Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleimet?...

Hogy vegyem rá a szüleimet? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van 2 kistestű kutyám. Egy 2,5 éves fekete szálkasszőrű szuka kutyám és egy 3 hónapos fekete rövid szőrű kistestű szuka kutyus. Szeretnem hogyha bejöhetnének a házba. Mind a 2 szobatiszta, mert mindig jönnek velünk és hát az autóba sem piszkíthatnak. De a szüleim nem akarjak megengedni, hogy a lakásba is bejöjjenek. Pedig úgy többet tudnak velük lenni és jó lenne, ha mindig velem lennének. Hogy vegyem rá a szüleimet arra, hogy a 2 kutyus bejöhessen a házba (nagy kertes házba lakunk, faluba) szerintetek?


Előre is köszönöm!


2010. dec. 4. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
mondd meg h kint hideg van és h a takarítás része persze a tiéd meg h a kisebb kutya még nagyon fiatal a kint éjszakázáshoz! nekünk is bent alszanak a nagytestü kutyáink!
2010. dec. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De én ugye úgy gondoltam, hogy jó időbe, csak éjszakázni jönnének be a kutyák, de ilyen hidegbe meg bent lennének egész nap. De persze kimehetnének minden nap futkározni, meg ilyenkor is megyünk sétálni.
2010. dec. 4. 21:10
 3/16 anonim ***** válasza:

Ajánld fel Neki, hogy Te takarítasz a kutya után és hogy az ő szobájukba nem menne be csak a Tiédbe. Meg megpróbálhatod azt is, hogy egy nap csak egy fél órát lenne bent kipróbálásként aztán egyre többet. Előbb utóbb úgy is hozzá szoknak és már Ők se akarják kiengedni :)

Esetleg azt is mondhatod (a takarítás mellett), hogy bevállalsz házimunkát többet. Mosogatás meg ilyenekre célzok.

Drukkolok :)

2010. dec. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen mondtam, és már bevállaltam egy csomó házimunkát, meg minden, de azt mondjak, hogy a kutya nem a lakásba való.:S
2010. dec. 4. 21:16
 5/16 anonim ***** válasza:

ha a szüleid nem viselik el az állatot a házban, akkor nem fogják úgysem megengedni!

Én is szerettem, hogy 1évig bent voltak a cicáim, de a szüleim nem bírták tovább. és épp a szüleim miatt, megértem azokat is, akik rosszul vannak attól, hogy mindenhol szőr van, száll a kutya-macskaszőr mindenhol.

A másik ok nálunk, hogy ki kellett menniük a cicáknak, hogy megszületett a keresztfiam, és akárki akármit mond, egy babának nincs arra szüksége, hogy a szőrben kússzon-másszon, aztán meg veszi a szájába a kis kezét.


Amúgy meg a cicáim mióta kint vannak, be sem akarnak jönni többet:)


22L

2010. dec. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Na jó, de a kutya és a macska nem ugyanaz. :D
2010. dec. 4. 22:17
 7/16 anonim ***** válasza:

nem ugyanaz, de akkor is hullajtja a szőrét mindkettő!:S

de mind1 nem ez volt a kérdésed:)

Mutatnak már valami hajlandóságot a szüleid?

2010. dec. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Magyarázd el nekik, hogy egy 3 hónapos kistestű rövidszőrű kiskutya nem való kintre az udvarra! És ez tényleg így van. Azzal, hogy esetleg megfázik, később komoly szövődményes problémái lehetnek a kutyusnak, amit gondolom ők sem szeretnének.


Én mondjuk alapból megengedném, magam is szeretem a kutyákat, állatokat, így nem lenne kérdés, hogy egy társas lénynek mellettem a helye a lakásban is akár. De kell, hogy lássák azt, hogy játszol eleget a kutyusokkal, szeretnek téged, viszed őket sétálni, szobatisztaságra szoktatod őket, egy helyre kakiljanak stb, tanítod őket stb. És ha még mellette rendesen végzed a házimunkát, akkor szerintem meg fog lágyulni a szívük :)


De a kutyusoknak kint legyen hőszigetelt kutyaházuk, ami az ő méretükre való, nem kétszer akkora! És rendes bélése legyen a háznak, pl szalma. Ha falun laktok, ez megoldható szerintem :)

2010. dec. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nálunk sem jöhetnek be a kutyák, hasonlóan kertes házban, falun lakunk, 2 malamutunk van, de mikor kicsik voltak ők is bent laktak, pedig a malamut aztán bírja a hideget, de 4-5 hónapos kurukig bent aludtak és eleinte csak a dolgukat végezték kint ( december elején születtek), meg kb fél órát elvoltak, de ráadásul a te kutyáid rövidszőrű, kistestű kutyák, ha nem is azért, mert jó neked, de a kutyád érdekében amíg ilyen hideg van annak a kicsinek nem kéne kint lennie, pláne éjszaka
2010. dec. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Minek kéne erőltetned?Igaza van a szüleidnek!A kutya nem a lakásba való,hacsak nem kimondottan szobakutyák.Miből gondolod hogy a szüleid nem tudják eldönteni mi a jó a kutyáknak és mi jó nektek?Azért mert sokan kényszerből a lakásban tartják a kutyát még nem jelenti azt hogy az a jobb.Szerintem bizd ezt a szüleidre!Biztosan jobban hallgathatsz rájuk mint az itt irogatókra!!

Attól még szeretheted Őket ha nem osztod meg velük a bolháidat!Sajnos falun sok állattól kaphatnak minden nap bolhát és ezért nem engedik a szüleid hogy benn legyenek.Igazuk van!

2010. dec. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!