Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtó nyakörves vagy klikkeres...

Fojtó nyakörves vagy klikkeres kiképzés?

Figyelt kérdés

Leszögezem,hogy a fojtónyakörvesnél sem arra gondolok,hogy csak azzal tanítanak,hanem fojtó nyakörvet is használnak,de mellette sok jutalomfalatot,labdát,stb...


Te melyikre szavazol? Miért?


Szerinted a klikkeressel is lehet nagyobb eredményeket elérni a kutyasportban? (itt főleg az IPOra gondolok)


Ja,és milyen fajta kutyád van?


2010. nov. 24. 18:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Klikker.

És igen ismerek több olyan kutyát is, aki klikkeres és eredményes az IPO-ban.


Az ÖV-nél is jól jöhet a klikker amúgy, pl. azoknál a szituknál, amikor a kutya már menne, de még ülnie kell.


A tekintélyt meg nem fojtóval kell szerintem erősíteni, persze, hogy van olyan szitu mikor kell a kényszer, de az ideális mégis csak az, amikor a kimondott szavadnak van kényszerítő hatása.


Nekem is angol bulldogom van, k99 rendszerben túl vagyunk egy E/1-es, és egy Ü/2-es vizsgán, ismerkedünk az ÖV-vel és az agilityvel.

2010. nov. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 diagnostic ***** válasza:

Én úgy gondolom,a kettőt vegyesen jó használni. Na persze nem letépni kell a kutya fejét a fojtóval.Igazából szerintem bármilyen nyakörv megteszi.

Az én kutyáimon ugyan mindig fojtó van,de nem tanítási célzattal.

Nálunk úgy néz ki,hogy trükköket,ilyesmit klikkerrel tanítok.

De az engedelmest nem.Ott ha új dolog van,akkor sose használok klikkert. Aztán ha nagyjából megtanulta,de valamit szeretnék finomítani a dolgon,na akkor ha úgy látom,itt a klikker lesz a jó,akkor előveszem,és azzal pontosítunk.

Egyébként nem vagyok kifejezetten klikkerpárti,de hasznos tud lenni

2010. nov. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Én a klikker híve vagyok, de hozzá kell tennem, hogy az IPO-ról csak annyit tudok, hogy az nem az én világom. Mi nem klikkerrel kezdtünk, aminek most isszuk a levét. Nehezen megy át a kutyánk parancs üzemmódból gondolkodó üzemmódba. Ennek ellenére legutóbb a meghajlást 10 perc alatt megtanulta. A következő kutyámat már csak klikkerrel fogom tanítani az első naptól.

Leonbergi, E/1, Ü/2, készülünk Ny/1-re és Ü/4-re.

2010. nov. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
a jó kiképző mindkettőt a helyén tudja használni, akár kombinálva is. a klikker sem csodatétel, és a szögesnyakörv sem állatkínzás, csak tudni kell helyesen alkalmazni.
2010. nov. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Vegyes. Néha jó a klikker, bár én nem látom olyan nagy hatását ahogy mondják. Ezen felül macerás, fogni a klikkert, időben klikkelni, közben jutalomfalatot is meg a kutyára is figyelni. Nem tudom, nekem a hangommal is ugyanilyen egyszeráen megy. Néha szükség van egy kis keménykedésre is. Nem lehet minden ütyülüpütyülü kutyuskával megtanitani a kutyának.
2010. nov. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Én ezzel úgy vagyok, hogy keménykedésre szükség van a fegyelmezésnél, új dolgok tanításánál viszont nekem együttműködő kutyára van szükségem, aki szívesen tanul, szívesen próbál ki új dolgokat és nem azért, mert "kötelező". Nekem legalábbis így könnyebb.
2010. nov. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
2 beaglem van, klikkerezünk és agilityzünk. Szerintem nagyon hasznos a klikker.
2010. nov. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nekem beagle-öm van. Már akkor elkezdtem vele klikkerezni, amikor hazahoztuk. Nagyon gyorsan tanul, de szerintem sem lehet mindent klikkerrel megoldani.

Megtanítottam neki a lábhoz-parancsot, és nagyon szépen jön olyankor a lábam mellett, és rám néz közben, de nem akarom, hogy csak ebből álljon a séta, az nem lenne neki túl élvezetes... szóval általában hagyom szaglászni. És néha, ha szagot fog, nagyon elkezd húzni. Sokféleképpen próbáltam leszoktatni róla, nem sikerült. Vettem egy fojtónyakörvet. Persze nem rángatom a kutyát, amikor az van rajta, nem akarom kínozni, de ha máshogy nem megy, kénytelen vagyok ráadni. Szerintem nem olyan durva dolog, mint amilyennek hangzik (szögeset azért nem adnék rá). Kétsoros fojtónyakörve van. De ez sincs mindig rajta, van, hogy inkább a textilt használjuk.

Szóval szerintem mindkét dolog hasznos.

2010. nov. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy mit mire és milyen kutyával akarsz használni és persze, hogy mit akarsz elérni-de jutalomfalattal tömni a kutyát az eleve baromság ettől nem lesz megbízható, kiegyensúlyozott, engedelmes az eb
2010. nov. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
94%

De ezt értik egy csomóan félre! Klikkert nem neveléshez, meg ösztönkezeléshez használsz, hanem tanításhoz.


Igazából ötletem sincs, hogy jutalomfalat nélkül hogy a francba tudnám rávenni a kutyát, keresztezgesse egymás előtt a hátsó lábait, és így körözzön, vagy hogyan tudnám neki megtanítani, hogy pontosan hogyan nézzen ki a ábnál követés.


Aztán ha egy feladatot már ért és ismer, akkor jöhetnek az elvárások, és az engedelmesség meg a megbízhatóság az egy teljesen más tészta.


De tanuláshoz együttműködő, kreatív és felszabadult kutyára van szükség.


És amúgy meg hidd el, azt is meg tudtam tanítani klikkerrel, amit korábban tiltással sosem, hogy ne kergessen macskákat.

2010. nov. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!