Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?...

Mit csináljak a kutyámmal? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
állandóan nyüszít ha kiviszem sétálni (vagyis még csak próbálkozok mert ő még kiskutya és csak 2x vittem de végig nyüszítette :S...MÉG fél) vagy ha valamit akar. és tudom hogy nincs baja csak hisztizik! légyszi segítsetek!
2010. nov. 1. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nekem is nyüszített, ha kutya ráugatott és az egész utca kutyával teli. várj vele amíg nem fog félni, nem kell erőltetni:) hány hónapos? tömbházban laktok vagy kertes házban?
2010. nov. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igazából nem a kutyákkal van baja mert azok nem érdeklik meg a környékünkön nincs is kutya. amúgy kertes házba lakunk de úgy találtuk 2 naposan a kutyust és van egy elmebeteg szomszédunk aki miatt nem lehet kivinni a kutyust mert már volt kutyánk és állandóan feljelentett mert kakilt meg néha megmert szólalni. :S:S:S amúgy 2 hónapos. :D
2010. nov. 1. 17:57
 3/14 anonim ***** válasza:

azért mér jelent fel mert ugat?:D szólj a szomszédnak hogy fogja be a pofáját

szerintem fél a nagyvilágtól, nem érzi magát biztonságban.

várj vele én is csak 7 hónapos fele vittem 1. sétáltatni.

mint írtam az előbb ne erőltesd. (1. válaszoló vok)

2010. nov. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

igen... kb 70 lehet de nem egészen normálisak az öregasszonnyal együtt.... :/ amúgy már mondtuk neki...de mind1 ien emberekkel nem érdemes foglalkozni... am kösszi a tanácsot! :)

várom még a tanácsokat a hisztis nyüszítésre.

2010. nov. 1. 18:11
 5/14 anonim ***** válasza:

A hisztire az a legjobb amit tehetsz, hogy meg sem hallod. Úgy teszel, mintha egyáltalán semmi nem történne. Aztán ha abba hagyja, akkor megsimized. Adiig teljesen semleges, közömbös vagy.


Az a baj, hogy a rszólással is megkapja az áhított figyelmet. Nem tudom voltál-e tinédzser, és hisztiztél-e, de én emlékszem, hogy igazából az is jó olyankor, ha látod, hogy a másikat kihozod a sodrából. Én sokszor direkt idegesítettem anyámat (rossz gyerek voltam). Valószínűleg, ha füle botját sem mozdítja, nem hisztizek én se olyan kitartóan, mert ha semmilyen hatást nem érsz el vele, akkor elgé unalmas és fárasztó időtöltés.


Ezzel nem akarom azt mondani, hogy a kutya olyan, mint az ember, de hasonló eset ez is, tulajdonképpen neki ilyenkor az is buli, ha leteremted, addig is vele foglalkoztál, és ő épp ezt akarta elérni. Teljesen figyelmen kívül kell hagyni, és ha sose ér el vele semmit, akkor abba fogja hagyni.

2010. nov. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
kösszi :)
2010. nov. 2. 19:05
 7/14 Sacuska ***** válasza:
még lehet hogy nagyon kicsi még csak szoktasd a pórázhoz az udvaron kb 1 hétig aztán vidd ki de csak a ház köré , hogy ha már nagyobb akkor viheted ja meg ha van egy ismerősöd és nagyon ledves a kutyája barátkoztassátok össze és ugy vigyétek mert akkor bátrabb ha van melette egy nagykutya XD
2010. nov. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi! erre még nem gondoltam xd majd körbekérdezek
2010. nov. 3. 10:12
 9/14 anonim ***** válasza:
hja sajna vannak ilyenek, ... csak a kutya nem ugathat? mindenki más igen??? .....
2010. nov. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mindig kiakaszt, ha a félelmet összemossák a hisztivel és a figyelemfelkeltési szándékkal.

Vajon ti is csak hisztiből és figyelemfelkeltésből féltek, ha féltek? Nektek is hasznos, ha nem veszik figyelembe a félelmeiteket és szándékosan beleerőltetnek?

Egy kölyök kutyával pláne embertelen ilyet tenni.


Tessék bátorítani, jó élménnyé tenni a sétát. Játékot, jutalomfalatot, simit, ölbevevést.

Egy kutya imád megismerni mindent, ha egyébként egészséges. Biztos nem fájhat semmilye?

Ha fél, érezze biztonságban magát nálad, ne a ridegséget kapja csak.

Ha egyébként nincs semmi baja, akkor türelem, sok jó élmény és meg fog változni.

2010. nov. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!