Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxert vagy vizslát tartanátok...

Boxert vagy vizslát tartanátok? És miért?

Figyelt kérdés
2009. jan. 12. 18:25
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%

boxer

nekunk volt egy boxink,akkor vettek anyukamek amikor megszulettem es 12 evig elt,sajnos meghalt.azota van egy masik boxink es nagyon aranyos jatekos szeretnivalo kutya,semmi penzert nem valnek meg tole...imadom

2009. szept. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
BOXER okos tanulékony .külsőre is nagyon szépek!!!
2009. nov. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én vizslaimádó vagyok.Már régóta szeretnék egyet, szerintem hamarosan veszek is egyet.Nagyon szép, okos, kedves kutyák.Aktívak kellőképpen, de a lakásban nyugodtak.Én majd sport-, és hobbikutyának szeretném, amire szerintem tökéletesen megfelelnek. :)
2009. dec. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Az nem igaz, hogy a vizsla hajlamosabb a betegségekre. Egyáltalán nem. A boxerek viszont igen sajnos. A boxer esetében a tenyésztők régóta próbálják már kiszűrni a betegségeket, de még most sem sikerült több okból is. Ugye a kutya nagyon elterjedt, nagyon könnyen megbetegedhet, ráadásul a szaporítók is csak rontanak a helyzeten. Remélem egyszer sikerül egészségesebbé tenni a fajtát, hogy ez a csodálatos kutya tovább lehessen gazdáival.

Ja és én vizsla párti vagyok, már csak azért is, mert gyönyörű, játékos, kedves, az egyik legokosabb a világon és magyar. :)

De csodálatos kutya a boxer is, ahogy minden kutya a világon. :)

2010. jan. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Vizslát!

Nekem van egy lassan 3éves magyar vizslám, imádom!

2010. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Azt hiszem az összes válaszoló mind elfogult!! Hülyeséget írt az is aki azt írta hogy a vizsla hajlamosabb a betegségekre és az is aki azt írta hogy a boxer. MINDEN KUTYA HAJLAMOS A BETEGSÉGEKRE, ahogy mi emberek is! A különbség talán annyi hogy mindkettő más-más természetüre. Ezért fontos hogy megbízható alomból válasszunk kölyköt, ahol a szülőket is meg lehet ismerni vagy legalább tudhatunk róluk valamit. Az is fontos hogy a magát a kölyköt is alaposan szemügyre vegyük a választásnál. Olcsó kölyökkutyát semmiképp nem szabad venni mert legyen az vizsla vagy boxer vagy akármi más sok jóra nem számíthatunk!!

Az igazság az hogy nekünk 4 boxerünk van és egyiknek sincs semmilyen betegsége pedig törzskönyv nélküliek. Imádom őket. Ennek ellenére vizslát is éppugy tartanék,mert nincs vele sem semmi gond. Talán a boxer határozottabb nevelést igényel mint a vizsla. De mindkettő aranyos,családcentrikus és éppugy védik a területüket mint bármely más kutya...Viszont a boxernél ez ösztönös, ők tudják ki milyen szándékkal akar belépni!

Szóval számomra boxer-vizsla 1-1 :) ja és első számu boxeremnek pont egy vizsla volt a legjobb játszótársa :)

2010. szept. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!