Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy ez a fajta vad? és miért szólnak meg állandóan?

Figyelt kérdés

2 amstaffom van , és amikor megyek velük sétálni, mindig kapkodják fel az anyukák előlem a gyerekeiket, vagy ha meglátnak egyből átmennek a túloldalra. Olyan is volt, hogy egy kb 6 éves kislány megakarta simogatni a kanomat. Mondtam neki , persze gyere nyugodtan. Odajött megsimogatta , a kutyám belenyalt a képébe. Kicsit nyálas lett szegény kislány. Erre rohan oda az anyja, hogy gyere el innét de azonnal , harapósak ezek , nemszabad !! Meg leharcikutyáznak stb...mért ilyenek?:/legalább maradnának csendbe. nem mondom , hogy szeressék a kutyáimat , csak ne szólogassanak be.. lehet , hogy ezek a kutyák félelmetesek kinézetre ,(mindkettő vágott fülű, talán ezért) de belül angyalok. és miért rögzült egy téves elképzelés az emberek agyába , hogy ezek a kutyák emberevők? ez az egyetlen fajta amiből kiveszett az ember elleni támadás.(mivel amikor KUTYÁK elleni harcra tenyésztették őket, semmilyen esetben sem támadhatott a gazdájára sem a ringben, sem máshol.amelyik támadt, likvidálták a tenyésztésből, így csak azokat tenyésztették tovább aki békés természetű volt.. szerintem a németjuhász előbb öl, mint a pitt vagy az amstaff( de ugye lényegében ugyanaz a kettő, nemkell szépíteni)sokszor már rosszul esik amikor beszólogatnak.Lány vagyok , és odakiabálnak ilyeneket, hogy majd megesznek a dögjeid. ti is így vélekedtek erről a fajtáról?



17 /L


2010. nov. 8. 15:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Néha azért van oka félni az embereknek, ezt be kell látni. Ők nem ismernek se téged, se a kutyáidat, honnan tudják milyen? Vannak köztük is agresszivek, ahogy más kutya közt is. Én nem szeretem az előitéleteket, nem féltettem a kutyámat az ilyen kutyáktól se, aztán egyik nap be akartam menni a futtatóba, ahol volt egy pittbul vagy amsztaff ( nem nagyon tudom megkülömzözteni őket) és kiszólt a gazdája, hogy ha nem akarom, hogy kettéharapja a kutyája az enyémet ne menjek be...És ugyanezt mondta egy másik nőnek is aki egy Beagle-el szeretett volna bemenni. Na mit gondolsz az a kutya milyen nevelést kap? Semmilyet kb.

Amúgy az anyukák még az én 5 kilós kutyámtól is féltik a gyerekeiket.

2010. nov. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Minden fajtán belül lehetnek agresszív egyedek, de nem mindegy, hogy egy mudi vagy pumi (bocs, nem emlékszem melyiket írtátok) megy neki a kutyámnak, vagy egy pit v. amstaff.

Láttam már 1-2 kutyaverekedést (szerencsére egyik sem az én kutyám volt) és a guta majd' megütött, amikor nekem kellett beállnom egy boxer és egy golden retriever közé, mert egyik gazda sem mert odamenni. Természetesen a boxer ugrott neki a goldennek, a gazdája annyit mert csinálni, hogy a láncával a hátára vágott messziről.

De ezek az izmos fajták ha támadnak, akkor kőkeményen támadnak. Függetlenül attól, hogy ismerem a boxert régóta, és tényleg bárány lelkű, de kanokkal nagyon domináns.


Tanulság: mindegy milyen fajta, legyen megnevelve.

2010. nov. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:09


a tag vagy csinálta az agyát, vagy tényleg félrenevelte a kutyáját. de szerintem inkább az előbbi:D jó mondjuk kan -kannal az rizikós. de melyik fajtánál nem?bármilyen fajta a kutya, a kanok ált. nemszeretik egymást

2010. nov. 9. 13:22
 24/25 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább szóljon akinek a kutyája verekedős.

Amúgy nem csak a nevelésen múlik, hogy milyen lesz egy kutya felnőtt korában.

Nekem pl. a szukám nagyon kutyás, csak a párját fogadja el.

Az osszes többi idegen kutyával verekedne.

Több iskolában is voltam vele. Ott rendesen viselkedik.

Utcán meg természetesen pórázon és szájkosárral megy.

Ettől függetlenül imádja az embereket. Aki megsimogatja ( elötte megkérdezik ) annak röktön mancsozik legyen az felnőtt vagy gyerek.

2010. nov. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Én imádom a staffikat, csak azoktól tartok akiket kigyúrt kopaszok rángatnak fél méteres láncon szöges nyakörvvel. Majd én is szeretnék egyet, viszont csak ha költöztem, mert van egy hülye szomszédom, egyszer a közelbe költözött egy pit ez az ember meg megmérgezte mert "veszélyes fenevad", miközben a tulaj 3 éves gyereke az udvarban nyúzta a kutyát...
2010. nov. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!