Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megnézni egy...

Hogy lehet megnézni egy staffortshire terriernél, hogy fajtiszta?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 13:14
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
83%

A mi otthoni keverékünknek foltos a szájpadlása, barátnőm keverékének egy darabka folt nincs rajta.


Na akkor, melyik lehet a fajtatiszta?:)


Ebből nem nem lehet megállapítani.

Egyébként ha meg nem akarsz szaporítani, akkor nem tökmindegy, hogy fajtatiszta-e vagy sem?

De ha szaporítani akarsz, akkor nyugodtan nézegesd csak a szájpadlását, valamelyik generáción úgyis ki fog ütni ha keverék a kutya.

2010. dec. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
83%

Azt nem tudom, hogy tudod-e de az állatorvosi egyetemen nem tanítanak sem fajtaismeretet, sem nevelést, se semmi ilyesmit. Még a kutyákról önmagukban sem sokat tanulnak, és amit tanulnak az sem idevág. Tanulnak anatómiát, taxonómiát, meg ilyesmiket. Fatjákról semmit. Fajtákkal kapcsolatban felvilágosítást tud adni bármelyik meoe küllembíró, a fajtaklub elnöke, az FCI megfelelő emberei, és a tenyésztők. Nem, a szaporítók sem. Kizárólag a tenyésztők.


Most kötheted még az ebet a karóhoz, én ismerek olyan németjuhász keveréket, aki pontosan belefér a golden retriever fajtastandardba, sőt kifejezetten kiállításra való példánynak néz ki, pedig a közvetlen felmenői között senki sem golden retriever.


Akkor szerinted ő fajtatiszta?


Küllem alapján ezt nem lehet megállapítani. Az egyetlen bizonyíték a Törzskönyv, amiben rögzítve vannak a kutya felmenői.

2010. dec. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
88%
Hiába magyarázzuk úgy sem érti meg. Higgyél akkor az állatorvosnak aki nem is ért a kutyákhoz. Ő orvos, nem fajtabíró. Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Az orvos gyógyítja a kutyákat nem minősíti. Sokszor fel sem ismernek egy-egy fajtát. Hogy várod el Tőle, hogy megmondja fajtatiszta-e? Nem fogja Neked küllemre meg szájpadlásról megállapítani...
2010. dec. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
83%

Egyáltalán nem gondolom magam okosnak, nem vagyok állatorvos, egyszerűen tisztában vagyok a legtöbb dologgal, ami kutyákkal kapcsolatos.

2 hónappal ezelőtt egy barátnőm goldija em akart enni egész nap. Elvittük az állatorvoshoz, ő azt mondta, hogy lehet, hogy nem éhes, vagy elrontotta a gyomrát.

Mondtam neki, hogy vegyen vért, mert tuti, hogy babéziás a kutya, ismerem a tüneteket.

Kiakadt, hogy ne oktassam őt ki.

Taxival átvittük a kutyát a Lehel úti állatkórházba, ahol azonnal kiderült, hogy babézia fertőzése van, és rögtön infúzióra tették.


Ezt nem azért mondom, mert okosnak akarok tűnni. Marhára nem vagyok az.

De sok mindennel tisztában vagyok, amit egy átlag kutyatartó talán nem tud. Rengeteget foglalkoztam a kutyákkal az elmúlt évek alatt, nagyon sokat olvastam utána.

És szerintem Csakkitti sem azért van ezen a honlapon, hogy a levegőbe beszéljen hülyeségeket, hanem ha valaki valamit nem tud, annak megpróbáljon segíteni.

De ha Te úgy látod, hogy ezen a honlapon mindenki buta és rosszindulatú, és úgyis a Te állatorvosodnak van igaza, akkor miért kérdezel?

Tudod mit csinálj? Hívj fel 1-2 másik állatorvost, és kérdezd ezt meg tőlük. Ha ők is ezt mondják, akkor elfogadom.

2010. dec. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Te ne mond meg nekem h mit csinálja mert nem vagy senkim hálistennek és nem fogok neked semit bizonygatni nincs rá szükségem h elhidd!! én hiszek az állatorvosnak mert nagyon jó szakember és a környéken a legjobb nem fog nekem hazudni csak ugy ha nem értene hozzá akkor azt mondta volna hogy menjek máshoz aki megtudja mondani erröl ennyit...
2010. dec. 3. 15:49
 36/42 anonim ***** válasza:
88%

Ha hiszel az orvosodnak, akkor itt minek tetted fel a kérdést?

De ha már megkérdezted, és mi szerettünk volna Neked segíteni -pusztán jóindulatból, amit Te képtelen vagy megbecsülni- ezért leírtuk a tényeket.

Nekem semmit nem kell bizonygatnod, még mielőtt félre értenéd.

Te kérdeztél, mi segíteni akartunk, hogy biztos lehess a dolgodban. Ennyiről szól ez a dolog, nem kell túlreagálni:)

2010. dec. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
82%
Viccesek az ilyen kérdezők, akik eleve úgy jönnek ide, hogy eldöntik magukban mit akarnak hallani. Azután, ha szembesítjük vele, hogy rosszul tudja, akkor fel van háborodva.
2010. dec. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

nagyon okos gyerek lehetsz teis gratulálok!!!!

sajnálattal kell közölnöm hogy holnap lefogom törölni a kérdésem mert itt ilyen fogyatékosok vannak!!!! sajnos most kereshettek új kérdést ahol lökhetitek a hülye dumát na puszka

2010. dec. 4. 11:04
 39/42 anonim ***** válasza:
83%
Csak azt mond meg, hogy mi a hülyeség abban, amit írtunk az utolsó 2-3 válaszunkban.
2010. dec. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
83%

10:51 vagyok!

Hogy te mekkora egy s***f** vagy már ne is haragudj.

Még azok az idióták akik "segíteni" akartak neked?

Neked nem lehet segíteni.

Akkor miért vagy kíváncsi más ember véleményére ha úgyis az a jó amit a te nagyon jó állatorvosod meg te mondasz? Neked hallod semmilyen állat nem való,ezzel a nagy tudással amivel rendelkezel!:S

2010. dec. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!