Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtó nyakörves vagy klikkeres...

Fojtó nyakörves vagy klikkeres kiképzés?

Figyelt kérdés

Leszögezem,hogy a fojtónyakörvesnél sem arra gondolok,hogy csak azzal tanítanak,hanem fojtó nyakörvet is használnak,de mellette sok jutalomfalatot,labdát,stb...


Te melyikre szavazol? Miért?


Szerinted a klikkeressel is lehet nagyobb eredményeket elérni a kutyasportban? (itt főleg az IPOra gondolok)


Ja,és milyen fajta kutyád van?


2010. nov. 24. 18:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Hát, szerintem inkább a klikkerezés. Folytó nyakörvet csak végső esetben, és az inkább arra van, ha a kutya nagyon húz. A klikkeres eredményesebb is szerintem, én is azzal tanítom a kutyámat. Menhelyi keverékem van.
2010. nov. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Mi ugyan a klikkerrel nemrég kezdtünk el ismerkedni, de nekem szimpatikusabb, mint a "hagyományos" módszer.

Sokkal gyorsabb így a tanulás, hogy a kutyának is gondolkodnia kell.


Egyébként angol bulldog(ok).

2010. nov. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a klikkeres kiképzést tanácsolom. Én is azzal tanítom a kutyámat. Német juhászom van és agilityzünk.
2010. nov. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Függ a fajtától is.

Érdemes beszélni olyanokkal akik ott voltak augusztusban a Mia Skogster szemináriumon.

Én klikkerre szavaznék, de nem vagyok benne biztos, h ilyenfajta képzéssel mennyire lehet eredményesen IPO-ra kutyát képezni. Az ŐV részét biztos nem fogod tudni klikkerrel megoldani, a lábnálkövetést igen - ha tudod a technikáját.

2010. nov. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Én a klikkeres módszert nem ismerem.

Mi haltit használtunk, de nem a kutya suliban. Ám amikor vizsgára került sor ( BH1 ) akkor semmi mást nem fogadnak el, csak az egy soros folytó nyakörvet.


Nekem kanárim van, és melózok vele.

2010. nov. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem meg a folytó+jutalom(akár klikker) a jó megoldás.Ha versenyezni szeretnél , akkor szinte biztos hogy csak klikkerrel nem tudod megtanítani kutyát.Ahol örző-védő feladatok vannak , oda nem elég a klikker.Nekem németjuhászom van , és őrző-védőzök vele (nem versenyszinten , de ipo feladatokra tanítjuk) , és kényszer nélkül nemsokra jutnánk mondjuk egy eresztésnél.Engedelmes részét (ül, fekszik) meg lehet tanítani csak klikerrel is , de szerintem oda sem árt a kényszer.
2010. nov. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nem azért kérdeztem,hogy melyiket válasszam,mert már választottam...Csak érdekelt,hogy ki mit gondol.


Amúgy én is ott voltam a Mia Skogster szemináriumon.

2010. nov. 24. 18:58
 8/23 anonim ***** válasza:

Akkor nem értem a kérdést... :o)

Annál többet laikusoktól nem fogsz megtudni.

Ő mit mondott?

2010. nov. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem azért kérdeztem,mert változtatni akarok a módszeremen.


Csak érdekelt,hogy más hogy gondolkozik.Csak kíváncsiság.


Ő lényegében azt mondta,hogy vannak feladatok,ahol nagyon hasznos,de van ahol felesleges...Tehát "vegyesen" kell alkalmazni. Én is így gondolom.

2010. nov. 24. 20:41
 10/23 anonim ***** válasza:

Nekem dobermannom van, és klikkerezek vele.

Sokan nem akarják elhinni, hogy ilyen komoly kutyát a szerintük "hülye klikkerrel nyaggatom"..

Mégis, a kutyával agilityzek, örző-védőzök, kutyaiskolába járok vele, és teljesen jól tud mindent, a legextrémebb szituációba is első szóra be tudom hívni.


KLIKKER!

2010. nov. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!