Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed róla?

Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés

Arról hogy az emberek nem képesek sétával sétáltatni/futtatni a kutyáját hanem biciklivel megy vele.

Ez szerintem mindkét fél szempontjából (kutya,ember) veszélyes, mert a kutya bármikor megláthat egy macskát elhúzza a biciklit és máris ott a baj,és a kutya is megsérülhet ha rádől közbe a bicikli.


2010. nov. 5. 07:20
1 2
 11/11 MME ***** válasza:
100%

Ne haragudjon senki, ha mást ismétlek, de én megrögzött biciklivel futtató vagyok.

Évek óta, számtalan kutyával. Vittem már 70 kiló fölött is, még soha nem estem. Egyszer volt olyan, hogy egy bazi nagy kutya meglátott egy nyulat, menet közben hirtelen lelapult, és akkorát ugrott, hogy lerántott a bicikliről úgy, hogy két méterrel arrébb értem földet, de talpra érkeztem, még piszkos se lett a ruhám. Azért egyrészt van elég lélekjelenlétem hozzá, hogy mindig higgadtan, azonnal, gyorsan tudjak és jól reagálni, másrészt csak akarat kérdése, én sziklaszilárdan elhatároztam, hogy soha egy kutyát sem engedek el, mindegy mit csinál, mivel próbálkozik, és ez megkönnyítette mindig a dolgom, vasmarokkal fogom a kutyákat, ha necces helyzetbe kerülök, és folyamatosan fejlesztem a technikámat, most már hármat is tudok vinni. Igen, okoznak kellemetlenségeket és fennakadásokat, de 1. nem hagyom magam, pláne, hogy elejtessenek, 2. azért nevelem is, bárki kutyáját viszem, szóval nem bízom magam a kutya jószándékára, hanem igenis kiképzem erre is.


Egyébként mivel én személy szerint nem tudok 50 km/h-val futni, és ennél valamivel kisebb sebességgel sem (pláne nem sokáig), ezért rájöttem, hogy ez az ideális, persze ha nem akarom autóból futtatni, ami meg "csak" a kutyának veszélyes - amúgy sincs kocsink.


Kíváncsi vagyok milyen kutyád van, és az az egyed mekkora energia igényű. Én olyan kutyákkal csinálom, amelyek igénylik, nem tesz kárt bennük (soha nem erőltetem, ha kell, tolom a biciklit km-en át pl. óriás túrán, hogy tudjanak lazítani), mert pl. még lazák az ízületei, nem alkalmas erre a testalkata, stb., és számtalan kutyát másképp egyszerűen nem lehet lemozgatni. A saját kutyám akkor van lenyugodva, ha minden nap egy-két kutyát biztosítok neki játszótársnak, elviszem olyan túrára, ahol szabadon mehet, és szagolgat, fut, stb., aztán meg még a faluban is megfuttatom biciklivel, és még ehhez is egy órát kell menni vele. Különben előjönnek a hülyeségei, ásás, ugatás, stb., de én választottam ilyen magas energiaszintű kutyát (bár sejtelmem sem volt róla), úgyhogy alkalmazkodnom kell hozzá. Vagy tudsz jobb megoldást?

2010. nov. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!