Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék, hogy ne most...

Mit tehetnék, hogy ne most tüzeljen a kutyám?

Figyelt kérdés
Mióta elköltöztünk,s a kankutyánk elpusztult,kész rémálom a szukakutyánk élete-s a miénk is.A javíthatatlan kerítés miatt/újra nincs pénz/ állandóan beszöknek a hatalmas kanok,s féltjük a kistestű szukát.Tavaly is későn tüzelt,a kölykei elpusztultak.Idén pünkösdkor is tüzelt,pároztattuk,de szerintem elvetélt.Kölyköket szeretnénk,nem ivartalanítást.Mit javasoltok?
2010. okt. 31. 13:25
1 2
 11/17 anonim válasza:
Szerintetek fontos ebben az országban a korcs kutyák szaporodásának megakadályozása,ha 10-20.000 Ft egy ivartalanítás?????????
2010. okt. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ivartalanításra bármelyik alkalom jó,kivéve amikor tüzel.

Őszintén örülök, hogy így döntöttetek.

2010. okt. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

21:19 Miért is ne lenne fontos az ivartalanítás?

Ha van egy kutyád jóval többet költesz rá egész életében mint 20ezer forint.

Akkor ez az összeg nem megérné, hogy boldog és nyugodt élete legyen neki is és a gazdának is?

6-7 kölyök felnevelése 8 hetes korig is jóval több mint 20ezer forint. Akkor miről beszélünk?

2010. okt. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Kedves Utolsó!Én csak azt látom,hogy 20.000 egy korcs kutya esetében bődületes összeg!!!Akció???

Nem hiszem,hogy keverékkölykök felnevelése ilyen költséges.

A fajtatisztát elhiszem!Nekem nem is kellene,mert kényesek!Egy tisztességes keveréknél jobb házörző,társ,jobb anyajószág,ezt így együtt!!! ritkán akad a fajtatiszták között!

Szerintem.Nem kell velem egyetérteni,de felénk senki sem keresi a fajtatisztát,csak az olyat,amilyeneket a kérdező ajándékozott.

2010. okt. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nagyon jól döntöttél, hidd el, így jóval kevesebb gondod lesz neked is meg a kutyádnak is. Már akkor megéri tépni a szánkat ezen az oldalon, ha egy emberhez eljut, ezért nem hagyjuk abba, ezért győzködünk mindenkit, az is nagyon sokat jelent, ha egy kutyán segítettünk.


Előző: ilyen kölykök közül bármelyik menhelyen válogathat, aki ilyet akar, miért kellene még növelni a számukat? Onnan is ugyanolyan jó kutyák kerülnek ki.

2010. okt. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 kisnita ***** válasza:

Szia!

Örülök, hogy így döntöttél.

Mindenképpen hívj fel egy jó állatorvost és még a tüzelés előtt ivartalaníttasd.


Előző már nem tudom hanyadik válaszolónak: Akinek nincs 20 ezer Ft-ja arra hogy ivartalaníttassa a kutyáját az minek tart kutyát??? A kutyatartás az hobbi, ugyan olyan mint a horgászat, az sem kerül kevesebbe, sőt.

Az a baj, hogy ma Magyarországon a kutyatartók 60-70%-ának nem is kellene kutya mert egyszerűen képtelenek arra, hogy kielégítsék egy kutya igényeit. A kutya frusztrált lesz a kevés mozgástól, rombolni kezdi a lakást vagy a kertet, esetleg dominánsan viselkedik és a gazdik ezt a kutya "hibájának" tudják be! Beviszik a menhelyre vagy egyszerűen kidobják egy autóból. És itt kezdődik a baj! Aki nem alkalmas kutyatartásra az ne tartson kutyát!

Szerintem az alap dolog, hogy ha nem tenyésztési céllal vásároltuk a kutyák akkor ivartalaníttassuk!

A kutyatartás szerintem jogszabályhoz kellene kötni, aki nem alkalmas rá annak nem engedném, hogy tartson mert csak a baj lesz belőle. Indítanék képzéseket, hogy akik szeretnének kutyát meg tudják tanulni, hogy mi kell egy kutyának és hogyan kell helyesen tartani, ez után már kaphatnának kutyát. Valamint bevezetném a kötelező ivartalanítást minden keverék, tkv-vel nem rendelkező kutyának kötelező lenne az ivartalanítás.

2010. nov. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
kaphatnék a kutyidról képet?imádom a keverékeket!
2010. nov. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!