Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos vizslám "megsüketül"...

7 hónapos vizslám "megsüketül" más kutyák, vagy emberek társaságában. Mit tehetnék, hogy végre halgasson a nevére, vagy a hivószóra?

Figyelt kérdés
Otthon mindig szótfogad, első szóra. Néha még elég csak ha intek neki. De viszont mikor este lemegyünk sétálni egyszerűen olyan, mint ha ott sem lennék. Ez nagyon elszomorit. Odarohangál minden járókelőhöz, mondhatok én bármit. Próbáltam jutalomfalatkával, de az sem segitett. Egyébként nagyon okos, gyorsan megtanul mindent, de a szabad levegőn elfelejt mindent. Mit tegyek? Segitsetek!
2008. jan. 9. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg keveset mozog,no meg még kölyök is,és minden kölyök kajla kicsit.De azt neked is meg kell értened,h egy vizsla nem való lakásba!A kérdésedből úgy érzem,h ott laksz.Sajnos iszonyatos mozgásigénye van,és az ösztönei is elég erősek.Próbáld meg megfuttatni,te biciklin,ő meg pórázon veled.Tesóm vadász,és ó ezért tart vizslát (is), neki a szigorú fegyelem bevált,és kell is.
2008. jan. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A vizsla nagyon jól érzi magát lakásban, ha eleget mozgatod. Én inkább azt javasolnám, hogy vidd el egy kutyaiskolába, ott megszokja, hogy mások társaságában is engedelmeskedni kell.
2008. jan. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mineden kölyök kutya ilyen. A Kutya iskola jó dolog.

Amúgy a vizsla ahogy írták már vadász kutya annak idelyén akár egésznapos lovas vadászatokra is elvitték őket. szerinted akkor mekkor egy ilyen kutya mozgás igénye?

2008. jan. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az igaz, mint az előttem válaszolók is írták, hogy még kölyök, na de valljuk be meddig? Én 2 kutyát neveltem fel és mind a kettő szobatiszta (3-4 hó), fegyelmezett (5-6 hónapos korára) lett. Én nem adtam nekik jutalom falatot, úgy gondolom ne a kajáért csinálja meg amit mondok! Kicsit lehet durva lesz (már a magyaroknak) de pl. azt hogy az úttestre ne menjen ki engedély nélkül, azt csináltam, hogy mikor lement, a buksiját odanyomtam a patkához az úttest felé. Persze eleinte gyengébben, mert szépen lassan jön rá. És nagyon hamar jött a változás. Mikor elfutott, és nem jött, ha hívtam, a cipőmhöz nyomtam az orrát és jól leszidtam mikor megkerült. (Németországban tanultam, ott többnyire így nevelik a kutyákat.) És szerintem ennél hatásosabb nincs! A kutyáim imádnak, soha nem kaptak volna vissza a kezem után, sőt este ha vmi részeg betámadott, ők mindig ott voltak!! Ezt csak azért írtam le hogy elmondjam neked, nem csak jutalomfalattal lehet nevelni, és szerintem így eredményesebb is. Persze nem kell megfogadni, de én büszke vagyok a kutyáimra, és ezáltal magamra is, mert magamnak köszönhetem. Kicsit kellemetlen volt, ha megszidtam, esetleg odacsaptam (csak akkor, ha az életét veszélyeztette azzal amit csinált, pl. lefut a járdáról, eszik a földről), de úgy gondolom megérte. Szóval szerintem nyugodtan lehetsz kicsit keményebb, azzal, ha néha rácsapsz az orrára, vagy odanyomod az orrát a lábadhoz nem lesz semmi baja. Persze ne erősen indíts, mert akkor még nem igazán van vele tisztában. Csak szépen fokozatosan, rá fog jönni, és lassan lehet erősebben, hogy rájöjjön, nem hagyod.

Ha úgy gondolod segítettem, örülök, ha nem, akkor gondolom számodra jobb megoldást találtál.

2008. jan. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!