Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szerda óta csak a...

A kutyám szerda óta csak a helyén fekszik és nem tudom hogy mi lehet vele?

Figyelt kérdés
egyébként tacskóról van szó aki vemhes, kedden volt az állatorvos azt mondta hogy még nem születnek meg a kölykök viszont valami sötétszínű váladék jön ki belőle. MOst már kezdek aggódni igaz az állatorvos azt mondta ugye kedden hogy semmi baja még enm szül de szerda óta egyre rosszabbul van láthatóan. szerintetek mit csináljak? szóljak az állatorvosnak ? lehet hogy semmi baja csak ugye lassan szülni fog és lehet hogy attól de bármi más oka is lehet!
2010. nov. 19. 08:24
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Igen, úgy tűnik, hogy baj van, azonnal orvos kell, méghozzá valószínűleg nem elég, ha a doki jön ki hozzátok, gyorsan rendelőbe kellene vinni, ahol van ultrahang, stb., rendesen meg tudják szegény kutyát vizsgálni és ha kell, azonnal műteni. Ne várj, mert akár 1-2 órán múlhat a kutyád élete!

Majd légyszíves írd meg, hogy mi lett a vizsgálat eredménye és hogy hogy van a kutya!

2010. nov. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
79%

"Az én kutyusom is vemhes lett egyszer, úgy, hogy nem akartam. Kertes házban lakunk, egyszerűen meglépett, tehát nem feltétlenül hibás a kérdező"


Ne haragudj h a te példádon keresztül, de ez jól demonstrálja a magyarok felelőtlen hozzáállását.

Ha nem akarsz nem kívánt almot, akkor miért nem ivartalaníttatod egyből? Ha már megvan a baj és még a pontos idejét is tudod, akkor létezik esemény utáni injekció vagy vemhesen is lehet ivartalanítani.

Nem értem, h miért nem éreznek az olyanok felelősséget a nem kívánt alom megszületésekor, amikor csak ők azok akik tehettek volna ellene. A szukát a tüzelés 10. napja környékén hajtja az ösztöne, h találjon egy kant aki befedezi. Ezért ő nem hibáztatható. A gazda, aki nem vigyáz rá, annál inkább. És ugyanez elmondható a felelőtlen kan tulajdonosokra is. Egyszer valaki azt mondta h nagyon szívesen megajándékozná az ilyen kan tulajdonosak drágalátos kanjuk egy éves "termésének" akárcsak felével... Lehet elgondolkodna.

2010. nov. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
29%

A válasz megírásának időpontja: ma 09:45


Nem hinném, hogy felelőtlen voltam, azonnal hívtam az állatorvost, hogy mit lehet tenni ilyenkor. Természetesen elmondta a lehetőségeket, de nem kifejezetten ajánlotta a hormonális kezelést. Én a kutyám egészségét találtam elsősorban fontosnak és minden kölyöknek találtam gazdit, nem adtam be őket sem menhelyre, sem dobozba a híd alá, kuka mellé..Mivel egyébként kennelben tartottam, ezért nem gondoltam egyből ivartalanításra, azt meg te is beláthatod, hogy nem élheti ott le az egész életét a kutya, kiengedtem szaladgálni, játszottam, foglalkoztam vele, nem én nyitottam ki neki a kaput, hogy szaladjon "párosodni". Ettől még nem érzem magam felelőtlennek, főleg, mivel gondoskodtam róla, hogy a kiskutyák gazdihoz kerüljenek és többet ilyen ne forduljon elő. Azért ez szerintem nem az a véglet, amiről te írsz, vannak tőlem rosszabb gazdik is, úgy gondolom..persze jobbak is, amilyen te is vagy valószínűleg.

2010. nov. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
31%

Aki azzal jön, hogy vemhesen is lehet ivartalanítani az mit gondol az abortuszról? Szerintem a kettős sokban hasonlít, és mindegyiket elítélem.

Nincs kutyám, hamarosan szeretnék majd egyet (menhelyről) de ivartalaníttatni fogom! Viszont, ha mielőtt dokihoz érnék vele beütne egy kis gubanc akkor már nem hiszem, hogy képes lennék rá, de az is biztos, hogy ha már vemhes akkor minden megtennék az ő és a kiskutyák egészségéjért. Sőt a gazi keresést is megoldanám! De elvenni a kiskutyák életét? Hát ez számomra megrázó!

Kérdező, remélem már voltatok dokinál. Majd írd meg hogy van szegény kutyus.

2010. nov. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
0%

A válasz megírásának időpontja: ma 10:06


ment a "zöld kéz"!!!:) előtted szóló voltam..

2010. nov. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
89%

Nem akartam személyeskedni, ezért kértem elnézést az elején, nehogy megbántsalak.

Ezzel csak azt akartam mondani, h én a mai világra és ismerve a magyarországi kutyák helyzetét nem engednék megszületni egy olyan almot sem - legalábbis egy ideig -, amelyik nem kontrollált körülmények között, tervezetten születik.

Mivel a nem kívánt almok és a "mindnek lesz/van/lett" gazdája típusú kutyák többsége 2-3 éves korukig él gazdinál... Valamint egy 5-6-os nem kívánt alomból vajon hány fog továbbszaporodni? Mondjuk csak 1 szuka és 1 kan (a kan ugye többször is), a szuka legyen csak ugyanúgy 1x vemhes. Nem kell hozzá nagy matekzseninek lenni h az ember gyorsan átlássa, h kb 2-3 év alatt hány kiskutya születik még pluszban az ő szukája/az ő felelőtlensége miatt. 100-as nagyságrend, de inkább az 1000-et közelíti. Ebbe a folyamatba nem gondolnak bele azok akik "csak egy alom", "jaj becsúszott", "nem gondoltam", "mindnek van már gazdája" stb...

(és akinek nem inge, nem veszi magára..)


Nem állítom, h jobb gazda lennék és azt sem állítottam h te vagy a kérdező rosszak lennétek (pláne h te azóta ivartalaníttattad a kutyádat, ami viszont felelősségteljes döntés volt). Egyet mondtam, nálam nem születhet felesleges alom, és az én kanom, még ha elkóborolna sem fogja befedezni a környék tüzelő szukáinak a felét, mivel ivartalan. (ill. befedezheti, de kölyök nem lesz belőle az biztos)

2010. nov. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
26%

A válasz megírásának időpontja: ma 10:12


Oké, természetesen egyetértek Veled, és nem haragszom (miért is tenném). DE! jelenleg is van két! szuka kutyám, az egyik egy befogadott, rohadt szemét szaporítótól kimenekített kutyus, akit már az állatorvos ivartalanított, mert szegény kutya "agyon lett elletve" és félő, hogy már valami baja lenne egy újabb vemhesség miatt. A másik kutyus viszont nincs ivartalanítva (azóta lakótelepen lakunk), pórázon van sétáltatva (és nem mondom, nem kis gondot okoz a félévente csepegtetés a lakásban), mégsem akarjuk ivartalaníttatni, egyszerűen azért , mert féltem a kis szarost. Hiába tudom, hogy rutinműtét egy ilyen, de láttam, milyen állapotban van egy kutya egy ilyen műtét után és a szívem szakadt meg érte..Felelőtlenség-e vagy sem, még gondolkoznom kell rajta, pedig ugye a nem kívánt terhesség esetünkben szinte 100%-ig ki van zárva..

2010. nov. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
80%

10.06: inkább meg se szülessenek, minthogy az egész életüket vagy életük nagyobb részét nyomorúságban éljék le... nem is beszélve az ő kölykeikről.


[link]

Ő vajon hogy kezdte az életét? Vajon aki odaadta az akkori gazdájának, megnyugodott h milyen jó helyre kerültek a kiskutyák. Sejtette valaha h ez lesz belőle? Egyáltalán érdekli?


Én azt vallom, h mérlegelni és gondolkodni kell. A természet már nem oldja meg a kutyák között a szaporodás-szabályozást. Ez a mi feladatunk (kellene h legyen). De az emberek többsége ahelyett h felelősségteljesen élne ezzel, inkább visszaél vele.


(abortusz - bár az emberi dolgokat kutya dolgokba keverni szerintem hülyeség és felesleges kedély borzolás: ha már a 6dik gyerekem jönne és tudom h az első 5öt sem tudom normálisan ellátni, nevelni, iskoláztatni, akkor az abortusz mellett döntenék. Ha kiderülne róla, h down-kóros, akkor szintén. És van még számos eset amikor számomra elfogadható. Pl. megerőszakolásból fogant gyerek - és a nem kívánt alom is idetartozik, ha annyira ragaszkodunk a párhuzamokhoz)

2010. nov. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

"a nem kívánt terhesség esetünkben szinte 100%-ig ki van zárva.."


Hú, még mindig én, biztos idegesítő, de hátha más tanul belőle.

A mi befogadott szukánkat nem akartuk egyből - a hozzánkkerülésekor (ősszel) megműttetni - így vártunk vele. Sikerült addig várni, amíg betüzelt. Pórázon sétáltatva, egy elengedett kan odajött, egy pillanat alatt rajta volt, és ahogy nyúltam érte h levegyem, már össze voltak ragadva(!!). Ott álltunk 20 perci amíg szét lehetett őket választani. Nagy élmény volt mondhatom. Esemény utáni injekció és a tüzelés elmúltával egyből ivartalanítás.


A másik. Ismerős. 8 éves beaglejei vannak. Nem akarta őket ivartalaníttatni, ugyanolyan okokból mint te. Az egyik 2 hete esett át a műtéten - nem önszántából. Olyan súlyos gennyes méhgyulladása volt, h tényleg órákon múlt az élete. Nah már most egy beteg, idősebb kutyát műteni sokkal kockázatosabb, mintha korábban lett volna megcsinálva. Érdekes, a gazdája azóta azt mondja hoyha valah még lesz szukája azt egyből ivartalaníttatja amint lehet.

Érdemes mérlegelni, mivel ezek a betegségek - amik ivartalanítással megelőzhetők - ma már nem ritkák. De persze mindenkinek a saját döntése.

Én egyébként nem láttam a saját szukámon, h az első két napon kívül nagyon szenvedne az ivartalanítástól. Így a következő kutyáimmal is bátran megcsináltatom majd.

2010. nov. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
76%

10:30


Igazad van és ezt nem először hallottam, amit leírtál. Mérlegelni fogok..próbáltam is már, de erről nem egyedül döntök..a párom is fél a kutyus megműttetésétől..majd próbálok rá hatni. Inkább egy pár napos kínlódás a műtét miatt, mint egy csúnya betegség, ez egyértelmű!:)

2010. nov. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!