Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való nekem?...

Milyen kutya való nekem? 12/L. Van egy nyulam de szeretnék egy kutyát valami nagyobb testűt csak fajtatisztát.

Figyelt kérdés
2010. dec. 6. 19:57
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
50%

Ne haragudj, de neked miért csak a fajtatiszta kutya jó??

Én amikor 12 éves voltam bármit megtettem volna h kutyám legyen - tök mindegy milyen, csak kutya lett volna... Én nem értelek.

Egyébiránt ha labradort akarsz venni/vetetni a szüleiddel akkor csak jó helyről, ahol odafigyelnek rá, h a szülők akiktől a kölyök születik genetikai betegségektől mentesek legyenek. Egy ilyen kutya 70-100 ezer forint.

2010. dec. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
59%

Miért is lenne baj ha jó helyről akarnak kölyök kutyát venni?

Miért vannak azok lehurrogva, akik papírokkal, szerződéssel akarnak választani kutyát.

Kötelező talán sintértelepről mindenkinek kihozni egy szerencsétlent, akit kitudja mik érték?

A betegségekről nem is beszélve....


Logikus hogy egy gyerek nem fog kutyát venni! Már pedig ha a szülei normális helyről szeretnének vásárolni, akkor miért ne?

Még mindig jobb mintha szaporítótól veszik ócsóé, aztán meg ki tudja mennyit fognak még rákölteni.

Amúgy a sintértelep lakóinak java része szaporítótól van...

2010. dec. 7. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért nézz be menhelyre, mert nagyon sok labradorszerű keverék van, elég felkapott fajta, lehet, hogy pont lesz egy fajtiszta :) Vagy akkor fajtamentésnél érdeklődj.
2010. dec. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Csak a azért szeretnék fajtatisztát mert tudom a tulajdonságát.de jó a keverék is csak nem tudom hogy mekkora lesz.DE MINDEN KÉPPEN KÖLYÖK KELL.
2010. dec. 7. 16:56
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy keverék kutyánál nagyon nehéz kiszámolni hogy mekkora lesz. Nem tudni mik kavarodtak ott össze. Na meg a karaktere se kiszámolható. Van amelyik makacsabb tipus, és többet kell vele foglalkozni. Ami nem éppen gyerek kezébe való.

Szerintem jobban járnátok ha fajtatiszta kutyát vennétek tenyésztőtől. Ahol adnak oltási papírt, chip van benne ( ez év juniusától kötelező ) és szerződést írtok.

A szerződés azért is fontos, mert ha netán öklött betegsége van a kölyöknek akkor lehet reklamálni a tenyésztőnél. Általában az ilyen betegségekre garanciát vállal egy normális tenyésztő.

Szal gondoljátok át. Ettől függetlenül kinézhettek pár gyepire.

Sok sikert!

2010. dec. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kedves utolsó én ezért is nem akarok keveréket jó aranyosak a keverékek is de nem lehet tudni hogy milyen lesz nagynak.Én a golden/labrador retrieverre gondoltam sokat lennék lent vele:reggel:20 perc,iskola után:1-óra,este:30-perc.
2010. dec. 8. 21:31
 17/35 Catz ***** válasza:
50%

Ne is haragudj, de ez a 20-60-30 perc nem sok egy retrievernek.


Meg szerintem 12 evesen ne legyen meg kutyad. LEgyen nyuszid, hörcsögöd, macskad. Barmi, ami nem jar ekkora felelöseggel.

Majd ha 14-16 eves leszel es jönnek a pizsibulik, esti koncertek, akkor ki lesz a kutyaval? Ha tovabb akarsz tanulni, esetleg külföldön mit csinalsz egy 6 eves nagytestü kutyaval?


Hidd el, nekem is 12 eves korom ota van kutyam. Nem egyszerü. Vard meg, amig "felnösz" es kielted magad.

2010. dec. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó képzeld volt már kutyám!!!!!!

és el írtam délután:2-órát lenne szabadon,és még előtte 30-perc séta.

2010. dec. 9. 17:20
 19/35 A kérdező kommentje:
Ja van nyulam meg hörcsögöm is de őket nem lehet sétálni vinni a macskákat meg utálom!!!!
2010. dec. 9. 17:22
 20/35 anonim ***** válasza:
hát de akkor minek van nyulad meg hörcsögöd? am lehet sétáltatni...lehet venni nyúl hámot...aztán azt ráteszed és viheted sétálni...
2010. dec. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!