Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felvagyok háborodva. Miért...

Felvagyok háborodva. Miért élnek ilyen emberek? Undorom van a saját fajtámtól.

Figyelt kérdés
Egy édes husky keverék kutyust kb 1 méteres láncon tartott a majom "gazdája".Átmentem hozzájuk( 2 utcával arréb lakik mint én), és szóltam neki, hogy azonnal engedje el. Erre elkezdett velem kiabálni a nő, hogy takarodj innen te hülye ri*anc , semmi közöd hozzá ! ezek után elmondtam mindennek. kicsivel később újra visszementem , mert nemhagyott nyugodni a kutya állapota.Ismét szidkozódott, fogtam magam , bementem a kapun és állbavágtam, és elkezdett vérezni az orra. Aztán elengedtem a kutyát, és a lánnccal együtt hazahoztam. Tudom nemvolt szép amit csináltam , de nálam nagyobb állatvédő talán nincs is:(mit csináljak ha feljelent? betudja bizonyítani , hogy az a kutya ami most nálam van az övé? menhelyre beadni nem akarom. nálam szabadonvan , megvan mindene, nemrég adtam neki enni , és fél perc alatt eltüntette, olyan éhes volt:( azon gondolkozok, hogy holnap felhívom a helyi menhelyet , hogy álljanak mellém ha netán rendőrségi ügy lesz belőle, valamint elviszem állatorvoshoz a kutyust , és igazolja hogy rosszul volt tartva.Így is származhat valami bajom ebből az egészből? Elég csúnyán megütöttem...
2010. nov. 7. 19:48
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%
22:50! Az tény, hogy ez állatkínzás, de a Te hozzászólásod is erősen sántít. Attól, hogy arra tartjuk, hogy megegyük, attól még állat és szenved az állattelepeken a szűk ketrecekben. Vagy az étel miatt efelett szemet hunyunk? Amúgy csak halkan megjegyzem, hogy néhány országban megeszik a kutyákat és a macskákat. Őket is verjük el csak azért, mert máshoz vannak szokva és más a kultúrájuk? Ennyi erővel idejöhetne az összes indiai és pofánb@szh@tná azt, aki megeszik a mekiben egy hamburgert.
2010. nov. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
64%
3. vagyok (azt hiszem:) ). Ne törődj ezzel a sok idiótával, aki szid, bár tényleg okosabb lett volna éjjel ellopni, de most már mindegy. Az állatvédőkről meg kb. annyit, hogy odamennek, elbeszélgetnek a gazdival, aztán jónapot, mivel nem találsz olyan helyet, ahol nincs teltház és örömmel várnák a kutyát. Nálunk is ez van, így mi próbálunk akciózni, több-kevesebb sikerrel. :S
2010. nov. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:
sajnos abban az utcában ahol a nő lakik , nagyon sok buta cigány él..:S ( nem nemvagyok rasszista , csak ők tényleg buták)és nemnagyon merek arra este egyedül elmenni. ezért mentem nappal...
2010. nov. 7. 23:31
 44/52 anonim ***** válasza:
72%

Remélem megúszod :) a kutyról remélem csináltál egy két fényképet, amin látszik, milyen állapotban volt :S így ha igényt tartana rá sem adná neki vissza senki, amúgy meg az állatkínzást is büntetik, olvasd át az állatvédelmi törvényt...a kutyust vidd el dokihoz, kérd meg, írjon róla valamit..

[link]

talán valami jogi fórumot, vagy ügyvédet kérdezz meg milyen bajod származhat az ügyből, sajnos ezen a téren nem vagyok jártas..

2010. nov. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
60%

Akárki akármit ír, egy ilyen ügy elintézésének nem ez a módja.

Megértem a kérdező felháborodását, de sajnos semmiben nem különbözik az említett kutyatartótól.


Függetlenül attól, hogy én is többre becsülöm a kutyákat, mint sok embert. De azt az embert sem becsülöm sokra, aki állon vágja egy embertársát, ahelyett hogy beszélne vele.

És nem azzal kell kezdeni egy beszélgetést, hogy "azonnal engedje el"

2010. nov. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
64%

Nem semmi story. Én gratulálok, hogy ilyen bátran kiálltál a kutyus mellett. Kíváncsian várom az ügy végét!

Nekünk 5 kutyusunk van , szuper jó körülmények közt szerintem. Ez állatkínzás amit leírtál. Én is be lennék sz@rva a helyedben, de maximálisan megértem mért tetted. Jól tetted!

2010. nov. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
35%
Lássuk csak : magánlaksértés, súlyos testi sértés, magántulajdon ellopása. Hát igen, ez mind bűn és jogosan jelenthet fel. Azt írod undorodsz a saját fajtádtól, de addig nem jutsz el az agyaddal hogy legalább te példát mutathatnál és emberként próbálhattad volna elintézni, hivatalos bejelentéssel, rábeszéléssel és hasonlókkal.
2010. nov. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

nagy hülyeséget csináltál az új állatvédelmi törvény alapján fel kellett volna jelentsd a jegyzőnél, amit tettél komoly bűncselekmény

Ez kérlek rablás Btk. 321.§ (1)

Aki idegen dolgot jogtalan eltulajdonítás végett úgy vesz el mástól, hogy evégből valaki ellen erőszakot avagy az élet vagy testi épség elleni közvetlen fenyegetést alkalmaz, illetőleg valakit öntudatlan vagy védekezésre képtelen állapotba helye, bűntettet követ el, és 2 évtől 8 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

akár milyen okod is volt hogy elhozd a kutyát, a jog szerint a kutya a gazda tulajdona, te pedig jogosulatlanul hoztad el, erre van a tv, hogy ha rosszul tartják a kutyát akkor az arra jogosult lépjen fel a jogsértő ellen, kíváncsi vagyok te mit szólnál ahhoz ha valaki orrba vágna és bemenne az udvarodba mondjuk a talicskádért mert nem tető alatt tartod és így rozsdásodik... tudom hülye példa de a jog szerint ugyanaz!

keress egy ügyvédet és reménykedj, ja és ha úgy gondolod hogy mivel nincs nálad a kutya hogy kaphatnának el? hát egyszerűen

a buta cigány szomszéd simán tanúskodik hogy látta mit csináltál, főleg úgy hogy gondolom nem suttogva veszekedtél a tulajjal, simán hallgatta bármelyik szomszéd a dolgot


Félre ne érts én is sajnálom a kutyát, de ezért vannak a hivatalos szervek

2010. nov. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 A kérdező kommentje:
hivatalos bejelentés? : tesóm hívta a menhelyet még korábban , és nemfogadták be a kutyát.ennyit erről. Mértnem próbáltam meg normálisan beszélni a nővel? köszöntem neki, mondtam hogy engedje el azonnal a kutyát. erre egyből leordított , hogy takarodj innen hülye ribanc semmi közöd hozzá . Akkor ki volt a bunkó? én még köszöntem is neki. egyébként nemhiszem , hogy lesz valami az ügyből ,mert ma találkoztam a nővel suliból hazafelé, és olyan mintha leszarná az egészet. mégcsak csúnyán sem nézett rám. baszott arra a szerencsétlen állatra..szerintem még meg is könnyebbült.
2010. nov. 8. 14:11
 50/52 A kérdező kommentje:
vagy tart tőlem..de lényeg a lényeg, szerintem nemlesz semmi bajom ebből.
2010. nov. 8. 14:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!