Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ekkora probléma, hogy...

Miért ekkora probléma, hogy lehessen enni kutyahúst?

Figyelt kérdés

Aki akar, az most is tud szerezni, csak illegálisan.

De, miért vannak ennyire felháborodva az emberek, hogy valaki kérvényezte, hogy engedélyezzék? Ln személy szerint semmi pénzért nem ennék, mivel nekem is vannak kutyáim, és nem vinne rá semmi, hogy egyek kutyát... De, máshol a tücsköt, békát is megesznek, csak európaiaknak ennyire furcsa, hogy a kutyát megeszik?

Milyen hátránya lenne, hogy lehessen enni kutyát? A menhelyekről vinnék levágni a kutyákat, és szaporítanák a kutyákat?


2010. nov. 11. 19:24
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
49%
21:48-nak.Szerinted a csuka,süllő,harcsa stb. nem ragadozó?Nem azért nem eszek kutyát,mert ragadozó.
2010. nov. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

A halak más táplálékláncba tartoznak mint az emlősök.


A disznónak is pont ilyen megfontolásból nem lehet adni moslékot, mert mindenevő a húst is megeszi.

A halakon kívül nincs más ragadozó amit kultúrember elfogyaszt.

2010. nov. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Én nem akarok okoskodni,a ragadozó az ragadozó.A Grönlandiak pedig rendszeresen fogyasztják a fókahúst,ami pedig tudtom szerint ragadozó,és emlős is.
2010. nov. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
62%
Nekem nem kifejezetten a kutyahús evésével van a problémám. Hanem a húsfeldolgozás folyamatával. És azzal az úttal, ami elvezeti a kutyát odáig, hogy ott legyen a boltokban a polcon. Ha emberséges körülmények között lennének tartva az erre a célra tenyésztett kutyák és humánusan ölnék meg őket, akkor talán elgondolkodnék rajta, hogy ez nem egyenlő a világ végével, de persze én akkor sem ennék soha kutyahúst. De abból kiindulva, hogy milyen körülmények vannak a vágóhídakon (szarvasmarha, disznó, szárnyasok...stb), akkor azt mondom, nem hiányzik az, hogy még egy faj ezen a sorson kössön ki. Elég megnézni pár rejtett kamerás felvételt. Hogy azok a vágóhídak, amik engedéllyel, rendszeres ellenőrzés alatt működnek, milyen ordenáré módon bánnak az állatokkal. És ugyan hivatalosan emberségesen pusztulnak ott el az állatok, de valójában, minden egyes állatot, szó szerint halálra kínoznak, élve feldarabolnak. Csincsillatelepen élve nyúzzák meg a csincsillákat, pedig havonta van ott ellenőrzés, "rajtaütés", engedéllyel műküdik a telep és mégis... Senkit nem érdekel. Én nagyon nem akarom, hogy erre a sorsa jusson akár egyetlen egy kutya is. Élve feldarabolás, élve megnyúzás, kínzás, élve megfőzés. Neeeem.
2010. nov. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
36%
És embert mért olyan nagy szám enni? Én kipróbálnám!
2010. nov. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
95%
Te normális vagy??? kutyahús...egyesek úgy tekintenek a kuytáikra mintha családtag volna, vagy a gyereked...te megennéd a gyerekedet???
2010. nov. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem a családtagjaimra gondoltam ez alatt! A saját kutyámat én se enném meg. De pl. egy olyan ember aki gyilkos vagy ilyesmi akit nem sajnálnék, és valaki megsütné akkor megkóstolnám.
2010. nov. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit kell ezen gondolokodni: itthon SOHA nem lesz legálisan ehető a kutyahús és remélem ha valaki megpróbálkozik vele akkor évekre börtönbe kerül állatkínzásért.

Azért mert valaki kitalált egy ökörséget, a hülye média meg felfujja, attól még nem fog senki sem kutyahúst enni itthon. Holnap én meg kérvényt juthatok be arra, hogy ehető legyen a hód .. na és? Ki fogja megenni? Senki.

2010. nov. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
41%
Hát én!
2010. nov. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

Vagy a varjú :D

Vacsira mit szólnátok egy verébpörkölthöz?

2010. nov. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!