Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan nehéz örökbefogadn...

Miért olyan nehéz örökbefogadni Bp. Legismertebb állatotthonától?

Figyelt kérdés

Egy bulldogot szerettem volna örökbefogadni. Mindent körüljártak, de már olyan szinten belekérdeztek a dolgokba, hogy mennyit járok el szórakozni, van-e párkapcsolatom. Ehhez mégis mi köze az állatotthonnak? Végül nem adták oda arra hivatkozva, hogy túl sokat lenne egyedül a kutya (9 órát), de szerintem aki dolgozik, minimum ennyit távol van. Ja és hozzáteszem, a kiszemelt kutya még hónapokig a telepen volt, mert nem volt rá jelentkező. Azóta elég rossz véleményem van róluk.


És azzal semmi bajom nincs, hogy megnézik a lakást, megkérdeznek dolgokat, de nem mindegy milyen mélységben. Akármennyire is családtagnak számít nálam egy kutya, nem egy gyerekről van szó. Más menhelyen nem tapasztaltam ilyesmit.


2010. nov. 13. 18:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
66%
Aha, de nem is maradnak 18-ig, amikor én még gimibe jártam, én is 8-ra mentem, de ha 7 vagy 8 órám volt egy nap, akkor is 14 órakor már végeztem...
2010. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos a bulldog nem egyszerű eset, és a fajtamentők tényleg a legjobbat akarják neki. Nagyon gyakran kerül vissza bulldog például azért, mert nem bírta egyedül, és egész álló nap rombolt a lakásban. Vagy végigüvölti a napot.


Szomorú ez a helyzet, én boxert nem kaptam, mert albérletben laktam akkor, és én is ugyanígy fel voltam háborodva. Szóval teljesen megértem amit érzel, én is nagyon szarul éreztem magam.


Vagy egy évig haragudtam rájuk. De aztán átgondoltam százszor, és ezerszer, és beszélgettem állatvédőkkel, akik elmesélték, hogy milyen okokkal visznek hozzájuk vissza kutyákat, és kicsit megváltoztattam az álláspontom.


Tényleg rossz a szájíze a dolognak így, de mivel a fajtatiszta kutyákra általában akad bőven jelentkező, megtehetik, hogy kivárják, és a legjobbak választják neki a legjobb tudásuk szerint.


Azt hiszem a Noésok sem ennyire szigorúak, ha nem fajtamentésről van szó.


Egyébként annyira vicces, hogy az állatvédők meg azért fikázzák egymást lépten-nyomon, mert hogy szerintük senkinek nem néznek eléggé utána a többiek.


Visszás helyzet, de sajnos ez van.

2010. nov. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
78%
Tehát, akinek a kölke zongorázik/kézilabdázik annak kutya nem való.^^ Én nem bánom, csak akkor ne siránkozzanak, hogy mennyi gazdátlan kutya van, ha szerintük egy normális/átlagos ember/család nem is alkalmas örökbefogadásra.
2010. nov. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
96%
Hát, amennyiben nem tud hazaugrani edzés előtt megsétáltatni a kutyát, és nincs más testvére sem, akkor döntse el, mi a fontosabb, az hogy kutyázzon, vagy az, hogy edzésre járjon. Én is sportoltam, de 16 órakor indultam edzsére, suli és edzés között volt 2 órám foglalkozni a kutyával.
2010. nov. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 zsopega ***** válasza:
86%
Tényleg nem értem már a világot. Ha valaki bevállalja, hogy felnevel, ellát és szeret egy kutyát, akkor csak komolyan gondolja? Miért kell egy FBI-os szűrőn átmennie? Dolgozik? Az miért baj? Lesz mit ennie a kutyának. Úristen! Hol vagyunk???
2010. nov. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 zsopega ***** válasza:
83%
Mellesleg én menhelyről hoztam el a kiskutyámat hat hete. Ott nem faggattak. Örültek, hogy vittem. A legcsodásabb kiskutyát köszönhetem nekik! :) Pedig mi is dolgozunk, a gyerekek suliba járnak, de minden megoldható, ha tényleg komolyan akarjuk.
2010. nov. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
93%

Melyik menhelyről,ha megkérdezhetem?


Egyébként ha a gyerek sportol,különórára jár stb.akkor hulla fáradt mire hazaér,és rövid időn belül a kutya lesz az,akire nem jut idő.Szülőknél dettó.

Emiatt kerül vissza a legtöbb kutya:gyerek vinnyog érte,nyúzza a hülye szülőt,az meg,hogy végre nyugalom legyen,inkább beleegyezik a kutyába.Aztán a kutya bajt csinál,rág,üvölt,bepiszkít stb.szülőnek sincs ideje,így az állat mehet vissza a menhelyre.

Sajnos ez nem ritka eset,és az X.ilyen barom szülő után normális,hogy gyanakvók a menhelyen,ha a gyereknek kell kutya.

2010. nov. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
96%
ez nem feltétlen igaz. Én 13 éves vagyok. Anyukám 10-re jár be dolgozni, és este hatig bent van (hazaérnie nem sok idő, gyalog 15 perc az iroda). Én 8-ra járok suliba, ha 7 óránk van is fél három és három között már hazaérek, megebédelek majd viszem is ki a kutyát, és két órát is kint vagyunk (panelban lakunk, kell neki a mozgás) dobálom neki a botokat, gyakoroljuk azt amit a kutyasuliba tanultunk (most épp az előreküldés 15 és 20 méterre, ültetéssel) játszunk, elmegyünk a futtatóba ott engedem játszani a többi kutyával, addig beszélgetünk mi gazdik. Utána sétálunk még egy nagyot a közeli erdőnél ha több időm van akkor bent. Hazajövünk, kb. 5 óra felé, kedden és pénteken van kosárlabda edzésem a suliban, fél hatkor, gyorsan összekapom a cuccom és elmegyek, fél hétig tart mindez, hazajövök megcsinálom a leckét, tanulok. Aztán folytatódik tovább a napom. Mindenre van időm még a kutyára is. 5 órát van itthon egyedül, és mégis boldog élete van.
2010. nov. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
76%

Majd, ha Magyarországon is olyan kevés lesz a kutya, aki gazdát keres, mint némely országban, akkor lehet kemény feltételeket szabni. Addig legyen csak gazdája egy árva kutyának, aki csak őt szereti. Otthona, ami csak az övé. Étele, ami minden nap biztos.Szeretet, amit érez akkor is, ha éppen az udvart őrzi és a gazdája dolgozik.

Érthető a hivatkozás a visszaadott kutyákra. De nem hiszem, hogy ez volna a statisztikában a nagyobb szám.

Vajon annak sem adnak kutyát, aki a nap 24 órájából képes 10-12 -t aludni? Hiszen akkor is "egyedül" van a kutya.

2010. nov. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
59%
gondolj bele, Neked is nagyon rossz lenne, ha nem pisilhetnél 9 órán keresztül... más a helyzet, ha kertes házban laksz, ez esetben nem értem a menhelyeseket, de úgy látom nem erről van szó. de bezárni egy szobatiszta kutyát 9 órára...
2010. nov. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!