Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KUTYATARTÁS: Mi a teendő ha a...

KUTYATARTÁS: Mi a teendő ha a kutyám kerítésen keresztül megkapta a postást, és most kötelez az önkormányzat hogy kössem meg a zárt portámon belül. Jogos-e?

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hű.. én csak bevonnám belülről drótból készült kerítéssel a másikat.
2010. jan. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És ha fellebezel a döntés ellen, a postaládát pedig félméterrel a kerítéstől kijjebb felállítod egy póznára?
2010. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg kompromisszumot kötni. Amit fentebb leírtak a drótozásról és postaláda máshova helyezéséről jó ötletnek tűnik.

Egyébként a döntés ellent mond az állatvédelmi törvénynek.

Szóval hivatkozhatsz arra, hogy: "szükségleteinek olyan mértékű korlátozása, amely tartós félelmet vagy egészségkárosodást okozhat". A láncra vert kutya izomzata nem fejlődik, lelkileg torzul.

2010. jan. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem a kutyát kéne büntetni a gazdi helyett. A kérdés, hogy mitől ilyen a kutya. Ennek az okát kéne megszüntetni. Ha ezt nem lehet, akkor legyen kennelben a kutya, de semmiképp kikötve. Ha tényleg veszélyes az eb a járókelőkre, akkor nem szabad a kerítés közelébe engedni, de jobb lenne inkább az ilyen fokú agresszióját megszüntetni, ha lehet.
2010. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Ja, a kérdésre a válasz, hogy azért jogos az Önkormányzatnak valamilyen megoldást találni, mert legközelebb a postás helyett megharaphatja egy kisgyerek kezét is vagy bármelyik járókelőét. Nyilván nem az a megoldás, hogy mostantól senki ne járjon arra.
2010. jan. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

A kutya védte a területét, ő nem hibáztatható a tettéért.

Neked, mint a kutya tartójának, kötelességed gondoskodni arról, hogy a kutya ne okozhasson kárt a kerítés mellett elhaladó emberekben (ill. ne kóboroljon=önsétáltasson közterületen, stb.).

Meg kell csinálni úgy a kerítést, hogy a kutya ne tudjon kinyúlni a szájával. Pl. nádat lehet feltenni, az nem is annyira drága, télen is gyors megoldás. Tavasszal meg el lehet kezdeni sövényt nevelgetni is akár.

Ha nád van fenn, akkor az önkormányzatosok be se látnak :).

A postaláda kijjebb/áthelyezése is jó ötlet.

Én biztos, hogy nem kötném meg a kutyát, még akkor se, ha ezért pluszba megbüntetnének.


Ilyenre gondoltam: [link]

2010. jan. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!velem potn két héttel ezelőtt volt ez.

a kutyám megkapott egy embert, mert ki tudja dugni a kerítésen f ejét.odaállt a kiscsaj a kpuhoz, és a kutya megkapta a lábát.és tulajdonképpen nem kell túlragozni..a kislányka elszakadt a nadrágja, azt kifizettük, mert elvitték orvoshoz, és azt is kifizettük a gyógyszerét.aztán mondta a doki hogy az eb oltási könyvét be kell vinni neki, és ki kell hívni a hatósági állatorvost.kihívtuk 2000forintért kijött, ésmegvizsgálta a kutyát hogy miért támadt emberre.aztán mondta hogy most 2hétig karanténba kelle tenni(ami azt jelenti hogy nem mehet ki az utcára, de a kertben kinn lehet) és utána jön megint és leelklenőrzi.ha vmi érdekeset vélünk benne, akkor szóljunk..kijön majd hétfőn a doki, és megnézi a kutyát, felbontja a műveletet, a kislány anyukája beviszi a papírtm amit az állatorvostól kapunk, hogy a kutya nem vezsélyes, és akkor ennyi volt:)és természetesen mi is megcsináéljukrendesen a kerítéset, hogy ne tudja kidugni a fejét, mert ez a mi hi bánk nem a kutyáé...:Stehját szerintem neked is vmi ilyet kell csinálni, megbeszélni békésen a postással, hogy mi szeretne, ruhát esetleg vagy gyógyszert kifizetni, és ennyivel el lehet intézni a dolgot...nem kell ide önkormányzat.

2010. jan. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is normális kerítést kellene csináltatnotok. amin nem fér ki a kutya szája semmiképpen sem. nem csak a postás miatt - szerintem ez alapvető kutyás szabály, tényleg bárki jöhet, kisgyerek, stb, szerintem neked se hiányzik, hogy máskor még nagyobb baj legyen. nekünk összefüggő deszkakerítésünk van, nem lát be senki és a kutya sem fér ki rajta.
2010. jan. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem jogos. Börtönbe kell téged csukni szándékos veszélyeztetés miatt. Az már jogos.
2014. márc. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!