Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan nehéz örökbefogadn...

Miért olyan nehéz örökbefogadni Bp. Legismertebb állatotthonától?

Figyelt kérdés

Egy bulldogot szerettem volna örökbefogadni. Mindent körüljártak, de már olyan szinten belekérdeztek a dolgokba, hogy mennyit járok el szórakozni, van-e párkapcsolatom. Ehhez mégis mi köze az állatotthonnak? Végül nem adták oda arra hivatkozva, hogy túl sokat lenne egyedül a kutya (9 órát), de szerintem aki dolgozik, minimum ennyit távol van. Ja és hozzáteszem, a kiszemelt kutya még hónapokig a telepen volt, mert nem volt rá jelentkező. Azóta elég rossz véleményem van róluk.


És azzal semmi bajom nincs, hogy megnézik a lakást, megkérdeznek dolgokat, de nem mindegy milyen mélységben. Akármennyire is családtagnak számít nálam egy kutya, nem egy gyerekről van szó. Más menhelyen nem tapasztaltam ilyesmit.


2010. nov. 13. 18:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
90%

"Ha valaki bevállalja, hogy felnevel, ellát és szeret egy kutyát, akkor csak komolyan gondolja?"


Ha ez így lenne, nem lennének tele a menhelyek. Tudtad, hogy a két leggyakoribb ok, amiért kutya a menhelyre kerül, hogy ugat, meg hogy nem ugat? Vicc...


És azt azért nem árt tudni, hogy a fajtatiszta kutyák kisebb eséllyel kerülnek menhelyre, viszont minden második ember fajtatiszta kutyát akar lehetőleg olcsón, vagy ingyen.


Amelyik a menhelyen van, az biztos, hogy testileg, vagy lelkileg sérült, problémás. Tehát nekik eleve komolyabb foglalkozásra van szükségük.


És tekintve, hogy tele a világ fajtatiszta kutyát ingyen akaró emberekkel, van kiből kiválasztani a legjobb gazdit.


És tényleg más lenne a szitu, ha kertben, vagy mondjuk kutyatársaságban maradna ember nélkül 9 órára.

2010. nov. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
44%

kérdező


te már írtál erről az esetedről,nem?

2010. nov. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
54%
Igen, ez a kérdés kamu!! Már többedszerre adod ezt elő, és próbálod a menhelyet lejáratni. Nemrég pl. úgy dobtad fel a kérdést, hogy azért nem kaptad meg a bulldogot, mert a te kutyáddal nem jött ki. Most meg úgy adod elő, hogy azért, mert 9 órát lett volna egyedül. A másikban meg azt írtad, hogy keverék kutyát pedig kaptál. Szerintem nézz magadba, és fejezdbe ezt az anoním módon történő mocskolódást, mert már a saját hazugságaidba kavarodsz bele.
2010. nov. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom miről beszélsz, mert nem is járok fel erre az oldalra!! Most tettem fel először kérdést. És nincs is jelenleg kutyám. Se keverék, se fajtatiszta. Amúgy csak mondom, hogy nem csak nekem van velük rossz tapasztalatom, olvastam már más fórumon is, hogy nehéz örökbefogadni a bulldogmentőktől, mert mindenbe belekötnek. Úgyhogy más tehette fel ezt a kérdést. Inkább te fejezd be az alaptalan mocskolódást.
2010. nov. 14. 17:31
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, ezért kötnek bele mindenkibe:

[link]


"Kevésbé jó hír mára, hogy Malacka és Hadész 8 hét után visszakerült a gondozásunkba. Az ok: nem szobatiszták, bár hozzáteszem, hogy nálunk azok voltak. A legfelháborítóbb az

egészben, hogy teljesen egészséges és fiatal kutyákat adtunk örökbe, de amilyen állapotban

visszakaptuk őket….

Malacka sajnos mindkét szemére megvakult, ez a kezeletlen szárazszem betegség következménye, Hadész pedig olyan súlyos fülgyulladást kapott, ami ráhúzódott a kisagyra,

így a feje teljesen „ferde” lett. Ezt sajnos nem tudjuk, hogy meg fog-e teljesen gyógyulni, vagy marad ez a fejtartás. Nem értem, hogy 2 hónap alatt hogy lehet ennyire leamortizálni két kutyát…

Akik ismernek minket tudják, hogy tőlünk tényleg nem egyszerű kutyát örökbefogadni, nagyon körültekintőek vagyunk, leellenőrizzük a helyet, a gazdijelölteket és sajnos még így is belefutunk hasonló helyzetekbe. Nem tudom, hogy hova kéne még szigorítanunk az így is

szigorú hozzáállásunkat. Mikor értik már meg az emberek, hogy nem kutyakölcsönző vagyunk? Nem lehet így

játszani élőlények érzéseivel, lelki világával? A hasonló embereknek üzenem, hogy inkább plüsskutyát vegyenek!"


Elhiszem, hogy veled ez nem fordulna, és természetesen velem sem, de egyszerűen nem tudom, hogy mi alapján lehetne méginkább szűrni a gazdákat, hogy ilyesmi ne fordulhasson elő, ugyanakkor aki olyan mint te, meg én, az kaphasson kutyát.

2010. nov. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Esetleg valaki már kiszemelte a bulldogot?

Miért nem kűldöd nekik el ennek az oldalnak a linkjét? Hátha ők tudnának válaszolni. Esetleg legalább lenne visszajelzésük.

2010. dec. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!