Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem elég az embereknek...

Miért nem elég az embereknek az amit választanak?

Figyelt kérdés

Mostanában minden yorkis, labradoros, goldenes, vizslás stb azt kérdezi, akarja és bizonygatja hogy az ő kutyája megvédi.

Minden pitbullos, kaukázusis stb azt bizonygatja körömszakadtáig hogy az ő fajtájánál nincs barátságosabb kutya.

Minden olyan fajtás aki nehezebben alkalmazkodik a mai viszonyokhoz (komondor, kuvasz, kau stb), azt bizonygatja hogy bármit az égvilágon meg tud tanitani a kutyájának sőt jobban mint a versenykutyáknak.

Miért nem látják be hogy egyik kutya sem tökéletes? Akinek az a vágya hogy megvédje a kutyája az miért nem vesz olyan fajtát? Vagy ha nem akar olyat akkor miért nem fogadja el hogy nem védi meg? Aki mindenkit imádó fajtát akar az miért nem olyat vesz? Aki mindenttudó kutyát akar az miért nem vesz munkakutyát (igenis vannak olyan fajták akik sokoldalúbbak, könnyebben alkalmazkodnak a mai világhoz)? Persze akinek ilyen kutyái lesznek azok meg más tulajdonságokkal nem fognak rendelkezni dehát nem lehet minden tökéletes.


2010. nov. 30. 17:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Nem kell megmagyarázni a bizonyítványodat. Leírtál egy olyan vizsgálatot is, ami egyáltalán nem ide tartozik (hogy ha megijesztik a kutyát hogyan reagál). A lényege annyi a dolognak, hogy nem fogja azt meghatározni a kutya fajtája, hogy megvéd-e vagy sem. A legtöbben nem is tudják, és soha nem is fogják megtudni, hogy megvédné-e őket vagy nem, mivel nem kerülnek olyan éles szituációba, "laboratóriumi" körülmények között pedig ez nem mérhető, csak élesben. A mi esetünkben pl. a kutyám láb mellett jött, amikor belémkötött egy zavart ember az utcán. A pórázon és nyakörvön keresztül éreztem, ahogy megfeszül és morog. Ha én nem intézem el a szitut, és az az ember fellök vagy megver, akkor gatya nem maradt volna rajta, az egészen biztos. A kutyám egyébként minden állattal és emberrel kedves, barátságos, és ha nem történik meg élesben ez a szitu, akkor soha nem tudom meg, a mai napig csak elmélkednék rajta, hogy vajon megvédene-e a vizslám vagy sem.
2010. nov. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 MME ***** válasza:

Azért, mert nem egészen úgy választanak kutyát. Kevesen választanak munkacéllal. Aki tiszteli a fajtát, az valószínűleg olyan elfoglaltságot fog keresni, amivel életben tarthatja a kutya ösztöneit és képességeit, de még ők vannak kisebbségben (szagmunka, munkakutyázás).

Én régen imádtam a kaukat, mert mindig is nagykutya-mániám volt (ma már nem vagyok velük olyan jó viszonyban, mármint ezzel a fajtával), és ha beszerzek egyet, akkor is elvártam volna tőle, hogy szemernyi agressziót se mutasson.

Most a kedvenc fajtáim a masztiffok és a dogok (dán, argentin, bordeaux-i), és pl. a cane corso. De tőlük is elvárnám ugyanezt. Nekem ez alap egy kutyánál. Legtöbbször családi kutya lesz belőlük is, és ott nem biztos, hogy szeretnék, ha a rokon/szomszéd/barát csak teljes csibész-felszerelésben mehetne fel a teraszra kopogni.


Úgyhogy ez most egy más világ :) Szerintem nemsokára már úgy lesz (legalábbis ezt sugallja a felelősségteljes fajtaválasztás és kutyatartás kialakulása), hogy a gazdák ki akarják használni a választott fajtában rejlő lehetőségeket egyre szélesebb körben, és akkor nem fogsz panaszkodni. :)

De most komolyan... A harci kutyákkal mi legyen? Mint az én kedvenceim nagyja? Más lehetőségük nagyon nem volt, hogy fenn maradjanak, mint hogy átalakították őket kedvencnek :) Őrző-védőzni lehet velük, de nekik már más dolguk nagyon nincs manapság. Ráadásul sokan nem ajánlják, hogy ápolgassák a védőhajlamukat, mert amúgyis elég fejlett...


Aztán ott van a pit bull. Rá is milyen sors várna, ha nem fogadnánk el, mint családi kedvencet? A kutya azért mégsem arra született, hogy kutyákat öljön halomra...

2010. nov. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Én munkára vásároltam a kutyám. Mai napig dolgozok vele.

Szerintem azért többnyire nevelés kérdése, hogy milyen kutya válik egy kölyökből.

Én olyan kutyára vágytam, ha akarom bármikor meg tudják simogatni az utcán, ám ha kell, vagy parancsot adok akkor támadjon.

Erre lett tanítva, ( bár a csibészelés nem volt nagyon szükséges ), és egy ember szerető kutya lett belőle.

Viszont kerültem éles helyzetbe vele.


Egy séte alkalmával belém kötött egy fickó, ( kutyám pórázon volt ) és nem hagyott békén, még akkor se amikor már ugatni kezdett a kutya. Egyre közelebb jött, annak ellenére, hogy többször mondtam neki, ha közelebb jön meg fogja harapni a kutya. Közben én mentem volna haza.

Ám egyszer csak beért a fickó, és amikor ütni akart, a kutyám elkapta a lendületben lévő karjának a könyökét, majd hírtelen átfogott a kukacára. Az volt a szerencséje, hogy boxer alsóban volt, így a kukacát nem harapta le, csak a gatyát és az alsót cibálta le róla.

Ki hívtam a mentőket, meg a rendőrséget, és elvitték az ürgét. A rendőrök meg örömködtek, mert már rég óta körözték a fickót emeber ölés miatt...


Volt a telepen elfogása is amikor bemászott egy ember éjjel. Nem tépte szét a fickót de megharapta a karját, és lerántotta a földre, és addig ott tartotta, amíg odaértem. Első szóra eresztett, és bekisértük a fickót a portára. Póráz nélkül dolgozott.


Aztán voltam még hasonló szituban ahol, az utcán egy baltával támadt rám egy hülye fa...z.

Ott a fejembe akarta vágni a baltát, de a kutyám elém ugrott, így az Ő fejét érte.


De imádja a gyereket, az embereket. Az utcán bárki meg tudja simizni, de területen belül már örjöngő vadállat. Senkit nem enged be.

2010. nov. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 MME ***** válasza:

Off

Ez a kutya ugye megvan még? Nem ott érte a vég, ahol eléd állt? A baltás emberrel mi lett?

Off 2 ide

Hihetetlen állatok a kutyák. Ezt semmi és lehet, hogy senki más nem csinálta volna végig.


De még annyit akarok hozzáfűzni, hogy minden kutyában ott rejlenek a képességek, a szelekció csupán elnyomta / élesítette őket, tehát innentől a gének és a nevelés összjátéka hozhat más eredményt, másrészt attól még, hogy egy kutya jó munkakutya, lehet rá büszke a gazdája, hogy milyen jó természete van, stb. Nem csak az eredményeire, hanem a jellemére is :) Te körülbelül ilyen dolgokat érintettél. A munkacél (ehhez testfelépítés és készségek) más, mint a kutya többi tulajdonsága, személyisége. A kettő nem zárja ki egymást. Sőt, a puszis kutya védhet is, és nem gondolnám ezt igazi komoly ellentmondásnak.

2010. nov. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Köszönöm kérdésed! :-)


Igen a mai napig dolgozok vele. Túlélte. Korházban a szakemberek összerakták.

A fickót a bíróság súlyos testi sértés kisérlete címen pénzbírságra ítélte. A büntin kívül kártérítést és a perköltséget is neki kellett fizetnie.


[link]

[link]


Na igen. Én olyan kutyát szerettem volna ami azért külsőre is rémisztő.

Attól hogy szereti az embereket, ( ezek után is ) még nem sokan merik megsimogatni. :-D

2010. nov. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Jah!

Azt kfelejtettem, hogy a fajta leírásában az van:


,, Idegeneket nem, még a saját gazdája jelenlétében sem tűri meg"


Szal nem az emberek szeretete jellemzi ezt a fajtát.

De megfelelő neveléssel bármi kihozható egy kölyökből.

2010. nov. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Hát nem akarlak megsérteni de egy morgás azért nem nagy szám. Honnan veszed olyan biztosra, hogy nem félt esetleg? A legtöbb kutya bizony félelemből harapós, támadós. Na mind1... Ha nem fajtától függ a dolog akkor ezek után nyugodtan lehet használni vizslát telepőrzésre, goldent a bünözők elfogásához a rendőrségnél vagy katonaságnál, személyvédelemre stb... Érdekes... Mégsem használják őket... Mert abban NEM JÓK. Ez van. A te kutyád kivétel vagy pedig félreértetted.
2010. dec. 1. 14:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!