Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lelkiismeretes tenyésztőknek...

Lelkiismeretes tenyésztőknek hangsúlyoznia kellene a fajta nehézségeit, nem? Sheltie

Figyelt kérdés

A kutya újságban volt sheltie ismertető, a legjobb tenyésztők és tartók írtak róla vagy 10 oldal összesen, de végig csak dícsérik. Nem vagyok tenyésztő, csak kutyatartó, de ha valaki rákérdez a fajtára amit tartok hangsúlyozom a nehézségeit a tartásának és csak utána dícsérem. Különben rosszat teszek a fajtának ha olyanok döntenek mellette akik aztán nem tolerálják az extra igényeket.

A sheltienél rendkívül fontos a korai szocializáció különben félős lesz felnőtt korára, érzékeny lelkű, a kemény nevelést nem tűri és a szőrét is többet kell fésülni, de egyiket sem említik. Tenyésztőkként céljuk kéne hogy legyen hogy csak olyannak tetszen meg a fajta a cikk alapján akinek való is, tehát le kellett volna írniuk ezeket. Miért nem tették?


2010. nov. 5. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyetértek azzal amit írtál! A fajták népszerűsítését ésszel kell csinálni - mert az esetleges félreértésekből lesznek a menhelyre leadott kutyák; az ugynevezett "kezelhetetlen" kutyák, mint amikor a gazda a saját alkalmatlansága miatt nem bír a kutyájával; illetve a megbélyegzett fajták.
2010. nov. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert 1-2-n kívül koncepció nélkül tenyésztenek, ki sem tették még a lábukat az országból, csak jólvan tüzel a szuka, fedeztessük be, de a BOB-ok és CACIB-ok ott sorakoznak a honlapon. Miért? Mert egy kiállításra 5-6nál nagyon nem neveznek több sheltiet...CACokon meg van, hogy 2-t. De ezt nem hangsúlyozzák. Csak legyen kölyök eladom dejó.
2010. nov. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MME ***** válasza:
100%
De. Én is egyetértek, ezt nem értem. Én, ha érdekel egy fajta, akkor körlevelet írok a tenyésztőknek, megfogalmazom részletesen a kérdéseim, próbálok minél több mindenre kitérni, és akkor leírják az előnyöket, hátrányokat, és a saját tapasztalatokat. Ez korrekt tájékoztatás, de sokan nem így csinálják... Ezért mindenhol írni kellene őket. De az ilyen általános fajtaleírásokon egyébként is szinte mindig a sorok között kell olvasni sajnos, így azt ajánlom, hogy minden fellelhető tenyésztőt alaposan kérdezzék ki.
2010. nov. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 LadyLoss ***** válasza:

Szia!

Olvasd el mégegyszer a cikkeket! Sokminden ott van amit tudni kell erről a fajtáról, a tenyésztők pedig a saját tenyészetük történetéről, kutyáik eredményeiről mesélnek! Ha valaki ilyen kutyát akar tőlük, nyilván egy részletes és alapos ismertetésen esik át,amiben sok személyes találkozó is benne van.

Amúgy meg ahány fajta leírás,annyi féle koncepció. A cikk írója ezeket tartotta fontosnak, de megfogalmaz több olyan tényt, ami tükrözia szükségleteit ennek a remek kiskutyának!

:)

2010. nov. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is veszem a Kutya újságot, olvastam a cikkeket, nekem szimpatikus lett a fajta, és tudok a mozgásigényéről is (ne is mond, 2 border collieval napi 25 órát kell foglalkozni) szóval, majd valamikor szeretnék ilyen kutyust. Nyilván nincs tökéletes kutya, aki soha meg se nyikkan, nem hullik a szőre, szép, okos, hamar szobatiszta lesz, nyugodt, de ha kell lefut 40 km-t, nem koszol, nem büdös, nincs szájszaga, nem nyálzik, stb... Szóval. Amúgy azt az újságot nem veszik túl sokan, mivel szaklap, van aki egy mukkot sem ért belőle, a kynológiai fogalmak, és CAC, CACIB, BIS, BOB, ICH, WCH, ECH és egyéb rövidítésekből és nem fog durván 400 ft-ért megvenni egy újságot, csak azért mert jól néz ki a borítója. Én magam 13 éves vagyok, de szeretek tisztában lenni vele, hogy mi aktuális épp a kutyázás világában (JH-nek készülök) és, hogy melyik kiállításon ki volt, vagy ki lesz bíró, és ezek alapján elmenjek-e nézelődni vagy sem (egyenlőre nincs tk.-s kutyám, így a mostanival csak MKSZ kiállításokon voltam párszor).
2010. nov. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bocsi, mostanikkal. :) Bár velük inkább sportolni szoktam, agility, frisbee. Mindketten menhelyi kutyusok, akiket azért adtak le, mert túl hiperaktívak voltak, így kerestek más foglalkozást, mivel velük nem törődtek. Az egyik 5 múlt, a másik 4 éves lesz januárban.
2010. nov. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!