Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle tartása? Milyen plusz...

Beagle tartása? Milyen plusz igényei vannak a fajtának? Jó tenyésztő?

Figyelt kérdés

Mik ha kinti kutyaként tartom és mik ha lakásban?

Hogy néz ki az egészséges, jó kennelből való beagle? Mert látok erősebb felépítésűeket és olyan szép kis karcsúbbakat kisebb fejjel.


2010. nov. 16. 16:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
31%

A beagle vadészkutya és falkában szoktak vele vadászni.

Ez a plusz a többi kutyához képest.

Egyébként kis termetű kutyát nem jó kint tartani, még ha meg is szokja szegényke. Hosszú távon a kinti hideg miatt maradandó betegségei (izület, vese, stb.) lesznek.

Ha mindenképpen beaglet akarsz anékül, hogy vadásznál vele és nem tartjátok méltónak arra, hogy a lakásotokat megosszátok vele, akkor legalább többet vegyetek, mert többen jobban elvannak kirekesztve a családtól.


Állandó kinti kutyának nagy bundájú és nagy testű kutya való, mint a kuvasz, komondor, kaukázusi, stb.

2010. nov. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
44%
Nekem 3 biglim van, és mindegyik kint lakik, csak a lányka jött be amikor ellett. Én nem hallottam arról hogy ha kint tartod bármi baja lenne, mert az enyéim is egészségesek. Vigyázz vele, mert nagyon szökős!!!! Mi a Határszéli Huncut Kennelből hoztuk 2 kutyánkat. Megbízható, mert véletlen egy beteg kutyust hoztunk el, és azonnal kicserélték (persze nagyon sajnáltam, mert a szívünkhöz nőtt)
2010. nov. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
0%

A kutya megszokik minden rosszat.

Gondolom, még nem idősek a kutyáid, egy-két év múlva azért térjünk vissza a témára...


Egyébként miért nem tartjátok méltónak arra, hogy a lakásba bemenjen?

2010. nov. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
18%
Egyébként remélem, ha te beteg leszel egyszer, téged is lecserélnek a hozzátartozóid... :-/
2010. nov. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon sok kedves beagle faj tiszta tenyésztő van mert én kapcsolatot emailon keresztül honlapjaikat nézegetem (1 beagle kennel nem tetszik ami veszprém megyében van ahol élek mert honlapon nem beaglek hanem mopsz nem tudom mik vananak rajta)
2010. nov. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Mi panelben lakunk, és nagyon szereti. Magyarországon tiltott a beagle-vel való vadászat. Szóval hülyeség, hogy "vegyél többet és jól érzik magukat". 2 bőven elég, de!

A beagle szökős fajta. Ha kertben tartod, a kerítést legalább 3x nézd végig mindenhol. Amíg kicsi, mindent megrág és szétszed. Ha nem kezded el időben a nevelését, nevelhetetlenné válik.

Ha tenyésztőtől veszed, egészséges kutyát kapsz.

És csak tőled függ hogy kerekebb vagy szögletesebb fejűbb kutyát választasz.

Kertben is jól fogja érezni magát, és lakásban is. A lényeg hogy SOKAT foglalkozz vele, és tanítsd meg az alap dolgokra.


egy beagle gazdi

2010. nov. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
65%

Mit gondolsz, miért "szökős" fajta?

Mert falkában érzi jól magát, erre van tenyésztve.

Nem értem, hogy emberek magukhoz vesznek munkakutyát, olyant, ami konkrétan egy dologra van tenyésztve és akkor a világon semmit nem tudnak róla.


Attól, mert hazánkban tilos falkaállattal vadászni, attól a beagle még falkaállat.

Azért kell többet tartani, mert jobban megmarad.

Nincs "szökős fajta", csak olyan, akit nem az életmódjának megfelelően tartanak.

2010. nov. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

A beagle egy nagyon nehezen kezelhető kutya, sok energia és még több türelem kell hozzá, nem megy egy bomba biztos kerítés! Nagyon szökős, hajtja a vadász ösztön, makacs és független kutya. De nagyon értelmes is, ivartalanítással és hozzáértő kemény kézzel valamit sok mozgással ideális családi kutya lehet.

Rövid a szőre, nekem nem lenne szívem kizárni főleg télen, de egy jó meleg kutyaházzal megoldható...

Viszont ha ki zárod annál inkább magára lesz hagyva, és lefoglaltságot keress pl. kertészkedés vagy felfedező út a kerítés megsemmisítése után. Ha bent van a családdal erősebb kötődés alakul ki és nem akarok majd annyira elfele menni (meg hát a bezárt lakásból nehezebben is tudna)

Mint minden fajtánál itt is vannak eltérések, pl. kan és szuka között, a szuka lehet kisebb, karcsúbb.

A standard szerint 8-18kg és 32-41cm magas, ezek azért elég jelentős eltérések.

Nem tudom mennyire fontos a törzskönyv, de ha csak hobby célra kell nagyon tudom ajánlani hogy menhelyen és fajtamentőknél nézz körül. Mivel ennyire szökős fajta és sokan feladják a nevelését, rengeteg beagle keress gazdit.


Linkelek néhányat:

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. nov. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
73%

19:00

Beagle kutyád van? Ha igen, mennyi? Legalább 8, ugye? Mert 8 kutya már egy rendes falkát alkot..


Ha meg nincs, akkor ne mondj butaságokat!

2010. nov. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Amiket ismerek beaglesokat:

Beagle fajta mentés

beagle kennelel

laboros beaglek

Menhelyi kutyák

2010. nov. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!