Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes border colleim al...

Érdemes border colleim al póráz nélkül menni?

Figyelt kérdés
9 hónapos lesz de pórázzal szépen megy melletem . szeged mellet lakom egy faluban szeretnék póráz nélkűl menni cak attól félek ha meglát egy autót elkezdi terelni mert azt szokta Már ugyahogy leszoktattam róla szóval?
2010. dec. 1. 20:38
 1/8 anonim válasza:
közterületen tilos poráz és szájkosárnélkül,büntethetnek érte.necsak ugyahogy,teljesen szoktasd hozzá hogy szótfogadjon.
2010. dec. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Te most komolyan mondod, hogy a bordered még sosem sétáltattad póráz nélkül? Hogy még nem tanítottad meg neki a behívást? Elárulnád, minek vettél ilyen fajtájú kutyát? Szegény állat, sajnálom, hogy ilyen balga emberhez került! Jobb lenne, ha keresnél neki egy olyan gazdát, aki méltó arra, hogy ilyen kutyája legyen és meg tudná neki adni azt, amire szüksége van!

Menjél el vele egy kutyaiskolába.

2010. dec. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

2. válaszoló nem vagy normális...


Kérdező:


még ne sétáltasd póráz nélkül. Még nagyon fiatal kutya, könnyen lehet egy-két rosszabb pillanata, amikor érdekesebbnek talál mást és elrohan. Gyakorolj vele. Menjetek emberek és kutyák közé. Semleges, biztonságos területen gyakorold a behívást. Ha már ott tökéletesen megy, próbálkozhatsz egy kicsit forgalmasabb helyen, de ne a főúttal kezdd.

2010. dec. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

Én nem vagyok normális, amikor egy 9 hónapos border nem behívható? Persze, nem a főút mellett kell tanítani a behívást, de könyörgöm! Az én borderem is próbálta kicsi korában az autókat terelni, érdekes mód egy hónap alatt leszoktattam róla és kezdettől fogva vittem olyan helyre, ahol póráz nélkül őrjönghetett.

Már ne haragudj, de egy 9 hónapos border collie-nak nem itt kéne tartania! elég kiakasztó. Előre kéne gondolkodni, mielőtt fajtát választ az ember és vállalni a vele járó kihívásokat, nem pedig divatból venni egy fajtát, vagy mert azt hallották róla, hogy a világ legokosabb kutyája.

2010. dec. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy még a fajta nevét sem tudja leírni a kérdező. És a helyesírással is gondjai vannak, ahogy elnézem.
2010. dec. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Póráz nélkül csak olyan helyen sétáltasd, ahol nincsenek autók. Nem tudom melyik faluban laksz, de a Tisza- a Maros- vagy a körtöltés jó hely erre, és ott más kutyásokkal is találkozhatsz. Vagy egyszerűen kimész vele a mezőre és ott elengeded. Lakott területen veszélyes és tilos is szabadon engedni.
2010. dec. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a 2. és a 4. nek írom nem itt tartok vele tanítom trükkökre meg görkorizok vele és egy csomószor viszem sétálni a mezőre és elengedem szerintem nem vagyok rossz gazdálya
2010. dec. 2. 14:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem forgalmas helyen mindenképp kösd meg. Csak akkor engedd el kevésbé forgalmas helyen amikor már teljesen megtanulta a behívást. Addig amíg még nem tanulta meg, csak a mezőn és hasonló helyeken engedd el.
2010. dec. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!