Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2éves spicc kutyám van. Idáig...

Berta Edina kérdése:

2éves spicc kutyám van. Idáig kertes házba laktunk most panelba mielött megyünk el nyüszit meg vonyit hogyan lehetne sos-be leszoktatni róla? Van e valami megoldás? Köszi

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy ill. két dolgot tudok neked tanácsolni: türelem és figyelem.

Sokan tudod úgy fogják fel, hogy a kutya "csak" egy állat. De szerintem ez rohadtul nem így van. Ők is megérzik a változást, a rosszkedvet, a feszültséget, csak ők nem tudnak beszéddel jelezni, hogy mi van.

Nekem is spiccem van, ő a szemem fénye, és nem tudom, mi lenne, ha nem lenne velem.

Szeretik a szabadságot, amit eddig meg is kapott a kertes háznál, és a a hatalmas tér most számukra is összezsugorodik, úgy mint neked. Neked is furcsa lesz biztosan, de meg lehet szokni. Az a lényeg, hogy ne kiabálj vele, hanem szépen, ahogy szoktál vele "beszélgetni". :) Bocs, ha értelmetlen, de azért remélem érted, mit szeretnék mondani. Mi 7 éve költöztünk ki kertes házba panelból (tudom, nálad fordított a szitu), és anyu kutyája sokáig nem találta a helyét, ő is nyüszögött, pedig sokkal nagyobb szabadságot kapott így (még a mai napig benti kutya amúgy :) -és nem ő a spicc).


Remélem tudtam segíteni!

Ha gondolod, írj privit, szívesen beszélgetek veled a spiccekről! :)


Üdv: egy Hófehérke gazdija :) (26L)

2010. dec. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy hívják, hogy szeparációs szorongás. Ez a cikk talán segít neked!


[link]

2010. dec. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!