Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora áramerősségű villanypá...

Gratis30 kérdése:

Mekkora áramerősségű villanypásztort lehet venni német juhász kutyánál? Melyik a praktikus?

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 12:41
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy bebiztosítja a szökés teljes kizárását a villanypásztorral, igazolja, hogy felelősen tartja a kutyáját. Nem biztos, hogy megoldható egy atombiztos kerítés. Nem egyenesen következik a v.kerítésből, hogy nem foglalkozik a kutyájával. Egy ivartalanított kutya is lehet szökős természettel megáldva.

Nemrég egy kiképzett , dolgozó kutyát kerestek, mert elveszett.Rá nem lehet azt mondani, nem volt vele foglalkozva, unatkozott, ezért lépett meg.

2010. okt. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
10%

A villanypásztor bizonytalanná teszi egy életre a kutyát.

Persze, aki nem zavar, mert csak a kert tartozéka, annak mindegy.

De aki családtagként tartja, annak nem.

Igen, tudom, sokan alkalmazzák és állítják nincs következménye.

De mondani sok mindent lehet - és a kutyát a kutya sem kérdezi...

2010. okt. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
75%
tartsa inkább láncon, annak jobban örülnél? Mi menhelyről fogadtunk be egy beagle keverék kutyát. Kiskorától kezdve kiszökött, és mindenféle módszert kipróbáltunk, kan volt és ivartalanítottuk is. És igenis foglalkoztunk vele, a gyerekek naponta egy csomót játszottak vele az udvarba, én vittem őt ki a kutyafuttatóba ahol hagytam más kutyákkal játszani, frisbeeztem vele, labdáztunk kifulladásig, a végén már ő is lógó nyelvel jött haza, és mégis kiszökött. Arra nem volt pénz, hogy az egész kerítést megerősítsük, de építettünk, egy kb 16 nm-es ólat neki, oda vittük be a házát, a játékait, az etető és itató tálját. Az ól kerítését, jó mélyre beástuk, és 2 méter magas, vasrács kerítés, az alsó fél métert még fa lécekkel is megerősítettük. Eddig sosem szökött ki, és csak éjszakára, vagy ha elmegyünk akkor zárjuk őt be, ha otthon vagyunk, akkor az ólja nyitva van, bemehet a játékaiért, inni, pihenni a házába. Kétnaponta takarítjuk is neki, a házát leszigeteltük hungarocellel, és téglát raktunk alá. Szerintem a szökős kutyáknak, a futólánc, vagy az ól, a kennel, a legjobb megoldás.
2010. okt. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
100%
Miben lesz bizonytalan? A kutya tapasztalatból tanul.Ha valami cselekedete eredménye számára jól végződik, akkor máskor is ismételni fogja. Ha valami számára kellemetlen érzést okoz,vagy megpróbálja még egyszer, vagy többször, vagy már az első alkalom után elkerüli.
2010. okt. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
10%

22:52,

Hol írtam, hogy láncon legyen? Erős és jó kerítést írtam, vagy kennelt. Ne forgasd ki a szavam, mert a kutyák érdekét nézem és nem az ember kényelmét.


Egyébként egy beagle keverék kiskutya vajon miért is nem lehet lakásban? A beagle különösen falkaállat, nem érzi jól magát egyedül. Ha már nem érdemli meg, hogy nálatok lakás lakó legyen, legalább lehessen egy kinti kutyatársa.


A villanypásztor meg azért teszi bizonytalanná, mert nem tudja kint sem, hogy mikor éri majd "meglepetés". Ugyanis a kutya nem ember, nem tud elvonatkoztatva következtetni, azaz nem érti, hogy csak a ház körül van ilyen.

Hidd el, több ilyen kutyáról hallottam már. Sem a villanypásztor, sem az elektromos nyakörv nem jó hosszú távon, mert a kutya bizonytalan lesz és kiszámíthatatlan.

De nem kell elhinni, csak sajnos nem a saját kárán fog tanulni a buta, hanem a kutyája kárán.

2010. okt. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
0%

23:14

Nem tudom, hogy ugyanaz vagy-e mint az előző (mert nem merik sokan itt nicknév szerint azonosítani magukat, vajon miért is...?) de a válaszom az előzőben neked is szól.

2010. okt. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%
Gondolod a lakásba nem próbáltuk bevinni? Szétszedte...a bútorok sarka lerágva,a tapéta alsó fél métere feltépve, a díszpárnák széttépve, legalább 100e forintos kár. És ennek ellenére kapott még egy esélyt, ugyanez... neki kint a kertben a helye, van normális, szigetelt kutyaháza, ott nem tud kárt tenni. Ne is haragudj, de ha már megmentettünk egy kutyust, nem fogjuk visszaadni menhelyre. Megpróbáltuk neki biztosítani a legjobbat, sajnos a lakásban tartás lehetőségeit eljátszotta, de boldog velünk, és mint mondtam, nincs egész nap bezárva, télen pedig bemehet a garázsba is ha akar, mert az fűtött. Nem mondtad, hogy tartsa láncon, de annyira ellenzed ezt az egészet, hogy feldobtam, amolyan szarkasztikusan, hogy akkor tartsa láncon.
2010. okt. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
3%

Sok kutya tesz kárt lakásban. De leszoktatható.

Te sem tudsz egy rossz szokást egyik napról a másikra elhagyni.

Felelőtlenség volt úgy elhozni kutyát, hogy a tartása nem biztosított. Én sem mondom, hogy vigyétek vissza, de a villanypásztor nem a legjobb megoldás -- rá fogsz jönni.

Kell a jó kerítés, vagy biztonságos kennel, ami köré lehet egy kis szabad terület.


A kutya egyén, még ha fajtához is sorolható. Tehát nem egyformán viszonyulnak az elektromossághoz, ahogy az ember sem. Lehet, hogy cinikusan hangzik, de próbáld ki te mezítláb. Hidd el, nem a levegőbe beszélek. Van kutya, aki elviseli, de pl. az egyik ismerősömnek e miatt halt meg a kutyája. Villanypásztorba ütközött és másnapra egy vérrög keletkezett, ami elzárta a szívét.


De végül is te döntesz. Ha aszerint, hogy melyik a számodra szimpibb hozzászólás, a te dolgod.

2010. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
100%
Sztem a szökős beagle nek nagyon jó dolga van. Miért kell egy kutyának bentlennie a lakásban?? (kivéve a szobacirkálókat) . Ha van olyan hely ahova elbújhat ha hidegvan vagy meleg akkor nem kell beengedni
2010. okt. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
16%

Azért jobb ha bent van, mert a kutya falkaállat, az ember mellett szeret lenni és nem magányosan kint egyedül.

Neked jó dolgod van bent a családdal, de ő addig kint van magányosan.

Elhiszem, hogy nem érted, sokan nem értik.

Aki együtt él kutyával lakásban, az tudja, hogy nagyságrendekkel másabb a kapcsolat a kutyával. Ezt elmondani, érzékeltetni nem nagyon lehet, ezt csak megélni lehet. Szegényebb vagy nélküle mindenesetre.

2010. okt. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!