Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdekelnének szakemberek, de...

Érdekelnének szakemberek, de nem nagyon jutok el hozzájuk. Tudtok ilyeneket?

Figyelt kérdés

A három valószínűleg leghíresebben kívül (Millan, Stilwell, Fennell), mert bővíteni akarom a kutyás ismereteim, de nem tudom, merre induljak. Sokan mondták, hogy rajtuk kívül is pezseg a kutyás élet, de hozzám nem jut el a hírük. Jó lenne olyan, akinek a munkássága publikus (film, könyv, írások), tehát láthatom valamiképp a módszereit.

Akár hazai, akár külföldi (Etológia Tanszék munkatársai és a Népszigeti Kutyasuli kivételével) kutyások jöhetnek (angolul mérsékelten tudok, úgyhogy tudományos szöveg nem menne, mint pl. az etológia könyvek).

Köszi mindenkinek!


2010. nov. 22. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Dr Csányi Vilmos - etológus

Korom Gábor - kutyakiképző

2010. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, bocs most nézem h őket valószínüleg ismered....
2010. nov. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha munkakutyázás érdekel, akkor a Leerburg Kennel (USA) tulajdonosának Ed Frawley videóit nézd meg. Nagyon hasznos, érdemes megnézni. Az Angol tudásodon eddzél egy kicsit, mert szükség lesz rá. Torrenten megtalálod őket! Sok szerencsét és türelmet a letöltéshez, mert kevesen seedelik.

Nekem sikerült az összes eddigit leszednem 14Gb .Remélem megérted miért nem akarom megosztani senkivel (átkozott sokáig tartana).

2010. nov. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Off.

Utolsó, melyik torrentről töltötted le ezt?

2010. nov. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én most kezdtem el ezt: [link]


Ja, de ez etológia tanszék. Mi a baj a tanszékkel, meg a népszigettel?



ÉRdemes még Konrad Lorenz: Ember és kutya című könyvét elolvasni, bár kicsit elavult, de szórakoztató és tanulságos.


Ha angolul bevállalod, akkor ezt ajánlom még: [link]


Nem etológia, nevelés, viselkedés, tehát érthető lesz.


Pryornak van több klikkeres könyve is, ha érdekel a klikker tréning, akkor azokba is olvass bele.

2010. nov. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat!


Csakkitti: A magyar etológusokkal és a népszigetisekkel az a baj, hogy ismerem őket :-) Legalábbis azt, ami magyarul megjelent tőlük. De gondolom vannak még mások is jók nálunk is :-)

Bár a tanfolyamokra még nem tudtam eljutni sajnos, de majd egyszer remélem sikerül.


Az új könyvre, amit elkezdtél, nekem is a megjelenése óta fáj a fogam :-D Eddig milyen? Olvastad Szinák Őse, a farkas c. könyvét? Ha igen, mennyire hasonlóak?


18:03-as: én is szeretném azt a torrentet :-) És köszi az infót!

2010. nov. 23. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!