Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Seg. í. tsetek, már teljesen...

Seg. í. tsetek, már teljesen kivagyok ettől a helyzettől (? )

Figyelt kérdés

Mióta van kutyám állandó a veszekedés a családban. Nem tudok mit kezdeni a kutyámmal, akkora hisztit csap, mikor elmegyek itthonról és be van zárva. Anyum nem hajlandó vigyázni rá, és hallgatni sem a hisztijét, így két lehetőségem maradt, vagy odadom a kutyát valakinek( amit biztos, hogy nem fogok) vagy nem megyek többet sehova. Valahogy le kéne szoktatni erről, én már midnent megpróbáltam( igen olvastam Fennelt, néztem kutyadokit, meg Stillwelt, semmi se használ). Úgy szeretném, ha az én kutyám is szépen ellene itthon magának, ha úgy adódik, és én is el tudnék menni valahova heti 1-2 alkalommal.

Mit tegyek??

18/L


2010. dec. 4. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem vigyáz rá anyukád, mert a tiéd a kutya nem az övé ! Elmondom az én szitumat( lány vagyok 18 éves énis)


régi álmom volt egy pitbull terrier.anyuék aztmondták veszélyes, és nemengedik.Addig győzködtem őket, míg végül belementek, de aztmondták hacsak rá is morog valamelyikőlyükre, vagy valami gond lesz vele,többet engem ne lássanak a háznál, a kutyával együtt menjek amerre látok.Ők sem vigyáztak rá soha !Mindenben saját magamra számíthattam csak.Most már mindenük ez a kutya. LEGYÉL MÁR FELELŐSSÉGTELJES. Mi az, hogy asnyukád nem HAJNLANDÓ? ilyet te nem várhatsz el tőle.Ha a kutyád, ilyen hisztis, akkor igenis most nem mész egy darabig sehova sem ! Miben nyilvánul meg a hiszti? Mennyi időre mész el otthonról?Vagy egyből elkezdi, ahogy nemlát? Mennyit van egy nap egyedül?Mennyit foglalkozol vele? rengeteg kérdést feltudnék tenni, ami alapján lehet, hogy tudok segíteni.

2010. dec. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Én nem értek egyet az előzővel. Szerintem egy kutyát nem lehet úgy kezelni mint egy, nem is tudom, biciklit. Hogy az a tied, aztán vigyázzál rá, mert a te felelősséged. Ha több ember között él, akkor jó esetben mindenki szereti őt, és teszem azt nem hagyják éhen pusztulni, ha mondjuk a gazdájának pár napra el kell utaznia. :S Sosem tudnék semmibevenni egy kutyát, ami velem él egy háztartásban, csak azért, mert "hivatalosan" nem az enyém.


Az más kérdés, hogy ezt a "hisztizős" problémát csak meg kell oldani valahogy. Talán pont az lenne a kulcsa, hogy a kutya a családod többi tagjával is ugyanúgy jól és biztonságban érezze magát, mint veled.

Azt nem írtad, hogy mennyi mozgástere van. Lakásban vagy kertes házban laktok stb. A mienk is egyébként mindig nyávog, ha valaki elmegy otthonról (kertes ház), de csak addig, amíg látja őt a kerítésen át, aztán talál magának más elfoglaltságot vagy leül a kapu elé és türelmesen vár. Tehát a valódi megoldást én sem tudom, csak találgatok.

2010. dec. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

első válaszoló vagyok.


Az, hogy nem vigyáznak a kutyára, azmég nem egyenlő azzal, hogy szívből gyűlölik! Mint mondtam az én kutyámra sem vigyáztak soha, sőt eleinte féltek is tőle, de látták rajtam , hogy felnőttem egy ennyire kemény kutyához, és megneveltem!Ha a kérdező kutyája leszokna a hisztiről, biztos vagyok benne, hogy a szülei is megkedvelnék a kutyát, nem csak a rosszaságot látnák rajta.

2010. dec. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Ne menj sehova, míg a problémát nem oldod meg. Ha más nem akar vele foglalkozni, azzal nem tudsz mit tenni. A kutyát te hoztad a házhoz, ezért a te felelősséged róla gondoskodni. Kicsit nagyon olyan érzésem van, hogy ha a családban más is elkezdene vele foglalkozni, akkor úgy ott hagynád a kutyát ... Remélem tévedek, és bocsáss meg, hogy ilyesmiket feltételezek.

Ha jól értem a kutyádnak szeparációs szorongása van?

A cirkuszt amit lecsap szerintem pont azért van, mert melletted érzi magát biztonságban. Amikor kiteszed a lábad te utánad sír, nyüszít. Ez az amit a családban nem bírnak elviselni, pedig érthető. Tudja más nem szereti, nem közeledik felé. Szóval a megoldás az orrod előtt hever. Amíg a család nem változtat a hozzáállásán, változás nem lesz.

2010. dec. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
a pit gazdi vagyok megint..Elmondom , hogy szerintem mi lehet a probléma. Nem az, hogy más nemfoglalkozik vele, és azért szorong mert a gazdi nincs mellette. Az a nagy igazság, hogy itt falkavezér probléma van.Egy kutyától nemkell engedélyt kérni ahhoz, hogy te elmehess bárhova.Nyugodtan megkell várnia amíg hazaérsz , hiszen tevagy a falkavezér, odamész ahova akarsz. Gondolj csak a farkasfalkára: a vezér oda megy ahova akar, akár odafekszik a másiknak a helyére. Viszont a vezér helyére senki sem feküdhet.A vezér bármit megtehet , anélkül, hogy a többiek rinyálnának miatta. Tehát: amikor elmész otthonról , a kutyád kétségbe esik, hogy vajon milesz veled, merrejársz , nemtud téged megvédeni. remélem benéz ide csakkitti, és megerősíti a sejtésemet.
2010. dec. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

:)


Igen, szerintem egyrészt rangsorprobléma van, másrészt pedig egy kialakult rossz szokás is lehet. Ha fennel, meg stilweel, meg milan tanácsai alapján ezt nem tudtad orvosolni, akkor ezen csak szakértői segítséggel fogsz tudni változtatni, aki ott áll melletted, és észreveszi a hibáidat, és tud segíteni a kijavításukban.


Viszont ha erre nincs lehetőséged, érdemes megpróbálni egyedülléthez szoktatni. Szánj rá néhány hetet, és próbáld meg a következőket.


Mielőtt otthonhagyod, mindig legyen előtte egy kimerítő, nagy séta, hogy élni ne legyen kedve a fáradtságtól.


Eleinte zárd a szomszéd szobába, és ne vegyél róla tudomást, amíg hisztizik. Ha viszont abbahagyja, nyiss be, és dícsérd meg, játssz vele.


Ha már a szomszédszobában összeáll neki az összefüggés, hogy akkor jössz, ha csöndben van, akkor el lehet kezdeni nyújtani az időt amíg elvárod a csöndet.


Aztán az otthonról elmenés: az ilyen kutyának már eleve a készülődési procedúrád stressz helyzet. Ezt érdemes elsőként kiiktatni. Felöltözöl, kabátot, cipőt veszel, kezedbe a kulcs, kinyitod az ajtó, vissza csukod és nem mész sehova. Ha ezzel a helyzettel már megbarátkozott, akkor ki is lépsz az ajtón, de rögtön ahogy becsuktad, ki is nyitod.


Aztán jöhet ugyanaz a trükk, mint a szomszéd szobával. Felöltözöl, kimész, és állsz az ajtó előtt. Amíg hiszti van, ott állsz. ha csend lesz, bemész, és megdícséred.


ha már ez is jól megy, akkor lehet így is nyújtani az időt.


Nem tudom, hogy sulizol, vagy dolgozol, de a karácsonyi szünetben ha rááldozod az időd, és mindennap gyakoroltok, mindig ffáradtan hagyod ott, akkor már érhetsz el eredményt.

Persze ezek mind csak tippek, látatlanban nehéz komoly választ adni.

2010. dec. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 5130 ***** válasza:
59%
Velem is ez van hogy mindig jon utanam a kutyam mert kb. olyan 50 cm magas es igy szokott utanam menni barmere megyek.Kiveve sui.Maradjal vele othon egy kicsit es probald valahogy lecsillapitani.
2010. dec. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

húú, köszönöm a válaszokat. Ez a helyzet kb 1 éve tart, mióta megvan a kutya. Azóta én nem mentem el egyszerse bulizni. Nem vagyok felelőtlen gazda, ő a mindenem, de azért, nem lehet elvárni egy 18 éves lánytól, hogy sose menjel el sehová. Amúgy, ha anyukám vagy bárki más vele van, nincs vele semmi gond, elvan magának. A gond akkor kezdődik, ha be van zárva egyedül a szobába. A szüleim nem engedik be a szobájukba. Érdekes, hogy igazából csak éjjel van gond vele, nappal elvan egyedül is, néha sirdogál egy kicsit, de nem vészes. Éjjel viszont ugat, ugrik az ajtónak meg ilyenek. Azt szeretném, hogy néha tudjon megülni csendben, ha én elmegyek. Amúgy mozog eleget. A sorrenddel sincs gond mástéren, jó kutya, szót fogad, behívható, nem morog kajáért stb. Csak ez az egy gond van vele, de nekem ez elég nagy gond, már egy éve mind hívnak a batátaim bulizni , meg ide-oda és én nem tudok menni. Hetente egyszer, vagy havonta 2-3 alkalom, szerintem bele kéne férjen kutya mellett is, ettől még nem lennék felőtlen...Persze próbáltam azt, hogy kivárom, míg csendben nem lesz, de nem lehet becsapni. Ha csak a szobából megyek ki, nincs semmi baja. Úgy is próbáltam, hogy kimentem az lépcsőházba, még úgyis csendbe volt. De azután elszabadul a pokol. Anyukám meg midnig megsajnálja, mikor sír, és ül vele, míg haza nem jövök( szerintem az a gond, hogy ezt megszokta, de anyukám mindig azzal van, hogy nem hagyhatja, hogy éjjel fesztiválozzon, ilyenkor ül vele egy darabig, aztán felhív, hogy jöjjek haza, mert aludna.)

Van valami tanácsotok?

2010. dec. 4. 17:38
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

kérj segítséget szakembertől!

[link]

2010. dec. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Teljesen egyértelmű a megoldás, te magad is leírtad:"vagy odadom a kutyát valakinek( amit biztos, hogy nem fogok) vagy nem megyek többet sehova"

Tehát az utóbbi.

2011. jan. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!