Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felvagyok háborodva. Miért...

Felvagyok háborodva. Miért élnek ilyen emberek? Undorom van a saját fajtámtól.

Figyelt kérdés
Egy édes husky keverék kutyust kb 1 méteres láncon tartott a majom "gazdája".Átmentem hozzájuk( 2 utcával arréb lakik mint én), és szóltam neki, hogy azonnal engedje el. Erre elkezdett velem kiabálni a nő, hogy takarodj innen te hülye ri*anc , semmi közöd hozzá ! ezek után elmondtam mindennek. kicsivel később újra visszementem , mert nemhagyott nyugodni a kutya állapota.Ismét szidkozódott, fogtam magam , bementem a kapun és állbavágtam, és elkezdett vérezni az orra. Aztán elengedtem a kutyát, és a lánnccal együtt hazahoztam. Tudom nemvolt szép amit csináltam , de nálam nagyobb állatvédő talán nincs is:(mit csináljak ha feljelent? betudja bizonyítani , hogy az a kutya ami most nálam van az övé? menhelyre beadni nem akarom. nálam szabadonvan , megvan mindene, nemrég adtam neki enni , és fél perc alatt eltüntette, olyan éhes volt:( azon gondolkozok, hogy holnap felhívom a helyi menhelyet , hogy álljanak mellém ha netán rendőrségi ügy lesz belőle, valamint elviszem állatorvoshoz a kutyust , és igazolja hogy rosszul volt tartva.Így is származhat valami bajom ebből az egészből? Elég csúnyán megütöttem...
2010. nov. 7. 19:48
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
77%
Igen, lehet bajod belőle... nem abból,h elvitted a kutyust (abból is, gyakorlatilag lopás de azt szerintem leszarja) hanem abból,h súlyos testi sértés(8 napon túl gyógyuló), rágalmazás ,birtokháborítás
2010. nov. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azonnal keress fel egy menhelyet és meséld el nekik a történteket, ők segíteni fognak abban hogy mi a teendőd mert sajnos igen, elég nagy bajod származhat belőle, hiába cselekedtél helyesen, attól ez az idióta jogrendszer nem áll melléd pillanatnyilag! Szerez minnél több embert is magad mellé akik látták hogy volt a kutya tartva hogy ha esetleg szügség lenne tanuként a te prátodat foghassák, persze elötte meg is kell kérdezned őket hogy ebben az esetben megadhatod e az adataikat a rendőrségen hogy felkeressék őket!

Egyébként a saját fajtámtól néha én is undoródom, de nem ilyenek miatt! Nagyon szeretem a húst, gondolkodás nélkül képes lennék megölni egy szarvast, vaddisznót vagy nyulat csak is kizárólag azért hogy megehessem, de kínozni egy állatot számomra ugyanolyan mint egy embert kínonzi, igaz embert nem ennék... kivéve ha ő támadna meg engem elöbb és éhénség lenne!

2010. nov. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
24%
Az túlzás, hogy valaki büszke legyen rád ezért!!! Első 19:56os
2010. nov. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
63%
Ha meglátogatnak téged is és egy jól elhelyezett horog után vissza veszik a kutyát, így jártál. Ez nem állatvédelem, amit tettél. A kutya nem életveszélyben volt. Fel kell jelenteni a jegyzőnél és a hivatalos eljárást végig vinni.Még az oly sokat emlegetett amerikai állatvédők is kemény törvények alapján tevékenykednek
2010. nov. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy önbíráskodás még helyesen cselekedet.. A kutyust se kérdezte senki hogy neki mi lenne jó.. És attól hogy husky keverék nem kéne kikötni! Pont hogy foglalkozni kellett volna vele, sétáltatni stb.! Csak túl ostoba volt az eredeti "gazdi" ehhez és egyszerűbb volt láncra verni..
2010. nov. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:
Én igenis beleütöm az orrom más dolgába.Mertmár 2 éve itt lakok, és ez a kutya azóta láncon van. Még soha nemláttam elengedve. Vize is csak néha-néha volt. Kaját meg szerintem nem sűrűn látott, mert érezni a bordáit és a medencecsontja is kintvan. A menhelyet tesóm hívta már kicsit régebben, aztmondták nemtudják befogadni az ebet, mert telház van , fullon vannak.Oka biztos nemvolt rá , hogy megkösse. Simán odamentem és elengedtem, nemvolt agresszív, és a kerítés is jó volt( tehát még azsem lehet indok, hogy azért kötötte meg , mert szökős. hatalmas kerítése van a nőnek, ez a kutya nem ugorja át. Meg amúgyis 1 méteres láncon nemlehet tartani. Ha jóltudom 4 méter a minimum. de én azt is ellenzem.
2010. nov. 7. 20:02
 17/52 anonim ***** válasza:
29%
Ez kapásból testisértés, magánlaksértés, lopás(mivel a kutya az ő tulajdona te meg elhoztad). Ez szép kis ügy lesz ha feljelent. És meg is érdemelnéd. Mi a f@sznak ütöd bele az oirrod minden sz@rba. Látszik hogy sok időd van.
2010. nov. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:
lepasszolom akkor a kutyust a barátomnak, ő 20 km-re lakik innét. Semmiképp nem akarom , hogy visszaengedjék ehhez a nyomorékhoz , ugyis csak kínozná továbbra is. Ha nemtalálják nálam a kutyát, akkor már nemtudja bebizonyítani , hogy én ütöttem meg nem?mivel nincs nálam a kutya , mért ütöttem volna meg érte...
2010. nov. 7. 20:07
 19/52 anonim ***** válasza:
Akkor sem tudja bebizonyítani hogy az övé ha nincs semmi papírja róla, ha nincs anyakönyve, nem vitte állatorovoshoz, már pedig ennek kicsi az esélye hogy törődött volna bármi ilyesmivel vileg valószínüleg csak odapasszolta neki valaki ő meg kényszerből magánál tartotta!
2010. nov. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:
nem volt életveszélyben a kutya? kár, hogy nincs usb kábelem , tennék fel róla most képeket. a nyakörv kidörzsölte teljesen a nyakát, kikopott ott a szőr is. tiszta retek a bundája, csont sovány,meg a szeme is váladékozik. mi ez ha nem életveszély?
2010. nov. 7. 20:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!