Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen helyzetben mit lehet...

Ilyen helyzetben mit lehet tenni? SOS!

Figyelt kérdés

Amerre én lakom nagyon sok a kóbor, agresszív kutya. Szinte minden utcában van 2-3 db. És nem is az a kicsi, vagy közepes termetű, hanem jó nagyok. Nagyon tartok attól, hogy egyszer komoly összetűzésbe kerülök valamelyikkel. Egyik nap is alig úsztam meg a kutyámmal. Fordultunk be az utcánkba erre jött 2 roti és német dog keverék, megláttak mindekt és morogva, vicsorogva rohantak felénk. Nekem se kellett több fogtam a kutyám, felvettem és rohantam ahogy a lábam bírta. Jó ideig kergettek minket aztán befutottunk egy nyitott ajtón ahol éppen álltak ki az autóval és az ottani lakó kergette el a kutyákat. Na most az nem jöhet szóba, hogy ,majd az én kutyám foglya őket elkergetni mert: 1, 3 hónap 1 hetes. 2, kicsi termetű. Kutyariasztót nem szeretnék használni, paprika spray-t errefelé nem lehet kapni, ha botot viszek félek, hogy hamarabb megtámad a kutya ill. kételkedem abban is, hogy merném "használni". Az nem megoldás, hogy másik városba/faluba viszem mert nem szeretném sokat tömegközlekedtettni, meg engerginám sincs arra, hogy naponta 3-4 alkalommal vigyem őt. Nem nagyon vannak más kutyások errefelé, mert itt alapvetően arra való a kutya, hogy ugasson a járó kelőkre, és ha megunják kidobják őket.

Muszály vinnem sétálni, mert igényli és ha nem viszem alig bírom rendessen lefárasztani.

Mit tegyek?


2011. jan. 13. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Állatvédőknél kellene bejelenteni, hogy fogják be őket, és vigyék menhelyre, ha nincs gazdájuk.
2011. jan. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor a házkörül sétálj vele többször, és felnőttel
2011. jan. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
vagy nézdd meg az új fajta Bear Grylls részeket, mert ezekben az ujakban nem az van hogy a dzsungeleket éli túl, hanem hogy városias környezetben történik velünk vagyembertársainkkal vmi szerencsétlenség, ebben az esetben amit akarok mondani van egy olyan rész, amiben kutyatámadás esetén mit kell tenni, és megnéztem, nem mondd hülyeségeket télleg egy okoks ember ez a Bear Grylls
2011. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kellő fellépéssel bármelyik kutyát elijesztheted.


Én is sétáltatom a kutyáimat, eddig nem volt gond, mert volt egy segítőm, egy németjuhász-stafford keverék, aki védett engem és a csivavákat is. Most hogy már nincs, de van helyette egy 6 hónapos németjuhász még kénytelen vagyok én védeni a gárdámat.


Így ha kutyák próbálkoznak az utcán velünk (azért az enyémeket sem kell félteni, odateszik magukat, nah de két csivava és egy kölyök németjuhász kinek ellenfél?), akkor én kihúzom magam, úgy csinálok mintha elindulnék a támadó kutyák felé, és közben ordítok mérgesen: "Nem takarodsz?".


Hidd el, akármekkora a kutya, ha az utcán van nem akkora a szája! Nekem is mindig elmennek, de ha nem, akkor megindulok feléjük, olyankor elszaladnak. A lényeg, te sose szaladj, és ne érezzék, hogy félsz tőlük, mert akkor tuti megtámadnak.


Ha nem mered ezt, akkor rendelj valahonnan paprika sprayt, lehet már kapni interneten is, és nyugodtan fújd őket szembe! Csak arra vigyázz, hogy a te kutyáid és te ne kapj belőle.

2011. jan. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jah.. csak hogy még jobban megnyugtassalak, kergettem már el dobermannt is, meg is lepődtem, hogy váltott rémült kutyává az amelyik az előbb még támadni akart.

És volt, hogy ketten próbálkoztak velem.


Szóval ha határozott vagy nem kell félned. De őszinte leszek, én is várom, hogy felnőjön a németjuhászom és végre besegítsen. :)

2011. jan. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az ecetes olló mindent megold!
2011. jan. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Ecetes olló? :D

Tudtommal az csak foltra jó.. :P Kutyára nem.. :D

2011. jan. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

jegyzőnek szóltál már erről?

ha valakihez tartoznak a kutyák, akkor azt kutyával való veszélyeztetésnek hívják, akár fel is jelentheted. ha kóbor kutyák, akkor pedig az önkormányzatnak kötelessége tenni ellenük valamit.


ha nincs elég önbizalmad, én is a paprika sprayt javaslom, rendelj valahonnan, vagy a legközelebbi városban keress fel egy military boltot.

2011. jan. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!