Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem elég az embereknek...

Miért nem elég az embereknek az amit választanak?

Figyelt kérdés

Mostanában minden yorkis, labradoros, goldenes, vizslás stb azt kérdezi, akarja és bizonygatja hogy az ő kutyája megvédi.

Minden pitbullos, kaukázusis stb azt bizonygatja körömszakadtáig hogy az ő fajtájánál nincs barátságosabb kutya.

Minden olyan fajtás aki nehezebben alkalmazkodik a mai viszonyokhoz (komondor, kuvasz, kau stb), azt bizonygatja hogy bármit az égvilágon meg tud tanitani a kutyájának sőt jobban mint a versenykutyáknak.

Miért nem látják be hogy egyik kutya sem tökéletes? Akinek az a vágya hogy megvédje a kutyája az miért nem vesz olyan fajtát? Vagy ha nem akar olyat akkor miért nem fogadja el hogy nem védi meg? Aki mindenkit imádó fajtát akar az miért nem olyat vesz? Aki mindenttudó kutyát akar az miért nem vesz munkakutyát (igenis vannak olyan fajták akik sokoldalúbbak, könnyebben alkalmazkodnak a mai világhoz)? Persze akinek ilyen kutyái lesznek azok meg más tulajdonságokkal nem fognak rendelkezni dehát nem lehet minden tökéletes.


2010. nov. 30. 17:30
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Érdekes amúgy én pont forditva gondolom! Hogy régen még egy vadászkutyánál is nagy esély volt rá hogy megvéd vagy valami de manapság már eléggé ki akarják ölni a kutyából az agressziót.
2010. nov. 30. 17:59
 12/27 anonim ***** válasza:
szerintem nem fáj neki! de te meg kézzel lábbal beakarod bizonyítani, hogy a kutyák sz.rt se érnek ha esetleg megtámadnak vagy betörnek valakihez. legalábbis az írásaidból ez jön le....sajnos
2010. nov. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Mert már bizonyította, hogy megvéd. És mert a vizslákat emlegetted a kérdésben és ő pedig vizslakeverék (simaszőrű magyar és drótszőrű német vizsla keverék), tehát innentől kezdve tényleg felesleges vitázni erről.
2010. nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Mi az hoyg sz*rt se érnek? Te minek tartod a kutyád? Mert én nem élő riasztónak. Nem attól lesz egy kutya jobb hogy megvéd csak mindenki másmilyen kutyát szeret, és akinek az elvárásai között ez is ott van az válasszon olyan kutyát és ne egy olyanra akarja ráerőltetni ezt a tulajdonságot akiben nem igazán van meg.
2010. nov. 30. 18:05
 15/27 anonim ***** válasza:
És ha régen megvédett egy vadászkutya is, akkor hol a szelekció? A gondolatmeneted szerint régen sem kellett volna megvédenie a gazdáját egy vadászkutyának, mert nem arra let szelektálva. Akkor?
2010. nov. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Mondsom hogy kivételek vannak. És akik azt mesélik hogy az övék nem védi meg őket akkor azok hazudnak vagy mi? Én csak azt akarom megcáfolni hogy szerinted minden kutya megvéd mert ez tuti nem igy van. Pwersze megvédhet egy nagyon emberbarát fajta is de valljuk be ezerszer nagyobb esély van rá egy olyan kutyával aki 'erre való'. Mint ahogy egy vadászkutyával is nagyobb esélyjel fogsz vadászni mint egy pásztorkutyával. Ettől függetlenül pl a magyar fajtákat használták vaddisznózáskor néha de ettől még a fő profilja nem az.
2010. nov. 30. 18:07
 17/27 A kérdező kommentje:
Miért küzdesz ennyire? Mi bajod lesz attól ha elfogadod hogy a legtöbb emberbarát fajta nem alkalmas erre?
2010. nov. 30. 18:11
 18/27 anonim ***** válasza:
Azért mert a kérdésedben végig a "minden" szó szerepel, ahhoz képest most már endesen kezdesz visszakozni, hogy vannak kivételek, meg az esély nagyobb stb.
2010. nov. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Egy 'mindent' látok a kérdésemben az pedig elég költői ha nem vetted volna észre, és nem arra vonatkozik hogy egyik olyan kutya sem véd meg soha. Szóval nem is értem miről beszélsz.
2010. nov. 30. 18:19
 20/27 A kérdező kommentje:
illetve nem egy úgy egy 'minden' van hanem csak egy témában emlitettem a 'minden' (csak egy költői túlzás volt de látom nem érted) szót és ugye most nem ezen fogsz fönnakadni? Sehol sem irtam hogy soha egyik kutya sem fog megvédeni aki nem olyan fajta. Hanem azt hogy legtöbbször nem fog.
2010. nov. 30. 18:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!