Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal,...

Mit csináljak a kutyámmal, hogy ne ugasson a házban?

Figyelt kérdés
Van egy kis schipperke kutyám, akit esténként be szoktam engedni, mert fázik télen. De ha meghallja hogy az egyik szomszéd kutya ugat akkor neki is kell és folyton felébreszt. Hiába szólok rá, csak kaparja az ajtót és van hogy fél óráig abba sem hagyja az ugatást. Ha meg kiengedem reggel ott vacog a kutyaházban. Hogy lehetne rávenni hogy benn ne ugasson?(a szobatisztaságra sikerült már megtanítani).
2010. okt. 31. 17:33
 1/10 capsread ***** válasza:
Ha elkezd ugatni kiküldöd, majd visszaengeded. Előbb-utóbb rá fog jönni az összefüggésre.
2010. okt. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem úgy csináld, hogy mikor ugat, akkor egy kicsit ráütsz az orrára, és ha ezt sokszor megcsináltad, előübb utóbb, mikor már emeled a kezed akkor már elhallgat, nállam ez bevált :D
2010. okt. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Egyet értek az előttem szólókkal.De ha ez nem válna be,lehet kapni ''kutyaugatás gátló nyakörvet'' ami impulzusokat ad, ha ugatna.Ez nem fáj neki,csak éppen érzi.De ezt csak végső esetben,vagy ha nem vagy otthon, és nem tudsz rászólni.De attól is függ mennyi idős.Ha még kicsi, akkor vagy kinő belőle, vagy könnyen megtanítható még arra,hogy nem szabad ugatni :) Sok sikert:)
2010. okt. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem úgy sikerült megoldani az ugatásos problémát a yorkival (társasházban lakunk, jönnek-mennek az emberek, zörögnek, ő meg kötelességének érezte ezeket megugatni),hogy ha közel voltam, akkor megráztam a grabancát, ha messze, akkor hozzávágtam valamit, amitől nem sérül meg, de megijedt (párna, plüssállat, cigisdoboz, üres pillepalack, stb). Közben hangosan mondtam, hogy CSEND. Egy idő után összekötötte a parancsot a büntetéssel és elég volt csak a parancsot használni.
2010. okt. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
ugass vissza neki
2010. okt. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nemigaz hogy verni kell egy kutyát hogy megtanuljon valamit! pozitív megerősítésről nem hallottatok??? utálok ilyen kommenteket olvasni...


nézzd a póráz két végén című műsort. am az elsővel értek egyett abban, hogy ha ugat szó nélkül fogod a pórázt rárakod, kivezeted a helységből. azután vissza. és így továbbb... amíg meg nem tanulja


elektromos nyakörv... megáll az eszem! ez nem megoldás

2010. nov. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 capsread ***** válasza:
A kutyák egy falkában kicsi érintésekkel, illetve (súlyosabb esetekben) egymás fülének harapdálásával fegyelmezik egymást (főleg a vezér a követőket).
2010. nov. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nem azzal van bajom hogy ha valami rosszat csinál rákkopintasz az orrára. tudom hogy ez egyáltalán nem fáj neki , csak jelzésértékű. De az , hogy ha ugat hozzávának valamit meg az hogy elektromos nyakörvet használnak... mint már írtam ez nem megoldás.

Aztán meg a menhelyen több lesz egy kutyával azért, mert öregkorára egy idegbeteg vakarcs lesz... az ilyen nevelés miatt

2010. nov. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Harmadik vagyok..:P

Az kutyaugatás gátló nyakörvet nem azért írtam,mert hallottam róla, hanem mert az én kutyámnál bevált, és állatorvos ajánlotta, és végső esetben sem kínzó dolog!! És NEM elektromos nyakörv, mert apró impulzusokat ad, amit éppen megérez. És a kérdésre válaszolva ez is egy módszer, ami, már mondtam nem kínzó dolog. És mégis jobb módszer a verésnél, amivel nem értek egyet.

2010. nov. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok...

de ugye az nem számít verésnek, amit írtam? :S

2010. nov. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!