Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen helyzetben mit lehetne...

Ilyen helyzetben mit lehetne tenni? (SOS)

Figyelt kérdés

Eddig anyum megengedte, hogy a pár nap múlva érkező kiskutyám bent legyen, de ma már azt mondta, hogy nem. Kéreztem tőle, hogy ugyan miért nem. Erre a válasza csak annyi volt, hogy mert nem. Utána meg elkezdett ordibálni, hogy mégis mi alapon gondoltam, hogy lehet kutyám? Meg, hogy hova fogom tenni azt a kicsi kutyát?!

Hogyan győzzem meg?


2010. dec. 5. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Ilyen körülmények köze ne vigyél kutyát. Anyud háza, pénze ha ő nem mond rá Áment akkor a kutya fogja megszívni. És egy kölyök kutyát ilyen hidegbe kitenni? milyen fajtájú?

De lényegtelen, ha anyud ilyen gyorsan vált hangulatot, mi van ha egyszer csak azt mondja menjen a kutya? hova teszed? utca vagy menhely? Várd meg míg önálló leszel majd akkor lehet kutyád, úgy ahogy te akarod...

2010. dec. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyet kell értenem az előttem szólóval. Felelőtlenség ilyen körülmények közé kutyát vinni. Nem tudom, hogy mi az oka Anyukád véleményváltozásának, de ha ő így gondolja, akkor egyenlőre nem tudsz mit tenni.


Egy kölyökkutyának megfelelő körülmények kellenek. Nem csak arról szól a dolog, hogy hazaviszitek, szeretitek amíg aranyos, aztán este lerakjátok a sarokba, reggel pedig felveszitek.


Annak a kutyának megfelelő táplálékra, oltásokra van szüksége (ami állandó kiadás). Nem lesz első pillanattól szobatiszta, sőt, nyílván jó néhány hét, hónap mire szobatisztává válik. Anyukád pedig nem biztos, hogy addig tolerálja. Gondolom Te még suliba jársz, ő pedig dolgozni. Ha egyedül marad otthon unatkozni fog, és ilyenkor talál magának szórakozást. Megrág ezt-azt, szétszed ezt-azt...hidd el, tapasztalat. Ezzel pedig csak még nagyobb lesz otthon a feszültség.


Ülj le vele, mindezek tudatában beszéljetek, és bármennyire is szeretnéd most ezt a kiskutyát döntsétek el, hogy ki mit tud vállalni ebből a kutyanevelésből, kutyatartásból. Ha ő egyáltalán nem partner ebben, és nem akarja, akkor jobb ha későbbre halasztod. Különben mindenkinek csak szenvedés lesz.


Ilyen körülmények közé pedig nem szabad kutyát vinni.

2010. dec. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy magán akció a kutyus?Megkérdezhetem honnan van ill. lesz? Mert ha menhelyes akkor kell ő is az elhozatalához ha viszont veszitek a kutyát ami kb 100eFt ahhoz meg a pénze kell!Zavaros nekem kicsit a dolog!

Sok gond van egy kölyök kutyával és egy anya ismeri a gyerekét és a korlátaikat!Valami oka biztosan van hogy meggondolta magát!Hány éves vagy?

2010. dec. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is így jártam, csak hogy én vittem is haza kutyát. Egy 100 000 Ftos Border Colliet vittem haza, persze anyummal nem zsíroztam le, csak nem velünk élő apum vette meg nekem. Sajnos nála nem lehet...

Mondtam neki, hogy lesz még egy. Mondta hogy oké,meg nem oké. Aztán mondtam, hogy megvesszük, és megyek el X városba. hova rakom addig. Erre ő : hazahozod . jaa, de ne hozz haza kutyát. Utánna haza hoztam, happy boldogság minden, vettünk neki prémium tápot stb. , tök jó volt addig, míg anyum meg nem elégelte, és azt nem mondta, hogy apumnak ki kell fizetnie mindent. És még az eddigi költségeket is. Apum nem fizet, így aztán családi vita van állandóan... :/

Megbántam, hogy hoztam eddigi 2 kutyám mellé még egyett, de 1 okból nem, amire anyumat és próbálom rábeszélni. Hogy nagyon nagy lehetőség ahhoz, hogy megismerjenek.

Szóval ne járj úgy mint én. Inkább vond vissza a kutyust, de azt nem ajánlom senkinek ami velem van most... Napi viták a kutyáról, heti ordibálás azért, mert elmentem kutyaiskolába és mert nem engedték meg... stb. És persze a tenyésztő is betesz nekem. Ennyit erről...

2010. dec. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó!Kicsit zavarosan fogalmaztál!Külön élő apád vett kutyát neked...2őt is?Akkor anyud mit fizettet ki vele?Nem értem!Rossz megfogalmazás...
2010. dec. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!