Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora áramerősségű villanypá...

Gratis30 kérdése:

Mekkora áramerősségű villanypásztort lehet venni német juhász kutyánál? Melyik a praktikus?

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 12:41
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
0%

Jaja, a szerencsésebbek akár 6-7 évet is éltek. A többésgük meghalt szülés vagy születés közben, ahogy régen az emberek is. Ezt hívták természetes szelekcióval. Ne hasonlítsuk már össze a régent a mosttal.


Régen a nőknek nem kellett dolgozniuk pl.

2010. nov. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
46%

most sem kell dolgozniuk ha nem akarnak

régen kellet dolgozniuk, csak nem fizetett munkahelyen

és az előző válaszodra csakitti növelni kell az áramot!

2010. nov. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
17%
csakitti, tudod mit fogj meg? fogd meg a 120 V-os feszültséget, amibe van amper, garantálom neked, hogy nem beszélsz utána ilyeneket, hogy csak csíp, és nem volt kellemetlen :D muhahahaha
2010. nov. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
19%

10:26

Tényleg nem hiszitek el, hogy minden egyed másként reagál az áramra? Ember is és állat is.

Amelyik az egyiknek csak kicsi, attól a másik elpusztul.

De lényeg az ember kényelme... :-/

2010. nov. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
66%
De ez méretfüggő, te állatkirály! Nyilván egy beagle nem kap akkorát mint egy ló, és a lónak sem olyat állítanak be, amire még egy hangya is lazán reagál!
2010. nov. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
50%

Mondom ,hogy olyat fogtam, amivel lovak vannak körülvéve, én meg ember vagyok bazz. Sőt csináltunk olyat is vele, hogy megfogtuk 10-en egymás kezét, és az utolsó a villanypásztort. Ez konkrétan a tihanyi szürkemarhákat vette körbe. Mind a tízünkön átfutott, de semmi bajunk nem lett, egyáltalán nem olyan szörnyű érzés. Kellemetlen, igen, de egy inteligens állat akinek nincsenek kielégítve az ösztönei (márpedig ha a kedves kérdező kifogott egy munka vonalú németjucit, akkor tuti nincsenek kielégítve az ösztönei, sem levezetve az energiái), hamar rájön, hogy nem lesz attól semmi baja, ellenben a túloldalon megerősítést kap, hogy milyen jó is a szabadság.


Szerintem ez nevetséges és lúzer megoldás, ami nem magát a problémát oldja meg, hanem tünetet kezel.


Ha nem tud szökni, akkor majd ásni fog, ha ásni se engedik, akkor ugatni, ha ugatni se enegedik, akkor majd a farkát kergeti.


Nyilván annak a szerencsétlen kutyának van valamilyen motivációja a szöksére, valamit meg kap a szökésen keresztül, amit a gazdája nem tud megadni neki. Nyilván nem azért csinálja, mert rosszalkodni akar, vagy borsot törni a gazdi orra alá. Ezt kellene megtalálni, és megadni a módját, hogy ellenőrzött keretek között élhesse ki magát.


Érdekes módon az én kutyám akkor sem teszi ki a lábát az ajtón, ha az nyitva van, és nem vagyok ott. Tudja, hogy meg lesz a lehetősége a szabadon rohangálásra az én felügyeletem alatt is, ellenben nem olyan tiszteletlen velem, hogy engedély nélkül elhagyja a területet.

2010. nov. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
84%
Most akkor döntsétek már el, mi a jó a kutyának, benn lenni a lakásban a 'falkával', vagy kiszökni mert a szabadság jó? Na? A kutyáknak is van személyiségük, akárcsak az embereknek, és ahogy mi is, ők is másképp reagálnak dolgokra. Úgyhogy lehetséges, hogy a kérdező kutyájánál beválna a villanypásztor. Nem mindenki akkora kutyaszakértő mint ti, nem is mindenki akar az lenni, és előfordulhat, hogy valakinek csak átmenetileg nincs annyi ideje, hogy eleget foglalkozzon a kutyával. És, igen, a legtöbb ember csak azért tart kutyát, hogy legyen, nem pedig társnak. Ez van, és ezen ti nem tudtok változtatni.
2010. nov. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
34%

Bizony illene idővel kutyaszakértőnek lenni annak, aki kutyát tart. Akinek meg nincs ideje rá, az inkább ajándékozza el másnak, aki megfelelően tud vele foglalkozni.

Én legszívesebben villanypásztorral a nem megfelelő kutyatartót tartanám távol a kutyától...

2010. nov. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

A villanypásztor legfeljebb csak szükségmegoldásnak jó. Jobb mint megkötni, de amúgy nem jó megoldás, és igen, vannak kutyák akiket nem fog vissza tartani.


A kutyák pedig, az ember mellet érzik jól magukat. Falka állat, a falkával együtt szeret lenni. Tudom, ez felfoghatatlan a ,,kutya helye az udvarban van" -nézettel rendelkező emberek számára.

De attól, hogy nem tudják felfogni, még így van.


Aztán, a kutyának kell a mozgás. Akárhol tartják, kell a napi séta, kell a játék, kell a fegyelmezés. Ez mind szükséges dolog! Persze, a ,,kutya helye az udvarban van" -emberek általában ezt sem érik fel ésszel.


A kerítést meg úgy kell megoldani, hogy a kutya ne szökjön el. Mi tartottunk udvarban is nagy testű kutyát, lakásban is, és soha egyik se szökött meg.


Igaz, mi foglalkoztunk vele, mi neveltük, törődtünk vele, vigyáztunk rá.


Tudom, nem egészen ez a téma, de hülyét kapok például a nyitott kapu ajtón kirohanó kutyákon. Mert hogy, jaj, nem hallgat ránk, ki szökik...mi az hogy ki szökik? Mi az hogy nem hallgat a kutya a gazdáira? Miért nem lehet oda figyelni, normális körülményeket biztosítani, és nevelni?

2010. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:
No ismételten megoszlik a társaság ebben a témában. Megkötni barbár dolog szerintem a kutyát azt semmiképpen nem akarom. Napi 10 órát dolgozom, de így is beiktatok 3 órányi szaladgálást a parkban vagy 15 másik kutyával. A mozgás meg van a kutyának minden nap. Tanítom is, de nem tudok napi 24 órát vele lenni, hogy ne menjen a kertbe. Nem szökik, csak szeretném meghagyni a mozgásterületét, de a kerten kívül. És megkap mindent amire szüksége van, de kertfüggő a kutya.Legfőképpen onnét akarom távoltartani a villanypásztorral.
2010. nov. 4. 07:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!