Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha kiesik a kutyam foga?

Baj ha kiesik a kutyam foga?

Figyelt kérdés
5 honapos Shih-Tzu-m van...es az egyik kis hegyes foga,mozog nagyon..vagyis mar alig tartja valami..ez normalis hogy kihullik?
2010. dec. 7. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, csak a fogait váltja. A tejfoga esik ki ilyenkor.
2010. dec. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

Neked nem estek ki kiskorodba a fogaid???

A kutyáknak is ki hullik és maradandó fog nő a helyére, méghozzá pont 5-6 hónapos korában úgyh ez teljesen normális, de sztem ha ennyit se tudsz a kutyákról akk neked biztos h nem való kutya.

2010. dec. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Ja, és mi az h a ˝kis hegyes foga˝?? Úgy érted a szem foga??
2010. dec. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
volt kutyam kiskoromba is..de meghaltka..es sokaig nem volt..de most ujra van egy..es ezt nagyon feltem..azert izgulok..ennyi...gondoltam hogy normalis...de nem voltam biztos...csak megszerettem volna tudni..8-|..FELTEM!! mert szeretem.
2010. dec. 7. 14:28
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, ugyanúgy kiesik minden tejfoga, mint a gyerekeknek, és helyette kinőnek a maradandó csontfogak.

Legyek sok olyan játéka, amiket cibálhat és rágcsálhat, mert ilyenkor hajlamosak többet rágni.

És majd figyelj rá, hogy ne maradjon dupla foga. Kistestű kutyáknál elég sűrűn előfordul hogy 1-2 tejfog nem esik ki, és akkor egymás mellett lesz a csontfog és a tejfog. Annak semmiképp nem szabad ott maradnia, ha olyan 10 hónapos kora körül is bent van, akkor állatorvoshoz kell vinni, ő egy kicsit elbódítja, és kihúzza.


Az én kutyusom úgy nézett ki fogváltásnál, mint egy ovis:D A két első foga kiesett fölül, nagyon vicces volt. De pár nap alatt már ott is volt az új:)

2010. dec. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
VEDD EL ÁLLATORVOSHOZ!!! Ő tudja meggyógyítani!
2010. dec. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
el kell vinni állatorvoshoz! nem jó ha ki esik a foga! neked se lenne jó ha kiesne az összes fogad hisz avval rágsz! Sajnálom hogy eddig nem kaptál rendes választ.
2010. dec. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nem az osszes esik ki;))

hanem csak 1 meg...mostmar kaptam ertelmes valaszt:P

koszonom

2010. dec. 7. 14:42
 9/11 anonim ***** válasza:
15%
jó én csak azért írtam mert az én kutyám ebbe halt bele!
2010. dec. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A 66%-os válaszait ne nagyon vedd komolyan:) (bocs)

Akinek van kutyás múltja, az tudja, hogy a kölyökkutyák tejfogai kihullanak. Abba pedig még egy kutya sem halt bele, hogy kiesett a foga. Más az, ha idős korában hullik ki, de azt is meg lehet előzni (ha nem is minden esetben) rendszeresen meg kell nézetni, hogy mennyire fogköves, és le kell szedetni.

2010. dec. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!