Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire terrier...

Amerikai staffordshire terrier-el való probléma?

Figyelt kérdés

A párommal van egy közös sztafink,náluk tartják! 5,5 hónapos, a gond nem tűnik túl egyszerűnek.


Elsőre sokan hülyének fogtok nézni, de csak az igazat írom le:)Szóval a lényeg az, hogyha a párom egyedül viszi sétálni szépen megy a kutyus, ha én viszem egyedül, akkor is:) Ha a párom viszi édesapámmal akkor is jön szépen.

Viszont ha a párommal ketten viszem egyáltalán nem rózsás a helyzet...:S

A probléma megoldásán dolgoztunk, és kiterveltük, hogy én előre megyek egyedül, de a kutyának minden baja volt, nem lehetett leállítani, jönni akart felém, ha a páromék hagytak ott akkor is húzott felém!


Volt hogy a lépcsőházhoz(ahol én lakom és nem a kutya) lehívtam édesapámat hogy vigyázzon rá míg átöltözök!

hogy, mivel a párom falkavezér őt nem félti, és ha 3man sétálunk, akkor tudja hogy nem kell féltenie, viszont ha elmegyek tőlük Felmentem és 2 percen át akárhogy rángatta édesapám nem mozdult a lépcsőház elől, csak nézett az ajtó felé!


Az jutott az eszembe, hogy félt és vigyázni akar rám, azért nem engedi hogy egyedül menjek, ez még nekem is furának tünt, olyannyira, hogy a páromnak sem mondtam el!

De ma, mondta nekem, hogy szerinte azzal lehet a gond, már jönne felém, amikor a páromat hagyjuk egyedül és én megyek a kutyával felé nem húz!

Egyszer kiakartam menni a kapun, és nem engedett ki,kisebb harapdálásokkal hívta fel a figyelmemet, hogy ne menjek el.. körülbelül 5percembe telt mire ki tudtam menni a kapun.

Nem tudom ez lehet-e attól amire mi gondolunk és ennyire olyan mint egy kisember!

A problémát sem tudom, hogy lehetne megoldani.Kérném segítségeteket, javaslatotokot,tanácsotokat?

Mivel lehetne megkönnyíteni a 3mas sétát, vajon falkavezérnek tekint-e,mert végülis ha ketten sétálunk szépen jön?


2010. nov. 18. 23:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Rosszul szúrtam be ez a rész a 2.bekezdés utolsó előtti mondatához tartozna:

"hogy, mivel a párom falkavezér őt nem félti, és ha 3man sétálunk, akkor tudja hogy nem kell féltenie, viszont ha elmegyek tőlük"


Bocsi de hulla fáradt vagyok:)

Remélem tudtok segíteni!

2010. nov. 19. 00:08
 2/14 A kérdező kommentje:
3 bekezéd, sorry..
2010. nov. 19. 00:11
 3/14 anonim ***** válasza:

a gond az szerintem, hogy sem a kutyával és sem a pároddal és még apukával sem kommunikálsz megfelelően pl. mire fel rángatja el a várakozó kutyát (az eb részéről ez egy teljesen normális reakció...)?

nem a kutyavásárlással kellene elkezdeni a kutyázást hanem minimum utánaolvasással, megpróbálni megérteni, megismerni a faj igényeit szükségleteit...

mi az, hogy falkavezér?

miből gondolod, hogy a párod az, és miből gondolod, hogy te nem vagy az?

[link]

a kutya a mi kapcsolataink és elménk, tudatállapotunk tükre!-tessék olvasni belőle! :)

remélem ez az oldal segít helyretenni a dolgokat

2010. nov. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ha nem enged ki az ajtón, ha harapdál, nyüszit és ugat rám, amikor elmegyek, elég egyértelmű, hogy nem én vagyok a falkavezér, nem? (már csak a jan fennel féle könyvet alapul véve is).
2010. nov. 19. 05:57
 5/14 A kérdező kommentje:
A másik amit nem értek, hogy mire fel rángatja...nálatok a kutya mondja meg, hogy éppen mit csináljatok, hova menjetek, stb? Csak ment volna vele egy kört a ház körül, amíg én fent vagyok.
2010. nov. 19. 06:17
 6/14 A kérdező kommentje:

Az első komentre a válasz!

Mi az hogy nem kommunikálok megfelelően? Normálisan kommunikálok velük, az érdekes lenne:) Mint mondtam a közös sétáltatással van a gond, és tanítani akartuk, hogy szépen jöjjön mellettünk! Igen utána olvastunk, hogy ha nem akar jönni meg kell vele állni, percekre, vagy hátatfordítani neki és elindulni stb.


Megálltunk vele türelmesen várt percekig állt , simogattuk közben. Jött is egy darabig utána szépen.

Tehát nem kutyavásárlásnál kezdődik a dolog:)

A könyvet a párom olvasta, így biztosak vagyunk benne hogy ő falka vezér, másik könyvet is olvasott erről.


Én nálam is csak itt akad probléma, hiszen a kaja adásánál, nekem sem szokott, és az egyedüli sétánál sem, ha mondom neki hogy nem nem veszi el a kaját, míg azt nem mondom hogy tiéd. Mikor egyedül viszem sétálni mindig meglepdőöm hogy milyen szépen tud jönni és ez így szokott lenni fordított helyzetben is, ha a párom viszi egyedül.

2010. nov. 19. 08:57
 7/14 anonim ***** válasza:

Alapjaiban rossz az egész.

Ti alkalmazkodtok a kutyához és nem fordítva.

El kell érni, hogy bárki megy bárkivel, a kutya fogadja el a szitut.

Ha ebben sem tudtok elérni eredményt, még sokkal nagyobb bajok lesznek.

Kutyasuli !!!!!!!!!!!!!!4

2010. nov. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Miből gondolod, hogy mi alkalmazkodunk hozzá? Akkor nem alkalmaznánk, hogy ha nem jön szépen, akkor hátat fordítunk neki, vagy megállunk, hiába menne:)

Ezt a fentiekben is írtam, nem tudom neked hogy jött ez le, soha nem volt hogy ő mondaná, meg hogy merre megyünk, mit csináljunk.

2010. nov. 19. 09:51
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Nézd, okoskodhatunk mi itt a te magyarázataid alapján, de vagy félremagyarázod, vagy félreértjük, vagy rosszul tippelünk, vagy véletlenül valamelyikünk pont eltalálja, de te pont nem az ő tanácsát fogadod meg.


Ilyen árnyalt kérdésekre nem lehet válaszolni látatlanban.


A kaját is lehet sok féle képpen megtagadni. Simán elképzelhető, hogy a gigantikus jutalomfalatért hajlandó ülni 2 percet a kutya. De akkor se nyúl hozzá, ha kimész a szobából, és elmész lezuhanyozni? Azért nem nyúl hozzá, mert tiszteletben tartja, hogy az étel a tiéd? Vagy azért mert tudja, hogy ez a feladat a vacsi előtt?


Szerintem kutyasuli. Látni kellene valakinek, aki ért hozzá.

2010. nov. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Felkerestem tegnap egy staffis kiképző barátnőmet, ő a következőt írta:


egyszerű,kettőjük közül nem tudja a kutya eldönteni melyikük a falka vezér. amikor egyedül vannak a kutyával,tiszta sor, de kettőjük közül nem tud dönteni. Az édesapját azért rángatta, mert őt egyáltalán nem ismeri el, nemhogy falkavezérnek de falka tagnak sem.


Az ilyeneket tessék elfelejteni,hogy félt meg vigyázni akar, a kutyákat nem ruházhatjuk fel emberi tulajdonságokkal. Ők mindig az aktuális helyzetre reagálnak. Ami "féltésnek" tűnhet, szimpla bizalomhiány a számára idegenek felé ami rendjén is van.


Egy remekül szocializált kutya nem "félti " a gazdáját, mert maximálisan megbízik a környezetében, az arra sétálókban és nem érzi fontosnak azt, hogy figyelmeztesse őket arra, hogy ő ott van....


Egyértelmű, hogy nem kutyaként kezeli az állatot hanem ki is hangsúlyozza hogy ő egy amstaff.

Felesleges. Bármilyen fajta legyen, én vagyok az aki eldöntöm mit tehet meg, mit nem. Én szabom a szabályokat. Legyen az yorki, amstaff, cane corso....

Csak akkor vagyok falka vezér, ha következetes, minden esetben megkövetelem a szabályok betartását, ha jó időpontban dícsérek.


1.jótanács: legtöbb tulaj ezzel rontja el a kutyáját: amikor édesapjánál hagyja a kutyát, gondolom ő próbálja nyugtatgatni....


HIBA: kutya nem ismer különbséget a nyugtatás és a dícséret között...neki az csak simi és kedves szavak ami jó. Így mi rögzül benne? Ha simiznek, úgy fogok viselkedni amiért a simit kapom, mert azt szeretem.


2. jótanács: számomra egyértelmű hogy a kutya elismeri a párját falkavezérnek, magát nem.

nézzenek utána mit takarnak ezek és próbálja ki maga:

-gesztus evés, -játék megvonás(csak akkor játszhat ha te akarod)

- minden esetben te mész előre a kutya mögötted

Ilyen és hasonló dominanciális gyakorlatok segítenek abban,hogy a kutya megfelelő helyére kerüljön a falkán belül.


Kérem soha egyetlen hibás magatartást se nyugtázzatok azért mert ő egy staff....

Nekem is staffem van, tenyésztettem is őket, ismerem jól a fajtát. Ugyan olyan mint más kutyák, talán kicsit határozottabb, keményebb kezű gazdát igényelnek.

( ui: sétákhoz szigorúan egysoros fojtó nyakörv, rövid 1-1.2es erős póráz, és követeld meg hogy a lábad mellett menjen, ha kell, rántsd vissza erősen.


ja, és ha már 5 hónaposan gond van a kutyával készüljenek fel rá, ha nem változtatnak gyökeresen az életükön, akkor nem csak idegenekre fog támadni a kutya ha nem érzi magát biztonságban, de akár rájuk is.


Attól függ merre laknak: ha BP. akkor az alábbi kutyasulikat javaslom, mert nem csak elméletben kéne tudni bánni a kutyával könyvek alapján hanem gyakorlatban is.

-18.ker Pestlőrinci Kutyakiképző Iskola( Juhász József a vezető)

-21. ker Csepeli kutyakiképző Iskola (Vasteleky -Einbeck Péter a vezető)

-Kőbányai Happy Dog kutyaiskola (Benke András a vezető)

- esetleg még Népszigeteki Kutyaiskola (Vámosi Nagy Nóri)

- Vörös Lajos féle kutyasuli


Remélem, segíthettünk :)

2010. nov. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!