Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Attól, hogy drága egy tenyészt...

Attól, hogy drága egy tenyésztőnél egy kutya, attól még lehet "vacak" a kölyök?

Figyelt kérdés

Azt hittem, ha veszek egy tenyésztőnél mondjuk 90-100 ért egy kölyköt, az nem lesz beteg, orvosilag rendben lesz. De, azt mondják, nem. Ismerősöm 30 ért vett kutyát, és kicsit "dilis" a kutyusa, meg műteni is kellett. Azt mondták a rossz tenyésztés az oka.

Most akkor semmit nem jelent, hogy 30 ért vagy 100 ért veszek kölyköt? Gondolom egy szaporító nem fogja 100 ért árulni a kutyát, ha rossz, mert akkor senki nem venne tőle, és nem érné meg neki.

Vagy tévedek?


2010. nov. 15. 17:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%

Muszáj neked ilyenre elb*szni a pénzt?

Annyi szép és okos kutyus van ingyen, például menhelyeken is.

2010. nov. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hirtelen nem ugrik be egyetlen olyan fajta sem, amelyik rendes tenyésztőnél 30ezer forint lenne. Úgyhogy sztem az ismerősödék szaporítótól vettek kutyát.

Tenyésztőnél, a szuka és a kan is szűrve vannak a fajtára jellemző és öröklődő betegségekre. Ez már csökkenti az esélyeket arra, hogy az ilyen helyen vett kiskutya valamilyen öröklődő betegségben fog szenvedni.

De persze ez sem 100%.

Viszont ezért írsz a tenyésztővel szerződést, amiben garanciát vállal az ilyen jellegű betegségekre.

2010. nov. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Így van!

30 ezer forintos kutyát biztos,hogy szaporító árul még akkor is,ha esetleg törzskönyvet adott is hozzá.

Ennyi még az önköltséget sem fedezi normális tenyésztőnél.

2010. nov. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 MME ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes válogatni a tenyésztők között. Engem a nápolyi masztiff érdekelt, minden tenyésztőnek körlevelet írtam, ugyanazokkal a kérdésekkel. Részletekbe menően, minden szempontot figyelembe véve kérdezősködtem, ezért komolyan vettek. Így kiderült az is, hogy melyik kennelnek (vérvonalnak) mik a hibái, mi alapján tenyészették őket, mik a sajátosságaik a kutyáinak. Volt olyan, aki sportos masztiffokat tenyésztett, amelyeket lehetett futtatni, mint egy németjuhászt. Volt, amelyik kevésbé bőrösre, mert rövidebb életűek és rosszabb egészségnek örvendenek a hiper-szuper bőrös, gyönyörű, igazi masztiff kutyák. Mindenki őszintén válaszolgatott. azonkívül szerintem megoldható, hogy érdeklődj azoknál is, akik tőlük vittek kutyát, ez igazán hiteles képet adna.

Tehát ki lehet deríteni, hogy melyik vérvonalnak mik a gyengeségei. Ez a tenyésztőknél is változó, van, amelyik a küllemre megy rá, van, amelyik teljesen más szempontokat tart fontosnak. Ha ezeket nem tudod, akkor zsákbamacska, ezért kell minél több tenyésztőhöz ellátogatni, stb. Mindegyik garanciát vállal arra, hogy iagz, amit elmondott.

2010. nov. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 MME ***** válasza:
81%
Ja igen, láttam már bordeaux-i dog szaporítókat 50ezer Ft-ért árulni a kölyköket, bullmasztiff szaporítókat 65ezres kölykökkel, és dobermannosokat 80E Ft-os kölykökkel.
2010. nov. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztő szűreti a kutyáit, ezért kicsi az esély, hogy bármilyen öröklődő megbetegedése lesz. Ezért egy tenyésztő minden nála születő kutyára hajlandó adásvételi-szerződésben (amit szintén magától értetődő módon ír) garanciát vállalni. Vagyis, ha egy tenyésztőnél vásárolt kutyánál elő is fordul bármi, az nem fog eltűnni és nem fogja letagadni, hogy valaha látott, hanem az első lesz, aki a segítségedre siet-ellentétben egy szaporítóval.
2010. nov. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

Ez a garancia dolog szerintem elég nagy hülyeség. Mit tud csinálni a tenyésztő? Annyit, hogy kifizeti a kezeléseket, de attól még ugyanúgy rossz a kutyának és a gazdi is halálra aggódja magát. Úgyhogy engem túlságosan nem vigasztalna az a tény, hogy ad nekem 50ezer Ft-ot. A kutyát pedig semmi áron nem cserélném le egy másikra.


De az tény, hogy egy rendes tenyésztőtől vett kutyánál, kisebb esélyben alakulnak ki fajtára jellemző betegségek.


Eddig 3 kutyám volt tenyésztőtől, egyiknek sem volt soha semmilyen baja, de pl. az egyik barátnőm vett 150ért egy nápolyi masztiff kölyköt és ő havonta jár vele állatorvoshoz. Folyton beteg. Valahol szerencse kérdése is.

2010. nov. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 MME ***** válasza:
100%

A nápolyi nagyon érzékeny fajta, jó helyről sem 100%, hogy bajmentes lesz, azt mondogatja minden tenyésztő, és köztudott róla, hogy a mastino nem az a fajta, amelyik csak az oltásokkor találkozik az állatorvossal, nagyon nem az a fajta! Tehát ennek utána kellett volna nézni, sok a különbség, de ez egy ilyen fajta, nem a legegészségesebb típus. Ennek ellenére vannak már új típusok is, pont, hogy kiküszöböljék a fajta gyengeségeit.

Egyébként a tenyésztők sem játszanak Istent, mert nem is tudnának, próbálják kihozni a fajtából a legtöbbet, de nem lehet minden szempontnak egyszerre megfelelni, ezért vannak a vérvonalak. A lényeg, hogy tájékozódjon mindenki, tudja előre, hogy mit vállal be. A kutya élőlény, körültekintően kell választani. Én több évet is várok, hogy megtaláljam a hozzám illő kutyát, felkutassam, hogy honnan vehetem meg, hogy ne érjen ilyen meglepetés, és közben jobb képet kapok magáról a fajtáról, az egészségéről. Szerintem ha mindenki így csinálja, nem lesz annyi csalódás, keserűség. És nem mindegy, hogy a tenyésztés-e a hibás a beteg kiskutyáért (fajtából ki nem zárható betegség, fajtát érintő gyakori betegség, amely a fajta sajátságaiból erősen adódik), vagy az, hogy olyan helyről választottunk, amely a küllemre (kiállítási kutyák) megy rá, és ezért valamennyire háttérbe szorul a többi, vagy, hogy egy olyan betegségről van-e szó, ami minden ilyenen kívül áll.

2010. nov. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerencse kérdése is, persze, hisz nem gépeket veszünk, amelyiket ha jó a gyártósor akkor mindig ugyanolyan minőségben tudnak gyártani.

A biológiát, az öröklés menetét arányaiban tudjuk befolyásolni, az összes betegséget, hibát kiszűrni nem, valamint a biológia nem mindig azt produkálja amire az ember számít, vannak "selejtes", mutáns gének stb.

De egy normális tenyésztőtől vett kölyöknél százalékosan sokkal kisebb az örökletes betegségek kockázata. Az meg h pl. a kutya minden hónapban kötőhártyagyulladást kap, kennelköhögéssel párosítva és egy kis bőrbetegséggel - az viszont nem tenyésztői felelősség. Ott az egyed az aki esetleg sokkal érzékenyebb a betegségekre.

2010. nov. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
Senki sem tévedhetetlen. A kutya nem egy gép de még a gépek között is van hibás. Nem értem neked miért nem egyértelmü, hogy attól mert valaki tenyészt még lehet rossz kutyája, és attól mert van rossz kutyája nem rossz tenyésztő. Ugye nem gondoltad hogy ha veszel 100 ezerért egy kutyát akkor az rögtön tökéletes lesz? Egyszerüen csak az van hogy senki sem tökéletes. A különbség a mennyiségben és a hozzáállásban van.
2010. nov. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!