Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy ez a fajta vad? és miért szólnak meg állandóan?

Figyelt kérdés

2 amstaffom van , és amikor megyek velük sétálni, mindig kapkodják fel az anyukák előlem a gyerekeiket, vagy ha meglátnak egyből átmennek a túloldalra. Olyan is volt, hogy egy kb 6 éves kislány megakarta simogatni a kanomat. Mondtam neki , persze gyere nyugodtan. Odajött megsimogatta , a kutyám belenyalt a képébe. Kicsit nyálas lett szegény kislány. Erre rohan oda az anyja, hogy gyere el innét de azonnal , harapósak ezek , nemszabad !! Meg leharcikutyáznak stb...mért ilyenek?:/legalább maradnának csendbe. nem mondom , hogy szeressék a kutyáimat , csak ne szólogassanak be.. lehet , hogy ezek a kutyák félelmetesek kinézetre ,(mindkettő vágott fülű, talán ezért) de belül angyalok. és miért rögzült egy téves elképzelés az emberek agyába , hogy ezek a kutyák emberevők? ez az egyetlen fajta amiből kiveszett az ember elleni támadás.(mivel amikor KUTYÁK elleni harcra tenyésztették őket, semmilyen esetben sem támadhatott a gazdájára sem a ringben, sem máshol.amelyik támadt, likvidálták a tenyésztésből, így csak azokat tenyésztették tovább aki békés természetű volt.. szerintem a németjuhász előbb öl, mint a pitt vagy az amstaff( de ugye lényegében ugyanaz a kettő, nemkell szépíteni)sokszor már rosszul esik amikor beszólogatnak.Lány vagyok , és odakiabálnak ilyeneket, hogy majd megesznek a dögjeid. ti is így vélekedtek erről a fajtáról?



17 /L


2010. nov. 8. 15:38
1 2 3
 11/25 hell-ikon ***** válasza:
100%

A média, és az egyéb ilyen v. ilyen jellegű fajtát tartó emberek mérhetetlen hülyeségének vagy az áldozata.


Mert gondolom te is tisztában vagy azzal (legalábbis tapasztalhattad), hogy az emberek többsége nem tud különbséget tenni a pitbull és az amstaff között (sőt, mondhatjuk, hogy a "pitbullt" egyfajta gyűjtő fogalomként használják olyan kutyákra akiknek kicsit is "morcosabb" a képük).


Rengeteg kutyatámadásról adnak az elmúlt években hírt az ilyen-olyan sajtó orgánumok és vajmi kevés figyelmet szentelnek a hiteles tájékoztatásra, a lényeg a szenzáció, a borzalom- és félelemkeltés.


A te kutyád pedig hiába szelídebb a ma született báránynál, ha van olyan elmebeteg állat, aki tényleg arra tartja az ilyen fajtájú kutyáját, hogy széttépjen más embereket és/vagy kutyákat. MErt sajnos van ilyen is. S az ilyen emberek hozzá állása miatt lesz/lett egy-egy fajtának az indokoltnál is rosszabb a híre.


Több rétű ez a dolog, de most nincs igazán kedvem részleteibe menve boncolgatni, inkább csak a fő irányvonalat adtam meg.


De hoznék egy példát is.

Nekem/nekünk német juhászunk van.

Néhány hete a helyi lap megírta, hogy Balástyán egy német juhász elszakította a láncát és megtámadott egy asszonyt, aki ahhoz a házhoz ment látogatóba, ahol a kutya lakott.

Aznap leadta a hírt az egyik kereskedelmi tv csatorna is, ott meg sem említették, hogy német juhász lenne a kutya gondolom épp azért mert _köze sem volt a német juhászokhoz_.

De az újsághír megjelenésének másnapján, miközben sétáltattam a kutyánkat, egy csoportnyi nyugdíjas már messziről sipítozott, hogy "Jesszus isten! Farkaskutya! Farkaskutya! Mi lesz itt?"

Mi lett volna? Nem lett semmi, érdeklődve bár, de nyugodtan haladtunk el mellettük. Szegény kutyám nézett rám nagy szemekkel mert nem értette mi váltotta ki ezt a reakciót az idős embereknél.


Ennyit tesz már önmagában is egy olyan hír, aminek a hitelessége zéró.

Az emberek mindent elhisznek, ha az elég borzalmas és félelmetes.

2010. nov. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyanyáméknak keverék kutyájuk van, úgy néz ki mint egy pittbull, de csak a feje mert kisebb is és fürgébb egy valódi pitbulnál na meg fekete. Tegnap sétáltam vele. Elmentünk a közeli játszótér előtt ami vasárnap délelőtt lévén tele volt gyerekekkel meg a szüleikkel. Az egyik kissrác rögtön odaszaladt, meg akarta simogatni. Mondom gyere, de vigyázz mert a kutya imádja a gyerekeket és olyan szeleburdi nehogy fellökjön. Erre odarohan egy apuka (nem a kissrácé) és elkezd velem kiabálni, hogy hogy merek én egy ilyen harci kutyát egy játszótér közelébe hozni, meg egyáltalán hogy tarthatok én ilyen kutyát és különben is mondjam meg a nevem meg hogy hol lakom, mert ráküldi a kutyára a sintért stb. Teljesen ledöbbentem. Hogy valaki ennyire ne tudjon megkülönböztetni egy keveréket a pitbulltól... Egyébként nem értem miért kell rögtön hisztériás rohamot kapni egy "harci kutyától" . A mi utcánkban van egy, imádom, nagyon kedves ,barátságos meg minden, annyi hogy egyedüli kutyának való
2010. nov. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Az megvigasztal, hogy én már a labradorra is megkaptam nem is egyszer (pórázon), hogy vadállat és sétáltassam szájkosárral? Szegénykém egy betegség miatt ugy mozog mint a lajhár, a legaktivabb dolog hogy sétál és nézelődik ... de a baromállat szerint vérengző vadállat.
2010. nov. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is amstaffom van, kan, még csak fél éves, és egyszerűen imádja az embereket, gyerekeket. De már most nagyon sok beszólást kaptam :(

Sajnos ezeket meg kell szokni, közben pedig, ha tudod, minél több embernek be kell bizonyítani, hogy nem egy emberevő fajta.

Viszont azért vannak normális emberek is, akik simán odaengedik a kis törpe, akár 2-3 éves gyerekeiket is :)

Meg azért aki kicsit ért a fajtához és ismeri, az mindig jön oda, hogy megnézheti, megsimogathatja-e :)

Ezek azért jól esnek!

És igazad van, sokkal több németjuhász támadott már emberre, és ölt meg embert, mint amennyi amstaff vagy pit. Csak ezt nem hangoztatja a média, mert ugye ott van a Rex felügyelő meg stb...saját magukat nem járatják le.

2010. nov. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kanárim van. Minden nap melózni járok vele, tömegközlekedve.

Hát velem nem igazán kötözködnek, ( persze volt már rá példa ) inkább kérdéseket tesznek fel.

Amikor azt kérdezik, hogy ez ,,harci kutya?".

Válaszom: Sose volt háborúban... :-)


Harci kutyák már nincsennek is, csak harcias kutyák, akiket úgy neveltek.

Minket meg állandóan lepitbuloznak, vagy stafiznak. Nem ám hogy megkérdeznééé...

Amúgy az én kutyám is meglehet simizni, de csak az utcán, amikor megyünk dolgozni. Telepen vagy területen belül már nem. Senki nem jöhet be, csak ha beengedem.


,,szóval hiába vannak félelmetes külsejű kutyáim, az törne be hozzám aki akarna.. "


Hol is laktok? :-D

2010. nov. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
86%

Annyira nem ismerem az amstaffok természetét, de mivel egy hihetetlenül izmos, robosztus fajta, én sem vagyok teljesen nyugodt, ha a kutyámmal szembe egy ilyen jön.

És ezzel a fajtával az esetek döntő többségében úgy találkozok, hogy nagydarab kigyúrt kopasz pasik láncon cibálják őket.

Ezek után én sem gondolom, hogy báránylelkű fajta:( Nyilván nem teljesen megalapozott a véleményem, de fogadd el. Ezt már akkor tudnod kellett, amikor magadhoz vetted őket.

Az emberek előbb engedik oda a gyereküket egy tacsihoz, vagy vizslához, vagy sok egyéb fajtához.

2010. nov. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
pedig hidd el nekem , hogy ennél jámborabb állat nincs. Már nagyon sok helyen alkalmazzák őket pl mentőkutyáknak.Hihetetlen okosak, gyorsan tanulnak. Nekem a kisebbik a szukám .Még csak 7 hónapos a drágám:)de már most olyan okos, hogy én magam sem hiszem el, néha.Mintha kitalálná a gondolataimat. Figy engem nemzavar ha tartasz tőlük. Engem az zavar amikor beszólnak.Amúgy meg nem azért tartják őket láncon a kopaszok, mert veszélyesek...hanem mert menőznek velük..."kemény kutyám van , széttépi a tiédet" tipusú megnyilvánulások. na ezektől én is hányok.
2010. nov. 8. 19:57
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
szia! Megértelek, hidd el. Nekem egy 1 éves mudi kanom van, mégis, mikor sétáltattam tegnap, átment a másik oldalra a gyerekes szülő... Pedig nagyon szelíd kutya, a yorkshire terrierrel is csak játszott, bárki megsimogathatja.
2010. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
jajj a mudi:)))) egyik isminek az van. Mindig azthiszik róla, hogy keverék. lekorcsozzák állandoan( mondjuk én imádom a keverékeket is) minden kutyát ugyanúgy.De akkor is szarul esik neki, hogy jópénzért megvett egy fajtatiszta kutyát, és állandoan azt kapja , hogy korcs , utcagyőztes stb. én már fogadtam be 2 "korcsot" még a staffjaim előtt. sajnos az egyik elpusztult 7 évesen , a másik 6 :(menhelyi kutyák voltak. és azóta tudom , hogy a keverékek csodák !:) szegény mudi , csak azért mert ritka , megkapja a magáét mindig. nekem tetszik:)
2010. nov. 8. 21:17
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
köszönöm :)). én minden fajtát szeretek, sokat jártam hobbiból kutyakiállításokra is. A mudi már régi vágyam volt. Nagyon tetszenek az amstaffok is, lehet, egyszer még lesz egy olyan kutyám is. Bár Csilit, a mudimat legalább 40 éves koromig tervezem (27 vagyok :)) ).
2010. nov. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!