Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kocsiba a...

Hogyan szoktassam a kocsiba a kutyát?

Figyelt kérdés

A kutyám nem akar a kocsiban utazni.

Beugrani beugrik, de azt is csak játékért. Egyszer amikor már bent volt lecsuktuk a csomagatartót és elvittük egy körre. Csak ült és nem csinált semmit, látszott rajta hogy kicsit meg van rémülve, de nem volt bepánikolva.

Aztán próbáltuk megint, és amikor megfogtuk a nyakörvét hogy odaemeljük a kocsihoz, akkor ránk akart támadni, nagyon megijedt és bement a helyére.

Aztán egy-két hónap múlva újra elkezdtem, és mostmár elértem megint azt hogy beugorjon a labdájáért, de amint megvan a labda ugrik is ki. eddig ha nyitva volt a csomagtartó elkerülte a kocsit.

Mit csináljak? Hogy szoktassam hozzá? Amikor beugrik mit csináljak? Segítsetek légyszi !


2010. nov. 27. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem is csoda! Kutyakat nem a csomagtartoban kell szallitani. Soha nem hallottam hogy valaki et csinalta volna. Te hogy szeretnel csomagtartoban ulni, racsapott tetovel, mikor nem latod hova robog az auto, nem hallasz semmi jelt. Meg is erdemled hogy kutya megtamadjon, nem erdemled meg a kutyadat. Tulajdonkeppen ez az allatkinzas kategoriaba tartozik.
2010. nov. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Naaa, azért nem kell ennyire leoltani. Ha annyira nem érdekelné a kutyája nem kérdezett volna erre rá, nem próbálna meg segíteni az ügyön. Először is, kutyának a hátsó ülésen a helye, mert gondolom azért ilyedt meg mert sötétben volt, és szűk helyen. Kajával vagy labdával csalogasd be, és ha ez megvan nagy dícséret, jutalom, simi + kaja. Valaki üljön be vele hátra akiben megbízik, és nyugtatgassa, állandóan simogassa. Amikor a kutya elfeküdt, szépen lassan kezd el beindítani a motort, először csak kis távolságra menjetek kicsi sebességgel, de fontos hogy először a motort szokja, a hangját és azt hogy dübörög alatta. Amikor lenyugodott, akkor mehetsz nagyobb távolságra vele, és gyakorold rendszeresen, legalább 2naponta ezt vele. Hagyd, hogy miután bement szaglássza a kocsit, ismerkedjen a környezettel. Előbb utóbb meg fogja szokni, a lényeg az, hogy az utazás élmény legyen neki, és ne kín :) Remélem tudtam segíteni.
2010. nov. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló szinte mindent leírt.


Én még azt tudnám tanácsolni, hogy figyelj oda rá, hogy az első utazásai mindig valami jó élményhez kötődjön. Pl menjetek el egy mezőre szaladgálni, vagy kutyasuliba, stb.. És ha már orvosra kerül a helyzet, elképzelhető, hogy egy kicsit nehezebben fog utána beülni, az én kiskutyám pl állatorvos után nem is akart beülni a kocsiba, és amikor eljátszottam, hogy itthagyjuk őt is, mi meg megyünk el, jött oda és be akart ülni!

2010. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 capsread ***** válasza:

Első válaszoló!

A) Honnan tudod, hogy nem egy kombijuk van, ahol hátra is jut ablak.

B) A KRESZ ugyan nem írja elő, de javasolja, hogy a kutyát úgy szállítsuk, hogy valami elválassza a vezetőtől, például, a csomagtartó fala, meg egy cuki kis háló a vezetőülés felett.

C) Egy balesetnél alkalmasint a csomagtartó a legbiztonságosabb a kutyának. Nem repül előre, nem csapja ki a szélvédőt, etc.

D) Nem tudom, hogy te hol élsz, de a nagytestű kutyákat majdnem mindenki a csomagtartójában szállítja.


Kedves Kérdező!

Próbálj pozitív élményt társítani az autóhoz. Szállj be mellé, simogasd, dicsérd, adj neki enni/inni egy keveset, vidd el olyan helyekre, amiket szeret (pl, egy erdőbe sétálni, egy tóhoz fürdeni, stb...)

Sok sikert!

2010. nov. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!