Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha veszek egy kutyát nem kell...

Ha veszek egy kutyát nem kell valahová lejelenti, Pl. Önkormányzat, vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
2009. jan. 21. 18:01
 1/9 anonim válasza:
48%
haha:) ez vicces, miért, ha veszel egy telefont akkor is mész az önkormányzathoz?:)meg milyen papírokkal kéne odamenni?na mindegy a válasz:NEM!
2009. jan. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy kicsit durva, miért kell lehurrogni. Szóval nekünk van egy golden retrieverünk /5 és fél éves/ és kb. 1-2 éve kaptunk értesítést /gondolom az állatorvosi veszettség oltás bejelentés alapján tudták, hogy nekünk van kutyánk/ A lényeg, hogy be kellett jelentenünk. Nem kerül/t plusz költségbe. Én a helyedben rákérdeznék. Lehet, hogy kerületenként változik. Mi kispesten lakunk.
2009. jan. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvoshoz el kell menni, már csak az oltások miatt is.
2009. jan. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi szépen:)

egyébként pedig egy telefont nem társnak veszek egy életre...és nem is jár akkora felelősséggel!!!!!

2009. jan. 21. 18:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
bizonyos fajtákat be kell jelenteni ez helyileg van rendelettel szabályozva. Általában ezek a veszélyesnek minősített fajták mint pl. pitbull.
2009. jan. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Nem kell bejelenteni.Csak az állatorvosnál ugye az oltások miatt. De ha valami,,vadállatod van,,(pitbull,rotvailler)akkor ugy tudom bekell jelenteni.
2009. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az Önkormányzat szabályozza, hogy milyen övezetben (városrészben) hány állatot lehet tartani. Kutyát általában 2 darabot, és a szaporulatot x hetes korukig.

És oltási napot tartanak ált. tavasszal. Ha kicsi a kutya, inkább saját állatorvost kérdezz, mikor milyen oltást kaphat.

2009. jan. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy vadállat? Egy kutya (ha nem nevelik félre) miért lenne az?
2009. jan. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elvileg sok helyen be kéne jelenteni, de senki nem veszi ezt szerintem igazán komolyan. Nálunk ez úgy megy, h amikor a kutya megkapja az első veszettség elleni oltását, az orvos bejelenti a kerületi ebnyilvántartónak. Egy másik kerületben viszont mindenhova bedobnak egy kérdőívet, ha van kutyád, kitöltöd és visszaküldöd. Szerintem érdeklődni kéne a helyi önkormányzatnál.
2009. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!