Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak...

Milyen kutyát válasszak panelházba?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy kiskutyát,de nem tudom melyik lenne a megfelelő.. Mindenképp valami kistestűre gondoltam,de nem azokra a tipikus kis ölebekre (palotapincsi,yorkie,westie).Milyen kistestű kutyafajtákat ismertek még?

A másik kérdésem az lenne,hogy mennyibe került havonta körülbelül egy kutyus eltartása? [Ha mondjuk nem valami prémium táppal etetném.. :) ]

Előre is köszönöm a válaszokat


2010. nov. 3. 14:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ,sokat segítettetek! :) Tacsis,neked főleg köszönöm:)
2010. nov. 4. 13:23
 12/17 anonim ***** válasza:

Mondanám ,hogy a kutya nem való lakásba!!! Azért, mert neki nagyobb a mozgásigénye, mint a napi 2-3 séta egy pisi-kaki erejéig, másik oka pedig az, hogy társas lény, tehát kutyából legalább 2-t kell tartani. Egy kutyának nem elég, ha naponta kb fél órát foglalkoznak vele! Egyébként én családi házas vagyok és van egy tacsink meg egy kuvaszunk. És az biztos, hogy a tacsi nem lakásba való! Ez a kutya többet rohangél, mint a kuvasz, eleven, játékos, el se tudnám képzelni, ha egész életére be lenne zárva. Egyébként a paneltacsik többsége dagadt, pont ezért.


Szóval lakásban tarts macskát, vagy mást, de kutyust semmiképp!

2010. nov. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

13:33

Tudod, nem napi fél órát van vele foglalkozva. Nekem 2 kutyám van,mindkettő tacskó, és tudod, egyik sem dagadt, mert vigyázok rá,hogy ne hízzon el,nem akarom kinyírni. A kutya mozgásigénye attól is függ,hol nő fel. Nyilván a tanyán kölyökkora óta futkos egész nap, ha lakáshoz van szokva, akkor ahhoz alkalmazkodik. És a kutyapszichológus szerint,ha lakásban megfelelően van tartva, jobban hasonlít az eredeti életviteléhez,mint egy udvaron tartott kutya. Ugyanis a kutya falka állat. Ha kutya van a családban, a család neki a falka. És a kutyának az kell,hogy mindig a falkával legyen,ez így volt régen is. Na most ha lakásban van,akkor mindig veled van. Ha eszel,ha alszol, ha tv-zel, mindegy mit csinálsz,veled van. És neki ez a fontos,nem az, hogy aznap csak 4-szer szaladgált, vagy 10-szer. Nem tudom,mennyivel jobb hakib.asszák az udvarra, és ha olyan kedve van a gazdinak ,akkor megsimogatja,amúgy meg le sem sz.rja egész nap. Persze, abban igazad van,hogy ha valaki nem tud elég időt szánni kutyára, az ne tartson..de udvaron se! Mert attól,hogy ott az udvar,a kutya ott is unatkozik, és magányos.

2010. nov. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Hát én nem napi fél órát foglalkozom a kutyámmal. Nekem ő a mindenem! Reggel, délben, este 1 órás séta. Van egy bandánk, különböző kutyákkal, a yorkitől az óriás snauzer-ig minden. Úh egyátalán nem olyan nagyon emberközpontú. Jól érzi magát mindenhol. Otthon trükköket tanulunk. Ahova tudom magammal viszem. Szinte sosincs egyedül, mert anyukám nyugdíjas, így max. 1 vagy másfél órát van egyedül. Plusz még van egy 10 éves macskánk akivel szintén jóban van.
2010. nov. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
* schnauzer
2010. nov. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Semmilyet!

1. lakásban kisállatot tartani állatkínzás.

2. ha a szomszédok idegeire megy a kutya, egy idő után nem szép dolgok sülnek ki "belőle"...

3. nem örülnek a csaholó és/vagy büdös, a folyosón látható kutyáknak a környező lakásokat eladni szándékozók. csökkented a lakások értékét.

2010. dec. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia !

Én is most vagyok kutyaválasztás előtt és én a mopszot ajánlanám .Én összeszámoltam és amit legelőször rá kell költeni ( póráz, játék , kutyakosár , etető , kaja ...stb ) úgy egy 25-30 ezerből meglenne . Utána már csak havonta a kaját , esetleg jutalomfalatot , meglepibe játékot meg ha megbetegszik akkor az orvost meg az oltásokat kell fizetned szóval havonta szerintem egy 10-esbe belefér majd . :)

2012. febr. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!