Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kamillával gőzölés árt a...

Kamillával gőzölés árt a kutyának?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre kicsit be van dugulva az orra. Meg sokat tüsszög/köpköd. Először nem tűnt fel mert mindig ezt csinálja. Pekingi palotapincsi a fajtája, így sokat tüsszög. Én már nem taknyolok (tuti tőlem kapta el), de arra gondoltam szívesen gőzölnék vele kamillával. Jó ötlet?

Egyik ismerősöm mondta ő is csinálta ezt a kutyájával. Igaz ő tacskó szóval hosszabb az orra. Én kutyámnak sem olyan nagyon benyomott a pofája mint egy mopsznak, körülbelül 1-1,5 centit kiemelkedik. Csak nem tudom jó ötlet-e. Mit gondoltok róla?


2010. dec. 13. 01:39
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

C vitamint szokott enni minden nap mikor én eszek akkor picikét letörök belőle és oda adom neki. Ezt tavaly télen is kapta. Vettem neki egy kutyaruhát így nem is szokott átfázni mert amúgy imád a hóban rohangálni. Sokkal többet szellőztetek és már nem is hallottam vagy két napja azt hogy úgy hülyén venné a levegőt. Szerintem kitisztult az orra. Köpködni továbbra is köpköd mikor örül de hát ezt kölyök kora óta csinálja szóval emiatt nem aggódom :)

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Ha továbbra is így marad, mármint hogy semmi baja nincs akkor nem viszem el orvoshoz.


Ja és utána néztem a kennelköhögésnek nem hiszem, hogy az lenne, mert egyáltalán nem köhög. Csak egyszer kétszer olyan volt mint amikor nekem is be dugul az orrom és ahogy veszem a levegőt hülye hangot ad. De már kitisztult. Meg főztem Neki teát. Mikor a fülével volt baja akkor mondta az orvos főzhetek teát de ne cukrozzam és most is főztem neki és oda adtam. Persze nem túl forrón.

Szerintem helyrejött, de amint újra tapasztalom viszem is orvoshoz. Örülök, hogy már jobban lett :)


Köszi köszi a válaszokat!!

2010. dec. 14. 19:00
 12/14 anonim ***** válasza:

A gőzölés a legújabb orvosi vélemények szerint az embereknek sem tesz jót, mivel leforrázza a hörgőket, stb. Nem hasznos! Max enyhén meleget, de azt az igazi forró gőzölést magadon se cisnáld.


A kutyának legérzékenyebb az orra! Mint neked a puncid. Te örülnél neki ha leforráznák a puncidat mert felfáztál? :)


Egyébként ez nem megfázás, hanem sima hagyományos kutyainfluenza, sokszor együtt jár a kennel köhögéssel. A furi hang társulhat egy ilyen szívó fuldokló dologgal is, amikor szíja le az orrából a taknyot. Sőt ilyen fehér genny jöhet az orrából. Mindenképpen orvos kell, mert ha a tüdejére húzódik, bele is halhat a szövődményekbe. Az orvos antibiotikumot + gyulladaásgátlót+ lázcsillapítot fog adni. Ha spórolni akarsz, csak az antibiotukiomot kérd, ez kb 2 alkalommal kell összesem 3000 ft lesz.

+ Acc 100 10-15 kg nál 1/4 reggel, 1/4 este. De ez csak a tüneteket fogja csillapítani, illetve köptet.

2010. dec. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Már egyáltalán nem tapasztalok ilyet a kutyánál, úgyhogy minden rendben :) Köszönöm! Egyébként sem forróval akartam gőzölni (én is utálom a forrót) csak meleggel. Mikor a fülét töröltem ki vattával meg kamillás löttyel akkor is csak kellemesen meleggel csináltam.


Mióta rajta van a ruha nem is fázik lent semmi baja :)

ACC-t lehet adni a kutyáknak? Körülbelül 7-8kiló között sozkott lenni. Hogy adjam neki?

2010. dec. 16. 14:53
 14/14 anonim ***** válasza:

semmilyen humán gyógyszerrel ne kisérletezz kérlek!

c-vitaminra sincs szüksége egy kutyának csak a veséjét terheled meg!!!!

2010. dec. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!