska. Lelőném aki kitalálta. Szerinted miért van a kutyáknak lábuk? Az tök mindegy, hogy mekkora az eb, arra való, hogy használja.

3. Azt írod nagy kunszt a pár parancsszó, kutyaközösség, iskola. Ha ennyire semmiség, akkor ezt te miért nem tudod megtenni a kutyusodért?



Én az ilyen emberektől vagyok kibukva, hogy nem kezelik kutyaként a kutyájukat, hanem emberként bánnak vele. Persze ebből lesznek a kibírhatatlan vicsorgó idegbeteg kis csimbókok. Miattuk lett ez a mérges viszony a kiskutyások-nagykutyások között.

Nekem nagy kutyáim vannak, de ilyenhez nem engedem oda, nehogy elkapjanak valami sznobságot. :(

2010. okt. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
meg az ilyen kis "cukiságok" támadnak neki az embernek, mert nincsenek megnevelve...
2010. okt. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
95%

Dehogynem szaporítótól vetted. Nincs törzskönyve, nem tenyésztőtől vetted. Gratulálok hozzá, hogy erre magadtól nem jöttél rá.


Extra mini yorki nem létezik.


Te hány éves korodig jártál iskolába? 11-12 évesek szoktak így írni, ahogy te (drágám, babám, kicsikém, AREE, béby, köszy, stb...). Komolyan megfájdul a fejem, ha ilyeneket olvasok...


Tisztában vagy vele, hogy nem egy kisbabád van, hanem egy kutyád?? Képzeld, van neki lába. Tud is rajta menni. Majd próbáld ki egyszer. Csak le kell rakni az utcán a földre, a pórázt meg a nyakába. Nem kell az a táska. Hidd el, hogy élvezné, ha szaglászhatna a földön.


6 hetesen korai volt őt elhozni. Ilyet többet ne csinálj (bár ne is legyen több kutyád).


Azért fél az idegen emberektől és a kutyáktól, mert nem szocializáltad. Nagy hiba. De talán még nem késő.

Szerinted milyen lehet egy kutyának, hogy 1-2 kutyával van jóba? Neked milyen lenne, ha nem látnál soha embert, nem léphetnél velük kapcsolatba? Csak 1-2-vel?


A rokonodnak meg add át a gratulációmat :) Gyönyörű kutya a dobermann, nekünk is volt. És lesz is még. Most egy középméretű kutyám van.

És igen, nagyon jó dolog, hogy járnak iskolába meg kutyák közé. Látod, a rokonod teszi a lehető legjobbat a kutyájával. Ellenben veled.

2010. okt. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, hogy követed Paris Hilton meg a többi zsebkutyát hurcolászó példáját, de HAHÓ, ez itt Magyarország, és lehet hogy a fotókon azt látod hogy ők ezt csinálják a kutyáikkal, de szerintem még ők sincsenek annyira hülyék, hogy egész nap azt tegyék velük, amit te. Tudod, nem kell rögtön lehülyézni valakit csak azért,mert 16 éves: egy dobermannal nagyon nehéz bánni, és ahhoz képest,hogy neked egy kis alig néhány kilós kutyával kellene elbánnod, neki pedig egy 30-40 kilóssal, példát vehetnél róla. Vannak kicsi kutyák, vannak nagyok, de EGYIKET SEM ARRA TALÁLTÁK KI,HOGY HURCOLÁSZHATÓ PLÜSSÁLLATOT CSINÁLJANAK BELŐLE! Nekem egy ír szetterem van, akit meg kellett nevelni, így beiratkoztam vele egy kutyaiskolába - mostmár nagyon jólnevelt, okos. Ráadásul abban a bizonyos kutyaiskolában még yorkiek is voltak mellette, és HA HISZED,ha nekem, ők voltak a legjobb barátai! Én nagyon ajánlom neked, hogy kezdj el egy kutyaiskolát a yorkieddal, ott majd segítenek neked a helyes tartásában. Ezt a pelenka dolgot pedig felejtsd el: nem kicsi már a kutyád, max. méretileg, semmi szüksége pelenkára. Meg kellene tanulnia rendesen elvégezni a dolgait. Ha jót akarsz a kutyádnak halgass rám és irány a kutyaiskola, attól a szegény 16 éves ismerősödtől meg kérjél bocsánatot!
2010. okt. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
93%
szíja!teljes mértékben igaza van a 16 éves rokonodnak és joga van le szólni akár hogy is fáj az igazság is,sőt akármelyik embernek is joga van leszólni mert ez állatkínzásnak minősül és akár fel is jelenthetnek és el vihetik a kis kutyád!ez egy nagyon rossz dolog hogy fél a kutyád a nála nagyobb kutyáktól legyen az 1-2 kilóval is több :( ez egy rossz kifogás hogy a kutyádnak csak arra a 1 chihuahua-ra van szüksége mert körülbelül egy méret,de ez nem kifogás,mert azért fél a kutyád mert nem játszott soha más nála nagyobb kutyákkal,se emberekhez nem ment oda stb.stb..el mondom hogy az én kutyusom 8 hetes korában került hozzám és elején ő is nagyon félt még a kis kutyáktól is de mindig hagytam játszani a többi kutyával és lám semmi baja és sok kutya és ember barátja van s,nem csak kis testű hanem nagy és óriás testű kutyákkal is gond nélkül játszik akár órákat amíg nem szólok neki hogy gyere de igazából én vagyok neki az isten mindenhova követ engem!imádni való csak már nem fér el az ölembe pedig imád néha fel-fel jövögetni de sajna ez nem sikerül neki mert már 40 cm marmagasságú 6 hónapos keverék kislány.hát szerintem biztosítsd a meg felelő körülményeket neki és hagyd hogy játszon más kutyákkal akár nagy,kicsi,közepes vagy óriás méretű és ne hord táskába mert meg fog egy idő után bénulni és meg is halhat akár,ezért ha tényleg szereted a kutyád akkor napi szinten viszed 1-2 órát naponta 3-4 x és játszhasson más kutyákkal és eberekkel.sok sikert
2010. okt. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
91%
A kutya egy élő állat és nem plüssjáték.Azzal nincs baj,hogy veled van azzal van baj,hogy pelusba?szerinted nem rossz neki?Igenis szobatisztának kellene lennie.Igenis had sétáljon ne vedd fel.Engedd más kutyákhoz.Persze,hogy fél,hisz nem nagyon látott még más állatot.Gyerek koromba nekem kikapta a nagykutya a kezemből a kicsit és széttszedte előttem.Ugyhogy ha nem veszem fel akkor lehet elszaladta volna.Ugyhogy ha talizol egy behemóttal hiába is veszed fel esélyetek se lesz!!!!Ne kinozd azzal,hogy megfosztod attól,hogy kutya lehessen.Igenis tessék sétálni vele nagyokat más kutyák társaságában.Ott majd megtanulja,hogy kintre kell piszkitani.Arra még nem gondoltál,hogy a 16évessel együtt elvigyétek őket sétálni?Le a pelust,le a földre és irány kifelé.Had szokja a dobi társaságát.
2010. nov. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen igaza van az ismerősödnek!!! Az olyanok miatt mint te, mondják minden kiskutyára hogy nem igazi kutya nem élhet igazi életet stb. Akárki más aki Yorkit tart szerintem nem kis táskában hordozza a kutyáját, mégis lenézik miattad!!!
2010. nov. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ez a kérdés úgy kamu ahogy van... olyan műtünci stílusban van megírva, hogy elég gyanús, hogy csak valami tizenéves kamaszsrác írhatta szórakozásból, hogy aztán jókat röhögjön a kommenteken. Most már megkaptad amit akartál kisfiam, menj és foglalkozz értelmesebb dolgokkal :D
2010. nov. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!