Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mik manapság a...

Szerintetek mik manapság a divatkutyák?

Figyelt kérdés
sok fajtára hallom, szerinted mik azok, szerinted ez jó vagy nem? miért?
2010. dec. 13. 21:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Yorki!
2010. dec. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Sajnos,ma már egyre több fajtát tesz tönkre a divat...Ilyenek a yorkshire terrier(azt hiszem,most ez van az első helyen)a westie,az amerikai staffordshire terrier(amstaff),a német juhászkutya,rottweiler,golden retriever,labrador,beagle.Ez a nagy felkapottság minden esetben csak a fajta kárára válik;a hatalmas kereslet miatt és egy kis plusz pénz reményében rengetegen tényésztik-szaporítják-ezeket a fajtákat,mindenféle betegségszűrések nélkül.Nem ritka a beltenyésztés sem;így nem csak az öröklött betegségek nincsenek kiszűrve(és ezek a példányok a tenyésztésből kivonva)de ezek a szerencsétlen kutyák nagyon gyakran gyenge idegrendszerrel is jönnek világra.Ez az,,eljárás"-a szaporítás-elképzelhetetlenül lerontja a fajtát,nem vesznek ezek tekintetbe semmit,csak a pénz számít,és a sok buta ember,aki ezeket az,,embereket"támogatja,akik felelőtlenül tenyésztik a kutyákat amellett,hogy a menhelyek színig vannak az összes létező keverékkel.Én azt mondom,ha valaki kutyát akar,döntse el,mit szeretne:ha hobbi célra,otthonra,gyerekeknek játszani,társnak egy séta során,stb az menjen menhelyre,ott is talál annyira,,fajtatiszta"kutyát,mint amilyeneket a szaporítók árulnak;aki pedig tényleg komolyan gondolja,és kiállítási,esetleg valódi tenyésztési céljai vannak,azok menjenek az igazi tenyésztőkhöz ahol drágán ugyan,de egy egészséges kutyát kapnak.
2010. dec. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ne felejtsük ki a border collie lázat ami egyre jobban hódit sajnos...
2010. dec. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Így igaz,azt kihagytam:SPár éve még én is borderben gondolkoztam,de valahogy elvették a kedvemet tőle.Sajnos,sok olyan emberhez is eljutott,,a világ legintelligensebb kutyája"hír,akihez nemhogy egy ilyen életritmusú kutya,de még döglött jószág sem való...Kutyasuliban,agilitypályáról pedig jóformán már kinéznek az erdélyi kopómmal.Már-már hülyének érzem magam köztük,pedig az én kutyám vadászkutya létére is tud annyit,mint az övék...
2010. dec. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
veletek nagyon sok staffi jön szembe nap mint nap? mert hallom hogy divat, de én a sajátomon kívűl nem szoktam látni a környéken:O
2010. dec. 13. 22:35
 6/17 anonim ***** válasza:
Sajnos igen,és merem azt mondani,hogy többségük nem ám tenyésztőtől való,egészséges,100%-ban fajtatiszta kutya:S
2010. dec. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Igen, egyre többen tartanak staffit illetve keverékeket amikre szeretik azt mondani,hogy azok :D

Csak nem értenek hozzájuk..pl séta annyiból áll,hogy egy órán keresztűl állunk egy helyben és majd csak jön egy másik kutya akivel jácchaatunk....

2010. dec. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ja hát agilityben igen...elégggé kinézik az embert maxiban ha nem borderje van...kisit túlzás...főleg,hogy korán lesántúlnaka bc-k mert a maxi méret azért nem igazán nekik való....meg jók..hmm ez is vitatható..nyernek,persze,hogy nyernek mível annyian vannak mint az oroszok XD
2010. dec. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Azok a kutyafajták, akiket a leggyakrabban látok a kertekben (16-kerben lakom):


Németjuhász, Puli, Tacskó, Pincsi (valamilyen palotakutyakeverék, vagy tibeti spániel keverék...), Labrador, Keverékek, Westi, Rottweiler.


Ezenkívül, azok a kutyafajták, amikből csak egy példány van a környéken:


Dándog, Bichon Bolognese, Magyar Vizsla (enyém :) )



Azok a kutyafajták, amikről az a hír járja, hogy divatos, abből két kategória van: Az egyik az ölebek, amiket inkább nők tartanak és nem állatszeretből, hanem tényleg divatból, mint pl.: Csivava, Yorki, Bichonok, talán még a Törpeuszi is idetartozik. A másik kategória, a harcikutyák, vagy legalábbis az elrettentő hírű vagy külsejű kutyák, akiket főleg férfiak, de esetenként nők is tartanak, abből a célból, hogy "keménykedjenek" velük, vagyis az erős kutyájuk által akarnak ők maguk erősebbnek, legyőzhetetlennek tűnni.. pl.: Rottweiler, Dobermann, Pitbull, Staffi...stb


Én magam nem tudom pontosan, hogy melyik kutya a "divatos", csak azt tudom, hogy ez attól függ, milyen körökben mozog az ember. Például vadásztársaságban nyilván a Magyar Vizsla a legnépszerűbb, Agilitys körökben nyilván a Border Collie a legnépszerűbb, kertvárosokban a Németjuhász és a Labrador a legnépszerűbb, a társasházakban inkább a kistestű kutyák, mint pl.: a Mopsz a legnépszerűbb, a fiatalabb kislányok körében az öltöztethető, fésülhető ölebek a népszerűek, mint mondjuk a Yorki vagy mostanában a Havanese és a Shi-tzu... stb :)

2010. dec. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Norczy ***** válasza:
felénk is ugyanezek a fajták a legnépszerűbbek: csivava, yorkie, mopsz(ebből rengeteg) bichonok, amstaff, németjuhász, felénk még a magyar vizsla( minden 3. háznál van 1) golden, labrador retriever, tacskó.
2010. dec. 14. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!