Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szerda óta csak a...

A kutyám szerda óta csak a helyén fekszik és nem tudom hogy mi lehet vele?

Figyelt kérdés
egyébként tacskóról van szó aki vemhes, kedden volt az állatorvos azt mondta hogy még nem születnek meg a kölykök viszont valami sötétszínű váladék jön ki belőle. MOst már kezdek aggódni igaz az állatorvos azt mondta ugye kedden hogy semmi baja még enm szül de szerda óta egyre rosszabbul van láthatóan. szerintetek mit csináljak? szóljak az állatorvosnak ? lehet hogy semmi baja csak ugye lassan szülni fog és lehet hogy attól de bármi más oka is lehet!
2010. nov. 19. 08:24
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
26%

10:37 vagyok.

És ment a zöld kéz!:)

2010. nov. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Ami a vemhes kutya ivartalanítását illeti.


Egyszer régebben egy fórumon valaki elmesélte, hogy régen ő is ellenezte, és azt is, hogy mikor változott meg erről a véleménye. Gondolt 1-2 év múlva egyet és a megszületett és "tuti jó helyre" elajándékozott kölyköket elkezdte végigjárni, hogy megnézze, mi lett belőlük, hogy vannak. Nos. Az alomból több kutya már nem élt vagy elveszett, akik igen, azok meg láncon, sok több almot világra hozva. És akkor jött rá, hogy bár jót akart, nyomorúságot teremtett. Jó szándék vezette, de ahogy szokták mondani, a pokolba vezető út is azzal van kikövezve. Higgye el mindenki, aki ellenzi ezt, hogy mi sem jókedvünkből tesszük. Hanem azért, mert (ahogy előttem írták) már lépni sem lehet a kutyáktól, annyi van. Akik így is sorra halnak az utak mentén, sintértelepeken (sokszor nem is injekció által, hanem agyonverve) mert egyszerűen nincs kapacitás arra, hogy állatvédők elhelyezzék őket.

2010. nov. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Annyira bírom az ilyen kérdéseket: te most komolyan azzal töltöd az időd, miközben legalább már rájöttél, h a kutyáddal valami nem oké, hogy ezen az oldalon felteszed ezt a kérdést? Vidd orvoshoz!!! Gyorsan!!!
2010. nov. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
73%

Ismétlem, a megelőzés a megoldás, hogy ne legyen vemhes a kutya. Én messzemenően ivartalanítás párti vagyok - az eddigi írásaimból is kitűnik, azonosítóval írok, nem név nélkül.

Azonban vemhesség alatti ivartalanítás gyakorlatilag nem különbözik attól, amikor a meglevő, az élő kutyákat ölik meg.

Gondolom, egyetértünk abban, hogy a meglevő gazdátlan, sintértelepen, menhelyen élő kutyákat se bunkózzák le, csak azért, mert jelenleg nincs gazdájuk, vagy rossz helyre kerülhetnek.

2010. nov. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Oncogito: egy állatvédők által mentett vemhes kutya - és megszülető kölykeinek - költségei nagyságrendekkel többre rúgnak, mint egyetlen kutya ivartalanítása, elhelyezése. Azt a pénzt a már élő, és a mában szenvedő kutyáktól vennék el. Nem éri meg. Értsd meg. Nincs rá kapacitás. Egy 4-5ös alom 4-5ször nagyobb gond egy szervezetnek és plusz költség. Nem is beszélve, ha azok közül bármelyik "visszakerül a rendszerbe" - pl. felnőtten kidobja a gazdája és elüti egy autó, vagy csak bekerül újra egy menhelyre. Gondolkodj reálisan, ne elvakultan, ész nélkül!
2010. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
46%

Nézd, ismétlem, ha az anyagiakra hivatkozol, akkor olcsóbb a felnőtt kutyát is lebunkózni, mint gyógykezelni és tartani, amíg gazdi nem lesz.


A megoldás a vemhesség megelőzése és nem a meglevő kutya megölése. Akár felnőtt, akár magzat.

2010. nov. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Megirnád mi lett a kutyáddal? Remélem semmi komoly baja nem lett.
2010. nov. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló! még nem tudom hogy mi lett a kutyával hívtam az állatorvost azt mondta hogy még nem szülhet pedig valami söttészínű vmi volt alatta meg még most is van meg látszik rajta hogy nagyon rosszul van és már rég megkellett volna szülnie szerintem de mondom az állatorvos azt mondta hogy még van pár hete viszont a hasa is beesett ahogy néztem meg az emlői is visszamentek. Szerinted mi lehet az oka, túléli ő és a kicsinyei is vagy vmi?
2010. nov. 20. 15:58
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Eltelt egy nap. Te felhívtad a dokit, aki azt mondta, hogy még nem szül.

Oké.

Telefonban vajon azt is látja, ha elhaltak benne a kicsik?

Másik orvos?

Basszus, komolyan mondom, hogy ennyi ésszel egyes emberek hogy a francba lehetnek megáldva.

Hívj már ki ahhoz a szerencsétlen kutyához egy olyan embert, aki nem pókeren nyerte a diplomáját!

2010. nov. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoloó! kihívtam már az ittenit is meg még 1-et meg az ügyeleteset ma de mindengyik azt mondta hogy azért van rosszul mert neekhezen viseli de én nem vagyok orvos honnan tudnám hogy mi van vele de hiába volt itt 4 orvos én akkor is látom hogy nem olyan amilyen szokott már a házból sem tud kijönni csak ha kivesszük vagy ha kiis akar jönni kiesik de vissza már nem tud menni
2010. nov. 20. 16:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!