Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze a...

Je t'aime kérdése:

Hogyan szoktassam össze a kutyáimat?

Figyelt kérdés
Az egyikük egy 7,5 éves kan puli.. Ez év elején halt meg a németjuhász kutyám, akivel nagyon jó barátok voltak. Utána viszonylag sokáig nem volt másik kutyánk, látszott is rajta, hogy megviselte az egyedüllét. Körülbelül 1,5 hónapja lett egy új keverék kiskutyánk. Először megszaglászta, utána nem foglalkozott vele. Azóta is ilyen, sőt, ha a kicsi közel megy hozzá, hogy játsszon vele, elkezd morogni, ha hozzáér, még rá is mordul.. Mit csináljak? Hogyan szoktassam őket össze? Nagyon megköszönném, ha valaki tudna nekem segíteni.. :|
2011. jún. 22. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez normális, mivel a kicsi nem tudja, hogy hogyan mutasson tisztelete, amíg a nagy nem akar vele játszani, így kifejezi, hogy nem tetszik neki a viselkedése. A kicsit vidd többet sétálni, fáraszd le jobban, így békén fogja hagyni a nagyon. Fontos, hogy vidd kutyák közé, hogy megfelelően szocializálódjon! :)
2011. jún. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy 7,5 éves kan kutyát egyébként sem a játékosság jellemez már főként.(tisztelet a kivételnek)

A kicsi "tudja", hogy a puli a "főnök"? Úgy értem, hogy etetésnél, simogatásnál ő élvez elsőbbséget, ami a kutyáknál elég egyértelműen jelzi a rangsort.

Ha esetleg félted őket együtt hagyni, amíg a puli ilyen elutasító, próbáld meg úgy ismerkedésre, játékra ösztönözni őket, hogy ott vagy te is velük.

Lehet, hogy nem lesznek túl kellemes élményei a kicsinek róla,( bántani nem fogja, mert a kutyák nem bántják a kölyköket)de néhány alkalom után meg fogja őt tanítani a puli, hogy vele szemben meddig mehet el. Aztán lehet, hogy ha legyőzi a féltékenységét, és az "öreguras" lustaságát, a kicsi farag belőle újra ugrabugráló kölyökkutyát.:-)))

2011. jún. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, hogy a felnőtt kutyák nem bántják a kicsiket. Ezt láttam a saját kutyámon is, még a kiscica felé is felébredt a gondoskodó ösztöne, pedig amúgy szétszedte volna ha nagy macska. Ennek a hitemnek köszönhetem, hogy egyszer miattam halt meg egy kiskutya. Nagyon kicsi kutya volt és csúnyácska, patkányszerű kinézettel, gülü szemecskékkel, talán valami csivava veszett el benne. Egy menhelyen volt. Kiengedtem a kis ketrecéből. Csupa kölyök volt körülötte. Hozzájuk csuktam egy szeleburdi fél éveset. Benne volt valami pit-bull szerű, de persze ő is keverék volt. Elmentem nekik vízért és mire visszaértem, a kicsinek leharapták a fejét. Csakis a fél évesre tudok tippelni, pedig ő még ráadásnak kölyök is volt. Azóta tudom, hogy előfordulhat, hogy nem kutyát lát a kis állatban (és nem embert a csecsemőben) a kutya, hanem egy másik állatot, zsákmányállatot.

De ezt puliról nehezen tudom feltételezni.

Csak írtam, hogy nehogy más is így járjon.

Én fogadtam be pici kutyát menhelyről, és volt olyan kutyám (aki amúgy puli-szerű), aki azonnal odavolt érte, anyja helyett apja lett, már második nap együtt aludtak, de volt olyan kutyám, aki támadta őt azonnal. Na, vele 2 hónapon át szoktattam, addig egy percre se hagytam kettesben őket, míg a feszültség alább nem hagyott.

Azóta a menhelyi kutyám nagy kutya lett. Nagyjából 2 hónap után (akkor már fél éves volt) már nyugodtan kettesben hagytam őket. Nem mondom, hogy imádják egymást, de nincs semmi nagy gond. A fiatal tudja a helyét a rangsorban. A nagy néha ad neki, de szerencsére ezek nem komoly harcok, mert a menhelyi kutyám azonnal behódol neki.

Én egyébként azt csináltam többek között, hogy minden alkalommal úgy készítettem elő a találkozásukat, hogy elkezdtem lelkendezni, és mondtam a nagy kutyámnak, hogy jön a Bodri, jaj de jó!!!! Mert a nagy kutyám félt a kicsitől, azért volt olyan agresszív. Játszottunk is sokat együtt. Állandóan az ölemben volt mindkét kutya egyszerre.

Hát kicsit megőszültem...De nem bírtam visszavinni Bodrit a menhelyre.

2011. jún. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, majd megpróbálom úgy, hogy ott legyek velük, mikor egy helyen vannak.. Sokat segítettetek, tényleg köszi;)
2011. jún. 23. 16:17
 5/6 anonim ***** válasza:

22:15-ös, ilyesmiről, amit leírtál tényleg nem hallottam még. Eddig úgy tudtam, hogy a kutyáknál a kölyök "tabu" az agresszió szempontjából.:S Elég rémes látvány lehetett...

Nem lehet, hogy a menhelyi stressz váltotta ki a támadóból az indulatot?

2011. jún. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos pedig van ilyen, ha a kutya fölényben érzi magát a kicsivel szemben, könnyen megeshet hogy bántja.. A most 7,5 éves puli kutyám kicsi korában került hozzánk, akkoriban még élt a németjuhászom is, aki már felnőtt volt. A kisebb sokszor agressziót váltott ki a nagyobból, mivel még nem tanulta meg, hogyan viselkedjen vele szemben. 3-szor kellett a pulit állatorvoshoz vinni, mert a nagy megharapta, és ömlött az orrából a vér. Az is elég indok volt neki, hogy a kicsi zavarta evés közben, vagy akkor szeretett volna játszani, amikor ő pihent. Szóval tapasztalatból tudom, hogy ilyen sajnos előfordulhat.

A körülményei miatt eleve agresszív kutyák esetében pedig még jobban oda kell figyelni, mivel több az esélye annak, hogy a nála kisebb hamarabb felhergeli, és esetleg bántja is.. :/

2011. jún. 25. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!