Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kutyáimat...

Hogyan szoktassam a kutyáimat pórázra?

Figyelt kérdés
2 kuvasz 2 hónapos kiskutyánk van. Csináltunk rájuk pórázt, de nem olyat ami egyre jobban meghúzódik, hanem olyan lazát amit könnyedén rájuk lehet tenni és ha akarnak maguk is kitudnak bújni. Viszont egyik sem valami "pórázbarát" kutya, az egyik hogyha rátesszük lemerevedik és meg se moccan, a másik pedig el akar szaladni. Egyiknél sem haszál az ha étellel csalogatjuk. Mit tegyünk? Vagy ez a fajtájukból adódik?
2009. jan. 10. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon picik még.

Ha a póráz hámos, akkorcsak a hámot tegyétek rájuk majd ha megnőnek, addig csak kézben, vagy felügyelet mellett.

A hámot szokják meg először, majd idővel a pórázzal se lesz bajuk.

2009. jan. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktattam hozzá a kölyök kutyám, hogy ráraktam és hagytam hagy mennyen egy ideig arra amerre akar majd én vezettem egy kicsit majd megint hagytam.

Minden nap megcsináltam vele és egy idő után hozzászokott és már nem ellenkezik ellene.

2009. jan. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én is úgy csináltam ahogy a 2. válaszoló, csak én úgy raktam rá először hogy had húzza mega után.nem kellett sok hozzá és már szépen sétált pórázon.ha rárakod akár játsz vele vagy adj neki juti falatot.mindenféleképpen pozitív dolog legyen neki a póráz.
2009. jan. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek a 2. és 3. válaszolóval! Tedd rájuk a prórázt meg a nyakörvet, és kezdj el velük játszani! Biztos, hogy előszörre nem értik majd a dolgot, de egy idő után feloldódnak! Kis idő múltán a póráz látványára rögtön a sétára és a játékra fognak asszociálni.
2009. jan. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
megszoktattad mar veluk a nyakorv használatát? mert amig ezt nem ismerik addig hiaba fosz neki h egyszerre mindkettot megszokjak. Az en kutyam mar feleves koratol megkotve volt igy orult ha porazt latott hisz tudta h akor setalni fog:)
2009. jan. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek! a póráz nem hámos, hanem nyakörves, addig nincs is vele bajuk amíg nem fogjuk a pórázt. A sétás dolog azért nem jó, mert kertes házban lakunk és a kutyusok be se jöhetnek a házba, tehát egész nap annyit szaladgálnak, amennyit akarnak. És azért kellene a pórázt minél előbb megszokniuk, mert ha már nagyok akkor elég nehéz lesz őket visszahúzni!
2009. jan. 11. 12:40
 7/9 anonim ***** válasza:

szia! én a nyakörvet raktam rá, és azt hagytam rajta pár napig hogy szokja, aztán rátettem a pórázt is. egy ideig csak az udvarba sétálgattunk, utána, meg csak a ház előtt... fokozatosan egyre messzebben. most már ha hallja hogy megyek ki a pórázzal (csörög) meg van hülyülve teljesen, pedig ő se akarta egyáltalán a sétálós dolgot :D

remélem segítettem.

2009. jan. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem még nagyon fiatalok a pórázhoz. Inkább arra tanítsd őket, hogy menjenek utánnad ha sétálsz. Ha 3-4 hónaposan elkezded őket a pórázhoz szoktatni sokkal egyszerűbb dolgod lesz. Lerövidül ez a póráztól való félelem periódusa és ha rájuk szólsz hogy jöjjenek, sokkal egyszerűbben végrehajtják a jól berögzült parancsot. Abban igazad van, hogy egyre jobban fognak húzni de megint külön procedúra lesz őket arra megtanítani, hogy szépen sétáljanak.
2009. jan. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát, majd gyakorlok velük! :)
2009. jan. 12. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!