Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapja van kutyám, és 15...

2 hónapja van kutyám, és 15 napon belül nem jelentettem be az Önkormányzat Hatósági részlegén. Kiszabhatják rám a 30 ezer ft-os büntetést?

Figyelt kérdés

Az idősebb kutyámat a helyi állatorvos oltja és kezeli 5 éve, ő gondolom bejelentette azt a kutyámat, de az újat már egy másik állatorvos oltotta be, aki nem a városunkban lakik, és mikor házhoz jött oltani a kutyát, nem láttam, hogy bejegyezte volna valamibe is az oltást (Oltási könyv kivételével). Az én dolgom lenne bemenni az Önkormányzathoz, és bejelenteni, hogy van még egy kutyám és bemutatni az oltási könyvét? Vagy ezt az állatorvos elintézte, csak nem mondta? Vagy hívjam fel azt az állatorvost aki a másik kutyámat kezelte (ő a területi állatorvos), hogy jelentse be vagy nézze meg, hogy be van-e jelentve?

Segítsetek, kétségbe vagyok esve!!


2009. márc. 4. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is másik városba visszük a kutyánkat orvoshoz és ők azt mondták, hogyha csak egyetlen kutyát oltanak egy 50 lelkes kis faluból, ők azt az egyet is lejelentik az 50 lelkes falu önkormányzatának.

Más kérdés, hogy a miénkről is küldenek papírt a mi önkormányzatunkra, mégis minden évben jön a felszólítás, hogy azonnal vigyem be az oltási könyvet, mert megbüntetnek. Állítólag soha nem ér oda az illetékeshez a levél...

De a házhoz járó orvosnak is be kéne jelentenie. Szerintem menj be az önkormányzatra és kérdezd meg. Ha meg beléd akarnak kötni, mondd meg, hogy te úgy tudtad, ez az állatorvos dolga és vágj ártatlan képet.:)

2009. márc. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akiket megkérdeztem, nem tudnak erről, hogy be van-e jelentve a kutyájuk, mert ők sem a hatósági állatorvoshoz viszik a kutyájukat (sok panasz érkezett rá!), hanem másik városba.

Az oltási könyv megvan, a veszettség elleni oltás is, abba nem köthetnek bele!

2009. márc. 4. 07:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jan 1-től megváltozott a szabályozás. már nem az önkormányzat tartja nyilván a kutyákat, hanem a hatósági állatorvos. Minden magán állatorvosnak jelentenie kell a hatósági állatorvos felé (úgy ahogy eddig az önkormányzat felé) az összes általa oltott állatot

Itt egy kivonat, és egy linkben a teljes rendelet.

[link]

2009. márc. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de mi van ha nem jelentette be az állatorvos a hatósági állatorvosnak? Engem büntetnek meg, vagy az állatorvost aki házhoz jött?

Mert a doki, már 2x is itt volt, megírta az 1. alkalomnál az oltási könyvet, beadta az oltást, adott pár tanácsot, és elment. A Kocsiban sem láttam, hogy ő ezt nyilvántartaná. Vagy emlékezik a nevemre meg a kutyáméra, és a kocsiban kitölt valami kis lapot? Vagy hogy megy ez?

2009. márc. 4. 07:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A bejentési kötelezettség az állatorvosé. Jelentenie kell a tulajdonost, a kutya nevét, fajtáját, színét, azonosítójeleit. Amennyiben nem jelent - rendelet szerint - az Kamarai eljárást von maga után és megvonhatják az engedéjét.

A rendelet szerint az állatorvos köteles az állattartó kérése a jelentésről (és a kötelező díj befizetéséről) írásban igazolást adni az állattartó részére.

Ha úgy láttátok, hogy nem írta fel az állat adatait, akkor esetleg érdemes rákérdezni. Bár eddig is jelentést kellet adnia, csak eddig az önkormányzat felé, tehát lehet, hogy mindez fel van neki jegyezve és rendelőbe visszaérve írta meg a jelentést. Amennyiben új állatorvosról, vagy új kutyáról van szó nem tudom, jegyzetek nélkül hogyan jelent.

Mivel új a szabályozás érdemes rákérdezni.

2009. márc. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, köteles lenne bejelenteni, ezt tudom. De semmilyen írásos engedélyt vagyis igazolást nem adott. Mivel másik városban lakik a doki, kb. 25 perc az út kocsival, és tőlünk nem hazament hanem más kutyákhoz ezért nem kellett kifizetnem a "kiszállási díjat", így nem hiszem, hogy 2-3 órán keresztül meg tudta jegyezni a nevemet lakcímemet, kutyám nevét fajtáját stb.

Holnap felhívom a hatósági állatorvost. De nem ciki, hogy nem őhozzá vittük le beoltatni?

2009. márc. 4. 20:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem ciki, én az elmúl 20 év alatt még sohasem oltattam a kutyáimat a hatóságival. Jogod van azzal oltatni a kutyádat, aki vel akarod, és egyszerűbb azzal, aki kezeli.

Hívd esetleg fel először azt a dokit, aki oltotta, és kérdezz rá, hogy leadta-e a nevet címet. De biztosat csak a hatóságitól tudsz meg.

2009. márc. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Addig amíg az oltási könyvbe be van ragasztva, hogy a kutyusod megkapta az oltást hiába küldik ki a büntetést, nem jogerős. Meg tudod fellebbezni a oltási könyvbe bevezetett dátummal, orvosi pecséttel és oltási matricával!
2009. márc. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek.
2009. márc. 7. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!