Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó megoldást-e az alább...

Jó megoldást-e az alább olvasható elképzelés szilveszterre?

Figyelt kérdés

Jön a szilveszter és vele a petárdázások, tűzijátékok ideje is.

Négy kutyám van, akik közül 2 biztos nem fél a durrogástól, a másik kettőről meg még azért nincs információm, mert az egyik 6 évesen került hozzám márciusban a másik 5 és fél hónapos lesz szilveszter éjszakáján.

Szeretném ha a kölyök sem félne ezektől. Mivel a két padlócirkáló lakásba lesz, nem lesz velük gond, de a németjuhász kölyök kinti kutya. :S Na már most én úgy gondoltam, hogy bemegyek vele a garázsba, játszok vele, kap jutifalit ha nyugisan viselkedik, aztán beülünk az autóba és ott éjszakázunk (még szerencse, hogy a garázs fűtve van) így biztos nem fogja magát egyedül érezni égi zajok ideje alatt. De csak arra a kis időre maradnék kint, amíg odakint elmebetegség van este 10-től hajnal 2-ig. Szerintetek jó megoldás, hogy soha életében ne féljen ettől? Bár lehet, hogy attól még jövőre kap nyugtatót vagy altatót, hogyha nem vagyunk vele kint, akkor se észleljen semmit ebből. Azt olvastam, hogy a kutyák idővel elkezdhetnek félni akkor is, ha régen nem féltek tőle. :S


Vélemények, megoldások!? A németjuhit nem vihetem be a házba.


2010. dec. 12. 09:35
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

12:37-es.

A gond az, hogy az előszoba egybe nyílik az ebédlővel, és onnantól kezdve szabad mászkálás mindenhová (konyha, nappali). Alul egyedül anyuék szobája, a wc és a fürdő ajtós. Meg az emelet lenne olyan hely, ahová nem tudna feljutni.

Aztán lehet, hogy apunak megesik rajtunk a szíve (nálunk ő az aki hamarabb enged) és beengedi a gárdámat, velem együtt. :D Igazából az lenne a legjobb. :) Anyu viszont nem igazán rajong a kutyákért a lakásban (a két padlócirkálót is néha kivágná mert minden szőrős), én mondjuk ugyanígy vagyok a perzsa macskáival, de mi már csak ilyenek vagyunk. :D:D:D

Hát drukkoljatok hátha be tudunk költözni pár órára. :D:D:D

2010. dec. 12. 13:07
 12/16 anonim ***** válasza:

mindenképpen jó ha nem kell nélkülözniük a társaságodat-de a jutalmazgatással nagyon vigyáznék-egyik kutya sem ad jutalmat a másiknak stresszheklyzetben, nyugodt természetes viselkedéssel lehet őket megnyugtatni és nem jutalmazással!

Az autós-garázsos terv is működhet, de érdemes lenne előre begyakorolni, hogy az új zajokat egy már ismert, nyugalmat jelentő hellyel kössék össze ne egy teljesen ismeretlen helyszínnel. Mindenképpen segít, hogy ha a történések előtt extra-sok sétában részesíted őket, és az érintéseddel, figyelmeddel csak azokat a kutyákat jutalmazod akik egyértelműen nyugodtak, elfogadóak-ezáltal közösen jó példát mutathattok-"akármi is történik, a nyugodt, elfogadó, nem elkerülő viselkedés az elvárt...!"

2010. dec. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én se vagyok a nyugtatók híve, de egy szem seduxen nem árthat a kicsinek. Minden kutyám kapott szilveszterkor, aug 20-án, bajuk nem lett tőle.
2010. dec. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem garázsba legyél 4 kutyával ott te vagy falkavezér ha 2 kutyád látja hogy te és 2 bátrabik kutyáid bátrak ők is azok lesznek
2010. dec. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

10:10-es vagyok ,újra!

Hát sok sikert!

Mindenképpen írj, hogy hogy telt!

2010. dec. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)


Igyekszek nyugodtan viselkedni, akármi is történjék! :) Jutifalit arra értettem, hogyha pl. nyugisan viselkedik a kicsi. Elkezdenek durrogtatni de nem reagál rá semmit, akkor. :) Természetesen ha izgatott, vagy látszik, hogy megijedt nem fogom jutizni, meg nyugtatni (ezt az előzőnél is elszúrtam). :)


Köszönöm mégegyszer!

2010. dec. 12. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!