Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól megfér egymás mellett egy...

Jól megfér egymás mellett egy amerikai staffordshire terrier és egy bullmasztiff?

Figyelt kérdés

Van egy három éves, jól nevelt, amerikai staffordshire terrier szukánk. Már egyszer ellett, és nagyon jó anya volt.

Szeretnénk most mellé egy nyolc hetes bullmasztiff kant. Abban reménykedünk, hogy a bullmasztiffot saját kölykeként fogja felnevelni, és nem fogja féltékenységből bántani, mert eddig egyedüli kutya volt.

Mi a véleményetek?


2010. okt. 31. 11:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem kételkedem a falkavezérségemben, csak az emberek véleményére voltam kíváncsi...

A másik fele pedig az, hogy amíg a két kutya nem szokja meg egymást, szerintem az az alap, hogy külön vannak zárva, amíg a gazda nincs otthon...

Tehát ha ide írsz, választ írjál, a kérdéseket nem itt szokás feltenni. Legfőképp a te kérdéseidre nem vagyok kíváncsi. Utálom ezeket a tipikus "nagyokos" embereket. Szóval kérlek, kímélj meg az irományaidtól. :)

2010. nov. 3. 17:14
 12/14 anonim ***** válasza:

a kérdésedből kiindulva azért én kételkednék a poziciódban,

-aki féltékenynek látja a kutyákat + egyéb emberi tulajdonságokkal ruházza fel őket az valószínűleg egy követő, és a kutyája gondolja magát vezetőnek...

2010. nov. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Utálom ezeket a tipikus "nagyokos" embereket. "


Hát, akkor lesd a tipikus nagyonbutákat.

Az kell neked, meg amit te akarsz hallani. Ugyan minek ehhez más...?

2010. nov. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

A féltékenységet nem úgy értettem, ahogy az emberekre értik. Nagyon sokan használják ezt a szót kutyákra, és tisztában vannak vele, hogy a kutyák nem emberi lények (többek között én is), nem úgy éreznek, ahogy ők. A "féltékenységet" lehet úgy érteni, hogy például elkezd morogni, stb., mert a gazdi másik kutyust simogatott meg (ez még az enyémmel nem fordult SOHA elő).

És akármit mondtok (így látatlanba... :D), én tudom, hogy ÉN vagyok a falkavezér. A kutyámmal iskolába járunk, első szavamra ugrik. Mikor sétálni indulunk megáll az ajtónál, eszébe se jut előttem kilépni rajta, az ágyamra soha nem ugrik fel, stb.

Oncogito, inkább hallgatok a szerinted "nagyonbuta" emberekre, mert lehet, hogy te is okos vagy, de feltettem egy kérdést, és nem választ írtál, hanem egyből azt, hogy majd biztos megint elletni fogom a kutyámat, mert sok pénzt hoz a konyhára... Ez még nem igazán zavart (bár eléggé meglepődtem ezen, mert nem volt benne a kérdésemben, hogy fedeztetni akarom a kutyám, de sebaj). Aztán ugye válaszoltál a kérdésemre rendesen is, és nem tűnt hülyeségnek a válaszod, sőt! De amikor rá egy kis idő múlva már megint okoskodni kezdtél (azt se írtam bele, hogy nem vagyok a kutyám falkavezére), akkor már láttam, hogy minden áron kötekedni akarsz, vagy ha nem így van, akkor rossz napod volt, nem tudom.

A lényeg az, hogy: Ivartalaníttatni fogom a kutyám. ÉN vagyok a kutyám falkavezére, ez nem vitás. És elmesélem (ha még valaki olvassa ezt a kérdést), hogy a szomszédban van egy németjuhász kölyök. Most négy hónapos, és áthozta a szomszéd, hogy mit szólhat a kutyám hozzá, mert neki is mondtam, hogy szeretnék egy kiskutyut. Persze először kint találkoztak, és nagyon örültek egymásnak, ami az a kutyám területén, az otthonunkban sem változott. :)

2010. nov. 4. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!