Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed a keverék...

Mi a véleményed a keverék kutyusokról?

Figyelt kérdés

a fajtatiszta vagy a keverék jobb?

melyik a segítőkészebb? - meg ilyenek.

mond el mi a véleményed a keverékről?

így:

nekem 4 kutyám van.három fajtatiszta egy keverék.

én azt mondom hogy a keverék kutya sokkal jobban szeret ragaszkodik a gazdájához.

a fajtatiszta kutya általában játékos meg minden de nem igazi barát.

Írj így te is véleményt.


2010. dec. 11. 17:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
nekem egyszer volt fajtatiszta kutyám és ugyan úgy szeretett és ragaszkodott mint a keverékek most van 4 keverékem és imádom őt is ugyan úgy ragaszkodik és szeret nem tudom miért kell mindig ezt kérdezni"melyik a jobb?a keverék vagy a fajtatiszta?a válaszom :semmiben sem jobb egyik se s az is hülyeség hogy "nem olyan jó barát"minden kutya az ember legjobb barátja és ugyan olyan játékos stb..egyik se különb én imádom a kutyákat és minden állatot nemtől,mérettől,fajtától függően mindet:)nekem ez a véleményem :)
2010. dec. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Egyik kutya másik eb :) Egyáltalán nincs különbség köztük. Ha igazán jó kapcsolatod van a kutyával akkor tök mindegy, hogy fajtatiszta-e vagy keverék. Talán annyiban igaz a téma, hogy menhelyeken több a keverékek és a mentett keverék kutyák általában nagyon hálásak és ragaszkodók tudnak lenni. Na de fajtatiszta kutyák is vannak menhelyen, fajtamentőknél szóval ez sem mérvadó.

Az valóban igaz, hogy az immunrendszerük ellenállóbb a keverék kutyáknak, de az örökletes betegségektől ők sem menekülnek. Ráadásul náluk két vagy több fajta örökletes betegségeit is örökölhetik, így talán még nagyobb esélyük is van rá. Én nagyon sok keverék kutyát ismerek aki epilepsziás például.

Lényegében nekem nincs bajom a keverék kutyákkal noha nekem eddig fajtatiszta kutyáim voltak. De keverékeket is szoktam az utcáról összeszedni ideiglenesen.

2010. dec. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ja és még az kimaradt, az örökletes betegségekről, hogy mivel nem szűrt kutyák párosodnak így elég nagy esélye van csomó örökletes betegségnek.
2010. dec. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
keverék és fajtatiszta között nincs különbség szeretet szempontból ha kiskoruktól te neveled őket. Menhelyi és tenyésztőtöl vásároltnál, na ott van !A menhelyről mentett az hálásabb.A tenyésztőtöl vásárolt kutya természetesnek veszi , hogy te ellátod őt.A menhelyi már ismeri az élet árny oldalát, és amikor hozzád kerül, még azt is megköszöni ha ránézel. Ez tapasztalat ! de ha kiskorától nálad van akkor tökmindegy..akkor a keverék és a fajtatiszta is ugyanúgy szeret.Olyan meg nincs, hogy jobb..nekem volt már buta fajtatiszta kutyám , és nagyon okos keverékem. Viszont volt már harapós keverékem , és nagyon nyugodt fajtatisztám. ez változó:D
2010. dec. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
a butát nem úgy értem , hogy sík hülye..csak a drága nemszeretett tanulni:)a harapós keveréket pedig utcáról szedtem össze..néha megcsipkedett , dehát kibírtam..szüval lényeg a lényeg, nincs különbség..csak a menhelyi és a vásárolt kutya között van.
2010. dec. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A járókelők nagyon imádják a két keverék kutyámat, pedig az egyikük aztán tényleg távol áll a szépség fogalmától :)

Akiken észreveszem, hogy fitymálva, lenézően bámulják a kutyáim, azok a fajtatisztákat sétáltatók. Ironikus, pont tőlük várná az ember, hogy örülnek, ha látnak olyat, aki felelősségteljesen tart kutyát. Én mindig elmosolyodom, ha látok embert, aki veszi a fáradtságot, hogy a kutyája élvezze az életét, és nem rabként szorong a saját udvarában...


Különbség, és ez tény, nincs. A ragaszkodás a kutya sajátja. Amelyek nem képesek erre megfelelő mértékben, azok kiszelektálódnak. Ma már nem nagyon létezik olyan kutya, amelyik ne érné el a kívánt szintet az emberrel való együttműködéshez és a tökéletes összhanghoz. Születetten ilyenek, csak ember tudja ezt összetörni bennük. Ehhez nem kell fajtatisztának lennie egy kutyának.

2010. dec. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy csak én látom igy de manapság státusszimbólum lett a kutya is,akár a jó autó.Már nem is a kutya személyisége számit,hanem hogy hogy néz ki.Az emberek egymással rivalizálnak kinek van szebb kutyája,akivel lehet villogni.Ha pedig összeakadnak valakivel,aki keverék kutyáját sétáltatja,egyesekre kiül a megvetés,....egyeseknek csak ilyen keverékekre futotta :S.Itt jön az képbe,hogy megint csak a külsőségek számitanak.
2010. dec. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Egyedfüggő. Lehet egy fajtatiszta és egy keverék is ugyanolyan szelíd, ragaszkodó és/vagy engedelmes. Nekem keverékem van, aranyos nagyon. Olyan pedig nincs kutyák között, hogy jobb vagy rosszabb...
2010. dec. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a kommenteket!
2010. dec. 12. 17:02
 20/20 anonim ***** válasza:
Most egy németjuhászom van,ez elött egy keverék kutyám volt.Dobermann-németjuhász keverék.Mindkettő nagyon ragaszkodó,sőt,talán igenis...Semmi külömbséget nem észleltem ebből a szempontból.De a következő,az megint keverék lesz,nj-dobi vagy nj-roti.Hogy miért,nem tudom..Valahogy mintha jobb lenne a személyisége a keveréknek.Mármint én erről a keverékekről tudok véleményt.
2010. dec. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!