Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy süket kutyussal milyen...

Egy süket kutyussal milyen pluszfeladatok járnak, miben más vele az élet?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 08:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal-sokkal több türelmet igényel.Az én kutyám idős korára kezd el kevésbé hallani,a múltkor például hívásom ellenére lesétált az úttestre.Ilyet még sosem tett,de nem ő volt a hibás,hanem én.Sokkal jobban kell óvni,és tudatosítani,hogy ha nem jön oda,vagy nem reagál,ez nem a butaság jele.
2010. nov. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván másképp kell betanítani,gesztusokkal és nem szavakkal,de amilyen okosak,még egy nézésre is képesek reagálni.Türelem,türelem és foglalkozás a kis sükettel:)Nagyon tisztelem,aki ilyen kutyit nevel!
2010. nov. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Mindenképpen foglalkozzál vele sokat, érezze hogy ott vagy vele még ha a hangodat nem is hallja! Csinálj neki egy kis saját birodalmat az udvaron ahol elfoglalja magát, és nagyon vigyázz hogy ne menjen ki az úttestre mert könnyen tragédia történhet mert a kutyának a füle az egyik sőt a legfontosabb érzékszerve!
2010. nov. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az orra a legfontosabb szerve. Az érzkékelő központ kapacitásának 60-át a szaglás foglalja le.


Ami fontos, hogy minél hamarabb meg kell neki tanítani, hogy rád nézzen. Szemkontaktus folyamatosan gyúrni ezerrel. Ha ez már megvan, mehetnek a kézjelek.


Érdemes kikísérletezni, hogy mennyire nem hall. Vannak, akik a nagyon magas vagy nagyon mély hangokra reagálnak. Ha ez meg van, nyert ügyed van, tudsz jelet társítani a behíváshoz.


Aztán kézjelekkel kell tanítani, de igazából azt a legtöbb kutya jobban érti, mint a beszédet.

2010. nov. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Először a folyamatos rádfigyelésre kell megtanítani. Szemkontaktus. Aztán kézjelek.

Nagyon szoros lehet a kapcsolat.. Nehezebb talán.. de hozzáállás kérdése.

Bátorság..!

2010. nov. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
volt régebben ilyen kérdés raktam hozzá egy linket nézd meg
2010. nov. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ahova járunk kutyasuliba, van egy örökbefogadható süket kutyus. Nagyon okos, kézjelekkel tanítják. Ismeri az alap-parancsokat, inkább csak az a nehéz, hogy zárt helyen engedheted el. Persze lehet, hogy később megtanulja, hogy folyton figyeljen, de fő a biztonság. Egyébként még csak fél éves :)
2010. nov. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ó megadod a kutyasulid nevét?:)
2010. nov. 22. 17:19
 9/10 anonim válasza:

velem ilyen történt, bár még csak 12 vagyok, az egyik fülére nem halló cicánk kiszaladt az útra és elütötte az autó... néhány percig még élt, utána meghalt

nagyon sírtam, mert csak én láttam az esetet...

de még most is pityergek

2010. nov. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
cerberos kutyaiskola :) (budapesti)
2010. nov. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!